Василь – значення і походження імені

Історія походження імені Василь

Василь – чоловіче українське ім’я грецького походження. Бере початок від давньогрецьких слів «басилиос» і «басилейос», які переводяться як «царський, царствений» і «басилевс» – «цар, монарх, правитель». З’явилося в часи перських воєн V ст. до н. е. У давньогрецькій міфології це визначення двох старших богів – Зевса і Посейдона.

У західноєвропейських мовах збереглося найбільш близьке до грецького звучання імені – Безіл в англійській, Базиль у французькій мові.

На територію Русі ім’я прийшло з Візантії разом з християнством. Сам князь Володимир Ярославович був охрещений ім’ям Василь, яке у Візантії було ім’ям імператорської сім’ї. Після хрещення Русі, цим ім’ям часто нарікали дітей у сім’ях різних гілок роду Рюриковичі. Після становлення Великого Московського князівства, ім’я Василь став великокнязівським наслідним, а надалі – царським. Використання імені правлячою династією і наявність безлічі святих – носіїв імені зробило його досить поширеним і серед дворянства, і серед простих станів і навіть юродивих (Василь Блаженний, виходець з селян). За популярністю до ХХ століття, ім’я Василь було другим, після імені Іван в Україні. З 60-х років минулого століття, ім’я перейшло в розряд «сільських».

У старих святцях зустрічається форма імені Василей, Василик. Сучасний православний календар включає наступні похідні: Васой, Вассиан. Існують споріднені форми Василіск («цар») та Василид («царевич»). Відомі жіночі похідні форми імені Василь: Василя, Василла, Василина і Василина.
Сучасні похідні форми: Васильюшка, Волошка, Василько, Вася, Васюта, Васюня, Васьок, Васяй, Ваку, Васяня, Васяша, вірменська форма Василь, білоруські Васіль і Базиль, болгарські Васіл і Василен, українська Василь, чуваська Васлей.

У сучасному православному календарі близько ста днів – іменин для імені Василя.

Значення та характеристика імені Василь

Завдяки походженню і популярності серед княжих спадкоємців, носій імені Василь представляється людиною величним, царствених, владних з широким кругозором і панорамним мисленням. Якщо ж аналізувати ім’я, абстрагуючись від його історії, воно справляє враження веселого, радісного, світлого людини і не більше того. Тобто, за звучанням імені носій представляється людиною простим і невитіюватим, хоча і позитивним. У теж час їм Вася – найбільш часто вживається скорочена форма – характеризується прикметниками великий, сильний, великий, округлий, радісний, потужний, але простий.

Аналіз перших трьох букв, що входять у всі слов’янські форми імені Василь, підтверджує результат фоносемантического аналізу саме форми Вася та історичне значення імені Василь. Приголосна визначає здатність до високих душевних поривів. Ця людина знаходиться у пошуках екстремальних задоволень, оптиміст і життєлюб. Він ретельно планує своє життя і чітко слідує плану. Він не вміє обманювати, він пристрасний, вміє любити, може виявитися однолюбом.

Голосна літера А на початку імені – символ початку і прагнення до дії, любов до гармонії й комфорту як в душі, так і у фізичному плані. Людина з таким ім’ям ініціативний, працелюбний, але вибірковий.

Бажання виділитися, «блиснути», прагнення до задоволень, матеріальної стабільності, екстравагантність вчинків обумовлює С імені. Носій імені в такому випадку працьовитий, розсудливий, але дратівливий, схильний вередувати і завищувати вимоги до оточуючих.

Риси характеру імені Василь

Василь світлий, відкритий, доброзичливий, життєрадісний, добрий, врівноважений чоловік. Він безкорисливий і вірний друг. Схильний до мізантропії. Носій цього імені спокійний, навіть флегматичним, надійний, серйозний. У нього синтезує тип мислення – окремі частинки він здатний зібрати в цілісну картину. Володіє аналітичним складом розуму. Він вміє знаходити задоволення в будь-якому занятті. Має власну думку з будь-якого приводу. У нього чудова пам’ять, він допитливий, його приваблює новизна. Славиться інтелектуалом. Здатний одночасно вирішувати декілька життєвих завдань.

Василь не буде підганяти події, він фаталіст, який спостерігає за перебігом подій. У нього прекрасна інтуїція, але він більше довіряє логіці. Чоловік з цим ім’ям витриманий, обачний, практичний, не відступає перед труднощами. Він вольовий, сильний і владний, здатний навчати інших і захищати від помилок, але втручається вкрай рідко.

Василь знає собі ціну, впевнений у своїх силах, але не позбавлений і сумнівів. Може замкнутися в собі в складній ситуації. Це перфекціоніст у справах. А ось у побуті невибагливий. Він схильний до доцільної діяльності, емоції ніколи не стануть у нього між розумом і волею. Поставивши собі мету, він буде йти до неї планомірно і впевнено, без зривів і зупинок.

Чоловік з цим ім’ям хитрий у дрібницях, потурати своїм слабкостям. Із-за схильності розкидатися, Василь може розтратити себе. Зопалу може вплутатися в бійку, буває жорстокий в ім’я мети, заради неї може порушити навіть закони моралі, незважаючи на притаманну йому моральність. Слабке місце в характері цього чоловіка – схильність до алкоголізму. До старості стає буркуном.

Василь – любитель природи. Завзятий уболівальник, азартний.

Характер чоловіків з ім’ям Василь особливо схильний до сезонності. «Зимові» Василі – веселуни, товариські, але люблять пофілософствувати. «Осінній» Василь відповідальний, навіть педантичний, схильний до наукової діяльності, може бути програмістом, «літній» більше за інших схильний до алкоголізму, слабохарактерний підкаблучник, «весняний» Василь хитрий, здатний на підлість, але володіє художнім і літературним талантом.

Сімейні та любовні стосунки Василя

Василь лицар, він галантним з жінками, але для нього важливо бути оцінене належним чином. Самоконтроль чоловіки позначається і на його сексуальності – він контролює свої емоції та бажання. Сексуальне життя носія цього імені активна, але глибокі почуття не для нього. Він вміє доглядати, здатний на романтичні вчинки, легко збуджується і часто захоплюється. Але завойовувати жінку йому не дуже цікаво, він впевнений, що це його повинні домагатися. Його інтимна життя насичена, він рідко вірний одній партнерці. Він невтомний у ліжку, вміє підібрати потрібні слова під час інтимної близькості, уважний до коханки, запам’ятовує її бажання і пристрасті, бере на себе провідну роль. Секс з ним яскравий, емоційно насичений і запам’ятовується. Він не втомлюється самовдосконалюватися. Але залежить від відповідних почуттів. Про свої почуття не говорить, поки не переконається у взаємності.

У дружини Василь візьме спокійну жінку, гарну господиню. Сім’я у нього на другому місці, а іноді і на третьому – після друзів і роботи. Відпочинок і самореалізація для нього будуть у пріоритеті. Тим не менш, цей чоловік ревнивий. В господарстві дружині не допомагає, легко мириться з побутовими незручностями. Дуже любить дітей, із задоволенням проводить з ними час, але йому важко знайти баланс між ніжністю й вимогливістю. У разі невдалого шлюбу рідко розлучається. Не образить жінку або дитину, навіть будучи нетверезим. Зазвичай дружний з тестем.

Непитущий Василь забезпечує гідне утримання своєї сім’ї, він хлібосольний господар, легкий на підйом.

Благополучний союз буде з «літньої» жінкою на ім’я Анна, Олександра, Лілія, Марія, Мілана, Олеся, Світлана, Яна, Юлія. Невдалі стосунки з Катериною, Оленою, Лідією, Любов’ю, Людмилою, Інною, Маргаритою, Христиною.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Василя

Кращі сфери діяльності для Василя – наукова робота, інженерні спеціальності, комерція, електроніка, будівництво, виробничі процеси.

Василь врівноважений, інтелектуальний, інтелігентний і працьовитий співробітник. Він не честолюбний, але може побудувати кар’єру за рахунок свого підходу до роботи – його цінують і поважають. Якщо Василь має пристрасть до спиртного, на роботі часто закривають на це очі. Він відданий своїй справі, постійно розвивається, цікавиться новими досягненнями, він може і сам бути талановитим винахідником. Тиснути на Василя марно. Якщо він впевнений, що правий, будь-який тиск він буде ігнорувати. Коли мова йде про терміни, потрібно врахувати грунтовність носія цього імені і його повільність, дедлайни не для нього. Для Василя важливо заробляти гроші і професійно зростати, але якщо він не отримує задоволення від роботи, все це втрачає сенс.

Василь буде прекрасним керівником. Він впорається і з людьми, і з виробничим процесом. Він бездоганний організатор, але часто насилу делегує обов’язки.

Справжнє покликання сучасного Василя – бізнес. Він здатний прораховувати свої дії на багато кроків вперед. Він щасливий, впевнений у своїх здібностях, у нього відмінна інтуїція. Так, він не буде ризикувати всім заради успіху або вплутуватися в щось абсолютно новаторський, але зможе планомірно розвивати свою справу, рухаючись вперед і вгору. Особливо успішні в бізнесі – Василя Васильевичи, Івановичі і Яковлевичи.

Здоров’я Василя

Зазвичай Василь з дитинства відрізняється міцним здоров’ям. Слабка ланка в організмі Василя – нервова система. Йому варто уникати розумових перевантажень, нервового перенапруження, тривалих стресів. Небезпечні для чоловіка з цим ім’ям будь-які збуджувальні засоби – енергетичні напої, алкоголь, наркотики. Вони руйнують і без того крихкі нерви. Зате йога, піші прогулянки, плавання, медитація і міцний сон дозволять зберегти здоров’я нервової системи до глибокої старості.

Якщо Василь піддається алкогольної залежності, то, крім нервових розладів, йому загрожує небезпека розвитку захворювань печінки (гепатит, цироз), системи кровопостачання (тромби, інфаркт міокарда) і крові, ендокринної системи, нефрити і нефроз.

Ім’я Василь для дитини

Василь з дитинства урівноважений і терплячий хлопчик. Рідко проявляє ніжність. В дитині з таким ім’ям необхідно з дитинства розвивати терпимість. У теж час, Вася ніколи не образить слабшого – ні людини, ні тварина. Це добрий і поступливий дитина. Його обожнюють бабусі і дідусі.

Вася завжди оточений друзями. Він не проживе без спілкування з однолітками. Друзі для нього – центр всесвіту і істина в останній інстанції. Заради них хлопчик жертвує власними втіхами і інтересами. Для нього немає ні матеріальних, ні вікових перешкод для дружби. Ця риса залишається з ним на все життя.

Ця дитина дуже любить тварин, буде щасливий мати домашнього улюбленця.

Василь дуже наполегливий з ранніх років, він може терпляче чекати, поки звільняться вподобані їм гойдалки або іграшки, не відволікаючись більше ні на що інше.

Навчається Вася добре, завдяки своїй пам’яті і допитливості, але без нагляду батьків може піддатися ліні. З дитинства проявляється схильність до винахідництва і аналітиці – хлопчик постійно придумує нові способи виконання звичних дій.

В юності посилюється працьовитість Василя і наполегливість, важливо, щоб до цього часу у нього вже була сформована мета і достатньо мотивації для її досягнення. Інакше він направить усі свої здібності в протилежне русло.

Іменини:

5 січня, 14 січня, 20 січня, 12 лютого, 14 лютого, 17 лютого, 19 лютого, 22 лютого, 23 лютого, 26 лютого, 3 березня, 5 березня, 13 березня, 14 березня, 17 березня, 2 квітня, 4 квітня , 5 квітня, 8 квітня, 10 квітня, 25 квітня, 1 травня, 9 травня, 12 травня, 13 травня, 19 травня, 22 травня, 23 травня, 26 травня, 31 травня, 1 червня, 5 червня, 10 червня 14 червня, 20 червня, 21 червня, 23 червня, 1 липня, 5 липня, 8 липня, 11 липня, 14 липня, 16 липня, 18 липня, 19 липня, 28 липня, 10 серпня, 13 серпня, 15 серпня, 20 серпня, 24 серпня, 25 серпня, 26 серпня, 27 серпня, 4 вересня, 10 вересня, 12 вересня, 15 вересня, 17 вересня, 22 вересня, 23 вересня тября, 3 жовтня, 4 жовтня, 7 жовтня, 11 жовтня, 15 жовтня, 17 жовтня, 21 жовтня, 23 жовтня, 3 листопада, 4 листопада, 8 листопада, 11 листопада, 13 листопада, 16 листопада, 19 листопада, 27 листопада, 29 листопада, 3 грудня, 5 грудня 8 грудня, 9 грудня 10 грудня 11 грудня, 17 грудня, 22 грудня, 28 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Васенька, Васюшка, Васечка, Васяша, Васюня

Скорочений

Вася, Васька, Васьок, Васечек, Васяня, Васюта, Васята, Сюта, Волошка

За церковним

Василь

Колір

  • синій

Планета

  • Сатурн
  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гранат

Метал

олово

Рослини

в’яз, чортополох

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

комунікабельність, повільність, обачність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Василь Тредиаковский – відомий російський вчений і поет XVIII століття, Василь Шукшин – російський радянський письменник, кінорежисер, актор, сценарист, Василь Жупіков – радянський футболіст, центральний захисник, Василь Жуковський – російський поет

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: