Значення грецьких імен

Грецькі імена сьогодні зустрічаються практично у всіх країнах світу. У давнину старший син успадковував ім’я дідуся по чоловічій лінії, дівчину називали на честь його дружини. У греків було тільки одне ім’я і не було прізвищ. Багато хто з сучасних християнських грецьких імен мають своє коріння і походження в давньогрецькій історії. Переважна більшість імен походить їх давньогрецької мови – Александрос, Корріна, Анастасій, Агаті і так далі. Священики раніше відмовлялися хрестити дітей, якщо вибране ім’я не було строго християнським, належало до язичницької грецької античності.

У старі часи у чоловіків і жінок з давньогрецькими іменами не було іменин. Грецька православна церква раніше визнавала тільки імена, пов’язаними зі святими і мучениками грецького православного календаря. До кінця 70-х і середини 80-х в Греції змінився загальний менталітет, і багато давньогрецькі Імена також були включені в церковний календар.

Історія походження грецьких імен

Давньогрецькі імена популярні практично у всьому світі. Греція завжди була перехрестям культур і цивілізацій. Імена, які вважаються “чисто грецькими” включають:

 • православні Грецькі Імена, які походять з давніх літературних джерел;
 • католицькі Грецькі Імена, які використовуються католиками в Греції, Другий за поширеністю Релігія в країні;
 • імена єврейського походження – оскільки християнська релігія походить від єврейської культури та мови, існує величезна кількість Імен з івриту;
 • імена латинського походження.

Багато іноземців використовують їх для своїх дітей, тому що вірять у витонченість, містичні характеристики і значення грецьких імен. Стародавні оніми завжди були популярні, але протягом певного періоду часу Грецька православна церква заохочувала батьків давати імена святих і мучеників своїм дітям. Після 1990 року вплив Церкви став слабшим, і давньогрецькі імена стали популярними і широко поширилися в міських районах.

Грецькі імена були “простими” або “складними”:

 • «Прості» складалися з іменника або прикметника, одного або з суфіксом. Від прикметника «кращий», «чудовий» відбулися чоловічі імена Aristos, Arist-ion, Arist-ullos і жіночі – Ariste, Aristo, Arist-ulla.
 • «Складені» імена сформовані шляхом об’єднання іменників, прикметників, дієслів або прислівників. Наприклад: від іменника «перемога» – Ніко-мачо, Ніко-стратос, Ніко-Лаос, Ніко-Кратес.
 • Складені імена в основному використовують елементи в будь-якому порядку: Aristo-nikos або Nik-aristos. Такі зв’язки часто перетворювалися «гіпокористичні» або «ніжні» форми, з подвоєнням приголосних – Kleommas з Kleomenes.
 • Імена зазвичай слідують звичайним правилам відміни. Жіночі імена приймають середні і жіночі закінчення. Вони охоплюють той же діапазон значень, що і чоловічі, з яскраво вираженими військовими і політичними конотаціями – Олександра, стратег, Демострат.

Більшість іноземних імен в Греції використовуються в “грецькій версії”, що змушує забути інше походження і коріння.

Значення грецьких імен

Основний список грецьких імен заснований на міфології:

 • Герої, боги і божества, відомі і знамениті люди, чиї імена поширені сьогодні, частіше включають Геракла (Іракліс по-грецьки), героїв міфів і легенд – Орфея (Орфеус).
 • Актуальні імена справжніх легенд грецької античності-Одіссея (Улісс), Ахіллеаса (Ахіллес), Орестіса (Орест) та інших. Серед найбільш поширених є імена богів-це Арес, Аполлон і Фойвос (прізвисько Аполлона).
 • Коли мова йде про жіночі імена, імена богинь і героїнь трагедій і легенд, безумовно, переважають – це Афіна, Афродіта або Димитра (Деметри). Інші поширені жіночі давньогрецькі імена-Ніке, Алкестіс, Ілектра (Електра), Антігона, Іфігенія, Іро, Аспазія, Аталанті та інші.

Більшість людей не знають про етимологію особистих імен в Греції. Вони протягом багатьох століть асимілювалися в мову і традиції. Це явище спостерігається скрізь, де є християнська релігія:

 • Анна, Єва, Еліас, Іоанніс, Марія, Захарія, Михайло, Маноліс (Еммануїл), Йорданіс та інші – всі вони походять з єврейської традиції, але вважаються невід’ємною частиною грецької традиції. Вони складають більшу частину православного календаря і пов’язані зі святими і мучениками.
 • Імена латинського походження, використовуваних грецькими людьми сьогодні. Fragkiskos, Annita, Vanessa, Rodolfos, Rolandos, Valentinos та інші поширені серед католиків. “Константінос” і “Константіна” є латинськими (означає стабільність), але в цьому важко переконати греків.
 • Іноземні імена Келлі, Ліза, Тіа, Кейт, Анжела, Джиммі, Сенді імпортувалися в грецьку мову із західної культури.

Досить часто можна зустріти чоловічі і жіночі імена греків з укороченою формою будь-якого походження.

Списки грецьких імен

Кожен зі списків розбитий за алфавітом, щоб ви могли знайти грецьке ім’я на потрібну букву:

Перша літера імені:

Августа Авдотья Аврора Агата Агафія Аглая Агнеса Агнія Агрипина Азалія Акакій Аксенія Алевтина Александріна Алексія Алиана Аліка Аліна Алла Альбіна Альфира Альфія Анастасія Анатолій Ангел Андрій Анель Анжеліка Анісу Анісія Антон Антоніна Анфіса Аполлінарій Аполлінарія Аріадна Аріана Аріна Аристарх Арія Аркадій Аркадія Арсеній Арсенія Артем Артемій Артемія Архип Асія Афанасій Афіна Аеліта Варвара Василь Василина Віра Вероніка Веста Габріель Галина Гаяне Геворг Геннадій Георгій Гера Герасим Глафіра Гордій Григорій Даміан Дарина Демид Дем’ян Денис Дін Діна Дмитро Євангеліна Євген Євгенія Євдокія Єгор Єлисей Єсенія Єфросинія Земфіра Зінаїда Злата Зоя Іван Іванна Іда Ісус Іларій Іларія Іларіон Ілона Ільдар Інеса Інна Інсаф Іраїда Ірина Ісмаїл Ія Йосип Калерія Карина Кароліна Кір Кіра Клавдій Клавдія Космос Ксенія Кузьма Лариса Лев Леон Леонід Леонтій Ліана Лідія Ліка Ліліана Ліна Лінар Лука Любов Мадіна Май Майя Макар Маргарита Марік Марія Марьям Мая Меланія Меліса Микита Микола Мирон Митрофан Михайло Міра Моніка Надія Наїда Нелей Неоніла Нестор Ніка Ніла Ніна Олександр Олександра Олексій Олена Олімпіада Остап Пелагея Петро Платон Поліна Прохор Радик Раїса Римма Родіон Роза Розалія Руфін Руфіна Сабріна Сава Світлана Севастян Севастьяна Селена Софія Степан Стефанія Таїсія Тарас Теодор Теона Тетяна Тигран Тимофій Тихон Трохим Фадей Фаїна Федір Феодора Філіп
Що означають грецькі імена?

Значення кожного імені індивідуальне і залежить від багатох факторів. Оберіть ім’я щоб дізнатись його значення!

Які є грецькі імена?

У нашій базі близько 200 грецьких імен.

Які є жіночі грецькі імена?

Весь перелік доступний на сторінці жіночі грецькі імена.

Які є чоловічі грецькі імена?

Весь перелік доступний на сторінці чоловічі грецькі імена.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: