Анфіса – значення і походження імені

Історія походження імені Анфіса

Прекрасне жіноче ім’я Анфіса (Фіса) прийшло до нас із Стародавньої Греції. А оскільки грецькі корені однаково підходять як для католиків, так і для православних, можна сміливо називати цим ім’ям дитини будь-якого з цих віросповідань. Та й що може бути прекрасніше для дівчинки, ніж ім’я зі значенням “квітуча”.

Є думка, що Анфіса – татарське ім’я, але більшість схильна вважати його грецьким.

В наш час дівчину з ім’ям Анфіса практично неможливо зустріти. Хоча це незаслужено забуте ім’я довгий час вважалося дуже популярним. Багато відомі красуні звалися Анфисами. Але справедливо буде зауважити, що все більше людей підбирають своїй дитині саме старовинні українські імена.

Значення та характеристика імені Анфіса

Характер Анфіси сповнений сюрпризів. Будучи в дитинстві слухняною і соромливою, подорослішавши вона стає повною своєю протилежністю. Все тільки диву даються, як з болючою тіхоні могла вирости ця патологічна упрямица.

Її самолюбство просто зашкалює, Анфісу можна сміливо віднести до армії “нарцисів”. Норовистість і зарозумілість роблять її не самим приємним співрозмовником, але її це анітрохи не засмучує. Вона щиро вважає, що лише обрані гідні її уваги.

Хитра бестія з ніжним ім’ям – Анфіса, заради досягнення своєї мети, здатна в буквальному сенсі “йти по головах”. Не можна стояти у неї на шляху, адже навіть у разі невдачі, злопам’ятна носителька цього старовинного імені, знайде спосіб поквитатися.
Не вміє заощаджувати або просто раціонально витрачати гроші. Марнотрат, яких світ не бачив, адже їй потрібно все найкраще і відразу. У чоловіках особливо цінує хороший достаток і щедрість. Їй же треба за чийсь рахунок реалізовувати свої примхи.

Немає більш комунікабельної людини ніж Анфіса, якщо вона зацікавлена у своєму оточенні. Розважливість захищає її від необдуманих вчинків. І з часом, її коло спілкування буде складатися лише з “потрібних” людей. Друзів обирає зі своїм складом характеру, тому щира дружба їй невідома.

Дуже чуттєва, що володіє яскравою красою Анфіса ніколи не залишається без шанувальників. З самого дитинства до похилого років у неї просто полчища поклонників. Але зарозуміла красуня не поспішає зв’язувати себе узами.

Шлюб для Анфіси – не святиня, хоча вона прекрасна господиня, яка любить займатися домашніми турботами. Любить і вміє приймати гостей, рідко хто-небудь іде з її будинку в поганому настрої. Єдина людина, яка в якийсь момент може втекти – чоловік Анфіси. Адже будь-якому повноцінному чоловікові важко витримувати щоденні команди і накази, безапеляційні. А постійна війна зі свекрухою, робить будинок схожим на полі бою.

Але якщо їй зустрінеться чоловік-сирота з поступливим характером і потакающий всім її примхам – Анфіса довіку буде зразковою буркотункою-дружиною.

Іменини:

8 січня, 7 березня, 25 квітня, 27 липня, 9 серпня, 22 серпня, 27 серпня, 4 вересня 9 вересня, 4 листопада, 21 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Анфисочка, Анфисушка, Анфисонька, Фисонька, Фисушка, Фисочка, Фисулька

Скорочений

Анфіска, Анфі, Фіса, Фіску

За церковним

Анфіса

Колір

  • синій

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір

Метал

медб

Рослини

цвітна капуста

Тотемна тварина

бик

Риси характеру

самостійність, незалежність, егоїстичність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Анфіса Петрова ((1823 – після 1854) оперна співачка (контральто)), Анфіса Миколаєва ((1878 – 1919) секретар Залізничного райкому РКП (б) р. Москви), Анфіса Резцова ((нар.1964), в дівоцтві — Романова; радянська і російська біатлоністка і лижниця, дворазова олімпійська чемпіонка з біатлону, олімпійська чемпіонка з лижних гонок, триразова чемпіонка світу з лижних гонок, дворазова володарка Кубка світу з біатлону

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: