Марік – значення і походження імені

Історія походження імені Марік

Ім’я Марік має кілька варіантів походження. Згідно з першим варіантом, ім’я Марік походить від латинського імені Marcus. У свою чергу, Marcus має кілька тлумачень: бере початок від назви місяця березень і означає «народжений в березні»; перекладається як «млявий», «сухий».

Другий варіант стверджує, що ім’я Марік бере початок від імені Марс. У грецькій міфології Марс – бог-покровитель стад і людей, а згодом і бог війни, чоловік прекрасної богині любові Афродіти.

Третій варіант співвідносить ім’я Марік з водною стихією, і тлумачить його значення як «оберіг море», «морський дух». Синонимичное йому жіноче ім’я Маріка або Марина.

Ім’я Марік має безліч національних варіантів: Марк – Англія, Франція, Бельгія, США; Марко – Україна, Білорусь; Маркос – Греція, Португалія, Іспанія, Південна Америка; Маркус – Данія, Німеччина, Австрія; Маркку – Фінляндія, Норвегія.Найбільш популярне ім’я Марік в Польщі, Угорщині та Чехії. В Україні воно вживається поряд з більш класичним варіантом – Марк.

Значення та характеристика імені Марік

Маленький Марік – веселий бешкетник. Він з жадібністю досліджує світ, постійно приносить додому різні камінчики, палички, листочки. В його кишенях можна знайти все: від захованого про запас печива, до величезного жука. Марік любить подорожувати, в поїздках він веде себе як дорослий, не вередує. З іграшок воліє конструктори і різні тематичні набори. Він з задоволенням буде грати в лікаря, пожежного, поліцейського, будівельника. Марік упертий, а якщо його примушують робити те, що йому не подобається, може проявити агресію. У школі хлопчик вчиться добре, воліє гуманітарні дисципліни. З різноманіття спортивних секцій Маріку найбільше підійде плавання, вода заспокоює.

Марік – естет. Але мрійливість і відчуженість від матеріального світу йому не властиві. Він активний, напористий. Постійно розширює свої пізнання, його інтелектуальні можливості вражають. Марік чудово розбирається в мистецтві, історії, релігії, може досконало володіти кількома мовами, в тому числі і екзотичними. Він прагне досягти досконалості у всьому. Чоловік з цим ім’ям наділений величезним творчим потенціалом. Він може стати дизайнером, художником, мистецтвознавцем, критиком, лінгвістом або істориком. При цьому його наукові праці не будуть лежати на запорошених полицях в бібліотеці, він докладе максимум зусиль, щоб вони стали бестселерами від науки

Марік сповнений сюрпризів. Іноді жага пізнання штовхає його на дивні вчинки, які не тільки викликають здивування в оточуючих, але і вимагають серйозних фінансових вкладень. Так, Марік може захопитися вивченням океанічного планктону або колоній термітів. Він здатний кинути високооплачувану роботу і вжити всі сили і кошти на нове захоплення. Але коли ідея зазнає краху, що трапляється досить часто, Марік всіляко намагатиметься уникнути відповідальності, перекласти її на плечі рідних і друзів.

Марік постійно оточений жінками, спілкування з ними йому необхідно як повітря. Його творча натура розквітає поруч з прекрасною статтю. Заводити серйозні стосунки і одружитися Марік не поспішає. Дівчині доведеться взяти ініціативу в свої руки. При цьому вона отримає щедрого, люблячого чоловіка, який, незважаючи на дрібні захоплення, завжди буде вірним сім’ї. Трохи мудрого керівництва і контролю над витратами чоловіка і сімейне життя складеться чудово. Марік обожнює своїх дітей, балує їх.

Іменини:

11 січня, 20 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Марічек, Марусик

Скорочений

Мар, Марі

За церковним

Марк

Колір

  • синій
  • ліловий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гранат, ракушняк

Метал

золото

Рослини

береза

Тотемна тварина

журавель

Риси характеру

емоційність, інтелектуальність, активність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Марк-Андре Бержерон – хокеїст; Марк-Антуан Мюре – французький гуманіст; Марік Вивьеф – віолончеліст; Марік Ковальські – лінгвіст; Марк Азадовский – фольклорист; Марік Буштейн – фізик-ядерник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: