Антон – значення і походження імені

Історія походження імені Антон

Існує кілька версій походження імені Антон. Одна з них – ім’я вказує на приналежність до слов’янського племені антів, славившихся військовим мистецтвом. З давньогрецької мови ім’я перекладається як «рветься в бій, вступає в бій» чи як прикметник «змагатися», що не суперечить першій версії походження імені. Може мати значення – войовничий, як ант. В значенні «войовничий», «состязающийся» відноситься до характеристик героя грецької міфології Діоніса. В значенні «протилежний, що протистоїть» є основою визначення «антонім» -слово, протилежне за змістом.

Древнеиранское слово antas означає «кінець, край, околиця», antyas – «що знаходиться на краю», таким чином, слово ант може мати значення «прикордонний житель»
У грузинській мові це ім’я має значення «воїн», «ватажок воїнів». Тюркське слово ант означає «клятва».

Основна версія походження імені Антон – латинська. Це родове ім’я родини патриціїв – Антоніїв, Antonius, яким нарікали старших синів. Є версія, що латинське родове ім’я Антоній має етруські коріння.

Жіночі імена Антоніна і Антоніда мають значення «дочка Антонія».

Ім’я Антон поширене повсюдно і має свою форму практично в кожній мові – Ентоні, Антоній, Антоне, Антуан, Антонін, Тотоно, а в Норвегії – Тонік.

Церковна православна форма імені – Антоній. Один з російських святих – Антоній Римлянин, який, осиротівши, обрав шлях пустельника. В кінці життєвого шляху заснував монастир у Новгороді, де і помер.

Значення та характеристика імені Антон

Якісні характеристики імені Антон за звучанням наступні: хороший, великий, мужній, активний, сильний, простий, красивий, гладкий, величний, яскравий, округлий, радісний, гучний, хоробрий, могутній. Тобто людина з ім’ям Антон справляє враження сильної, вольової, сміливої людини, але простого у спілкуванні. Ця людина в центрі уваги, володіє легким характером, оптиміст. Це звучне, красиве ім’я для чоловіка. У теж час, форма імені «Антоній» позбавлена мужності і хоробрості, є більш суворою, позбавлена веселості, хоч і залишається простий.

При буквеному аналізі розглядають перші три літери – Ант, що є загальними для форм імені в російській мові – Антон, Антоній, Антоша, Антошка, Антоха та ін. і мають найбільший вплив на особистість.

Буква А є символом будь-якого починання та почала як такого, символом прагнення до фізичної та духовної рівноваги, до лідерства, самовираження.
Буква Н в імені визначає гострий розум, схильність до аналізу, вибірковість у всьому, неприйнятність всеїдності, як у фізичному, так і в духовному сенсі, схильність до суперечностей, прагнення до духовного та фізичного здоров’я. Ця буква дарує носію старанність, старанність, відповідальність, вибірковість у спілкуванні і душевних уподобаннях, у словах і вчинках, чесність, чарівність, різнобічний розвиток. Ці люди потребують підтримки близьких, вони хороші сім’янини і відмінні батьки.

Люди з буквою Т в першій половині імені – чутливі, схильні до творчості і винахідливості, креативні особистості. Для них властива жертовність, пристрасність, сексуальність, неординарні вчинки, нестандартне мислення, ненависть до одноманітності. Це правдолюбці і борці. Вони захоплюються і закохуються з першого погляду. Але часто слабкі здоров’ям.

Таким чином, підтверджується значення імені – «протилежний», «рветься в бій», «состязающийся». Це творці, письменники, поети, артисти, музиканти, але і оплот віри, воєначальники, лікарі, вчені.

Риси характеру імені Антон

Антон привабливий, вміє розташувати до себе, легко вливається в колектив. Хоч і з деякими труднощами, вміє опинитися в центрі уваги, хоча для нього це тяжка ноша. Свої почуття і переживання він тримає в собі, щось приховує, схильний до самокопання, як типовий інтроверт. Він мовчазний. Не ділиться навіть з близькими. Але в теж час Антон відданий друг, він добрий і терплячий з друзями, здатний до самопожертви.

Це розумні, з широким кругозором, легко вчаться, з хорошою пам’яттю люди. Їм властиво терпіння, їм не шкода часу для ретельного вивчення ситуації перед прийняттям рішення. Це волелюбні, мужні люди. Вони об’єктивні і справедливі. Схильні до сентиментальності.

У Антона добре розвинена інтуїція, якій він довіряє беззавітно, навіть залежить від неї. Володіє творчим, синтетичним мисленням, талановитий. Не сприймає тиску і обмежень, незалежний. Антон відповідальний, ніколи не вплутується в авантюри. Носій цього імені працездатний, не шкодує зусиль для досягнення майстерності, багато читає, рішучий і самостійний у прийнятті рішень. Антон болісно переживає невдачі і критику, часто сумнівається у своїх силах. Через почуття невпевненості, страху, може стати агресивним, імпульсивним, втрачає самовладання. В такі моменти Антон впадає в крайнощі, метається від сором’язливості до нахабства. Любить випити.

Антон, народжений взимку, особливо в Січні, володіє більш сильним, бійцівським характером, захоплюється спортом. Успішний, завдяки сміливості, хитрості, розважливості. Він емоційний, схильний до любовних авантюр. «Осінній» Антон страждає боягузтвом, але цей недолік ретельно приховує, постійно долає себе і свої страхи.

Сімейні та любовні стосунки Антона

Антон прагне до ідеальної любові, але на шляху до неї зав’язує прохідні любовні відносини. Але навіть якщо в любові Антону і властива деяка імпульсивність, запальність і мінливість, до питання шлюбу він підходить дуже відповідально. Часто це жінки, народжені влітку. Якщо примусити його до одруження, щастя такій сім’ї не бачити.

З-за характерною для Антона скритності і невпевненості в собі, йому буває складно побудувати щирі стосунки з дружиною. Але його доброта, терплячість, здатність до компромісів дозволяє йому уникати серйозних розбіжностей і підтримувати мирне, доброзичливу атмосферу в сім’ї. Хоча і зразковим чоловіком Антона не назвеш – він не любить сидіти вдома, має масу захоплень, трапляються і сексуальні захоплення на стороні. У той же час, Антон дуже ревнивий, зі страху втратити кохану може проявляти агресію. Шалено любить дітей, заради них готовий на самовіддані вчинки. Він турботливий і щедрий батько. Особливо хороші відносини складаються у нього з дочками.

Антона приваблюють яскраві жінки, часто – з чималим сексуальним досвідом і старше його, цілеспрямовані і незалежні. Чоловік з таким ім’ям і сам володіє підвищеною сексуальністю, чуттєвістю, емоційністю. Ці якості особливо проявляються у Антонов по батькові Дмитрович. До сорока років Антон досягає сексуальної гармонії.

Найкраще відносини у Антона складаються з жінками з ім’ям Ірина, Валерія, Марина, Катерина, Дар’я, Ядвіга, Тетяна, Христина, Мілана.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Антона

Антон вражає своєю працьовитістю, вправністю і навчання. Домагається високих результатів у будь-якій справі – від побутового ремонту до наукових відкриттів. Може стати керівником невеликого колективу, займатися наукою, спортом. З-за ліні і відсутності цілеспрямованості вершин у кар’єрі досягає рідко. Заважає і відсутність самовпевненості. Найкраща сфера діяльності для Антона – медицина – це індивідуальний розвиток, нескінченна можливість самовдосконалюватись майстерності, відсутність необхідності будувати кар’єру.

Антоны – непогані інженери, природознавці, талановиті наукові діячі. Їх відповідальний і вдумливий підхід допомагає їм у науковій кар’єрі. Вони вміють спілкуватися з аудиторією, терплячі наставники. Підходить Антону програмування, архітектура, конструювання – сфери, в яких творчість поєднується з точною наукою.

З бізнесом у Антона справи йдуть гірше. Він не надто рішучий, занадто довго обмірковує рішення, і, хоч у нього відмінна інтуїція, проте застосувати її в бізнесі йому вдається рідко.

Антон дуже залежимо від натхнення. Якщо воно присутнє, він може працювати швидко, ефективно і якісно. Якщо ні – його долає лінь. Тому серед Антонов так багато людей творчих професій – музикантів, художників, письменників.
Антоны комфортно почувають себе в армії і навіть досягають певних висот.

Здоров’я Антона

Здоров’я – одна з сфер, в якій проявляється суперечливість імені Антон повною мірою. У дитинстві дитина з цим ім’ям може бути дуже болючим, навіть ніжним, слабким. У нього може бути тендітна конституція, слабкий кістяк, слабкі нирки. Може відставати в рості. Саме така слабкість призводить Антона у спорт. Витривалість, терпіння і працездатність допомагають Антону зміцнити здоров’я і навіть стати професійним спортсменом або тренером.

У теж час серед Антонов багато міцних, здорових дітей, вони рідко хворіють і спортом займаються для задоволення.

У будь-якому випадку Антон потребує режимі, – недолік сну може серйозно вибити його з колії. Потребує він і активному відпочинку на свіжому повітрі.

Одне зі слабких місць Антона – очі. Контролювати зір необхідно з самого дитинства, тоді його гостроту Антон зберігає до глибокої старості.

Ім’я Антон для дитини

Антон дуже прив’язаний до батьків, якщо мама для нього – джерело звичок і рис характеру, батько – об’єкт свідомого наслідування. Дитина дуже залежимо від батька, важко переносить розлучення батьків, але не може прийняти чиюсь сторону. Дитини з ім’ям Антон не можна ставити перед вибором між батьками, для нього це нестерпно і навіть небезпечно. Відмова від спілкування батька сприймає як зраду і особисту образу.

Антон – чарівний і активний дитина, незважаючи на можливе впертість і скритність. Він прагнути до незалежності, самостійності. Для нього важливо мати друзів, бути членом компанії, хоча до лідерства в ній він не прагне. Дуже прив’язується до друзів, йде на приводу, тому може потрапляти в неприємності за компанію з приятелями. Але природна для Антона розсудливість і обережність захищають його від серйозних проблем і поганих звичок. Захоплення теж часто ділить з друзями, вид спорту або гурток може вибрати тільки тому, що цим займається його друг.

Загальноосвітня школа рідко приваблює Антона, вчителі можуть скаржитися на його байдужість, відсутність інтересу, лінь. Зате коли Антон визначиться з захопленням, вибирає напрямок і вступає до вузу, його успіхи значно зростають, він здатний дивувати прогресом і результатами.

Іменини:

18 січня, 30 січня, 9 березня, 13 березня, 14 березня, 16 березня, 21 квітня, 27 квітня, 1 травня, 2 травня, 26 травня, 1 червня, 7 липня, 19 липня, 23 липня, 25 липня, 26 липня, 16 серпня, 17 серпня, 30 жовтня, 22 листопада, 20 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Антонка, Антоша, Антошка, Антошенька, Антошечка, Антося, Антоня

Скорочений

Тоха, Тоша, Антоха, Тося, Тоня, Антя

За церковним

Антоній

Колір

  • червоний
  • жовтий
  • білий

Планета

  • Сонце
  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

гранат

Метал

олово

Рослини

клен, часник

Тотемна тварина

лев, гепард

Риси характеру

інтуїція, ощадливість, обережність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Антон Денікін ((1872 – 1947) російський воєначальник, політичний і громадський діяч, письменник, мемуарист, публіцист і військовий документаліст. «білий» генерал, один з лідерів Білого руху під час Громадянської війни в Росії), Антоні ван Левенгук ((нар.1632) голландський натураліст, конструктор мікроскопів, основоположник наукової мікроскопії, член Лондонського королівського суспільства (з 1680), досліджував з допомогою своїх мікроскопів структуру різних форм живої матерії. У російській історичній традиції зустрічаються різні варіанти написання імені вченого — Антон, Антоній і Антоніус), Антоній Великий ((ок. 250 – 356) засновник християнського чернецтва), Антон Дельвиг ((1798 – 1831) російський поет, видавець, друг і однокласник А. С. Пушкіна), Антон Вальтер ((1905 – 1965) радянський фізик-ядерник, академік АН УРСР, заслужений діяч науки і техніки УРСР), Антон Преторіус ((нар.1613) німецький пастор, теолог, письменник (теоретик знахарства) і борець проти ведовских процесів і тортур)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: