Артем – значення і походження імені

Історія походження імені Артем

Настільки вподобане сучасним батькам чоловіче ім’я Артем спочатку з’явилося в Стародавній Греції і мало такі незвичайні форми звучання як Артемій (Ἀρτεμής) та Артема, однаково часто його носили і православні християни й католики. Однак, згодом, воно прийшло в інші країни, видозмінилося, завдяки особливостям вимови на різних мовах, і стало звучати як звичне для нашого слуху ім’я – Артем. У Україні ім’я з’явилося приблизно на початку 17 століття і довгий час використовувалося в своєму первісному звучанні Артемій.

Значення та характеристика імені Артем

Значення імені Артем має два трактування. Перше тлумачення безпосередньо пов’язує ім’я з ім’ям богині життя і родючості у Стародавній Греції – Артеміди, у той час вважалося, що дітей-Артемиев нарікали на честь богині всього живого на Землі («присвячений Артеміді»). Дітей, названих «божественними» іменами, за життя чекав успіх і захист вищих сил від всякої нечисті, прихильність бога або богині, чиїм ім’ям він названий.

Прихильники ж іншого тлумачення визначають значення імені як «здоровий, сильний, з міцним здоров’ям людей». Вважалося, що володарю цього імені забезпечені довголіття, бадьорості духу та міцне здоров’я.

Звукова енергетика імені Артем не може не додавати його носія мужності, сили волі і душевної бадьорості.

Риси характеру імені Артем

Здавна відомо, що багато рис людини безпосередньо залежать від його імені, і Артем тут не виняток. Більшість Артемов по натурі сангвініки. Риси характеру, притаманні власникам цього імені – це прямолінійність, раціональність, щедрість, розбірливість, товариськість. Носії імені Артем – спокійні, розважливі і врівноважені люди, досить комунікабельні і прагнуть до постійного самопізнання та самовдосконалення. Артем наділені яскраво вираженими лідерськими якостями, але, в силу розуму тонкощі, користуються ними вміло і обережно. Вони вміють маніпулювати людьми, не викликаючи у них зворотного почуття ворожості або агресії. Вони розумні та хитрі.

Артем дуже цілеспрямована і чітко уявляє що, навіщо і коли йому потрібно. Артем ретельно продумує кожну дрібницю при прийнятті важливого рішення. Володарі імені Артем – дуже хороші, вірні й віддані друзі, на них можна покластися в скрутну хвилину, їм можна довірити найпотаємніше.

Сімейні та любовні стосунки Артема

Будучи в своєму свідомому віці, Артем створює в своїй уяві певний ідеал майбутньої супутниці, яка за життя і намагається знайти. Свою ідеальну жінку він бачить ніжною, порядною, боязкою і покірною. І в силу характерною наполегливості він може дуже довго шукати придуманий образ.

Навіть у власній родині Артем намагається зберегти свою незалежність, він ніколи не стане підкорятися жінці і йти у неї на поводу. Однак, підпорядковувати собі жінку він теж не стане, для нього важлива гармонія і взаєморозуміння в сім’ї. Володарі цього імені стають вірними чоловіками, зразковими батьками, вони дуже люблять проводити час у колі своєї сім’ї, облаштовуючи побут і займаючись домашніми справами. В інтимному житті для Артема важливо встановити контакт зі своєю партнеркою, для нього необхідно, щоб вона підтримувала його у всіх бажаннях. Взаємне розуміння один одного підсилюють потяг Артема до партнерки і може послужити приводом для початку серйозних стосунків.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Артема

Завдяки своїй наполегливості та упертости Артем досягає чималих успіхів у будь-якій справі, за яке візьметься. Він може реалізуватися в будь-якій сфері діяльності, але більше йому підходять професії лікаря, вчителя, журналіста, архітектора або художника. Артем з легкістю може знайти підхід до будь-якій людині, він комфортно почуває себе в колективі та швидко адаптується до мінливих умов, що може допомогти йому без особливих зусиль піднятися вгору по кар’єрних сходах. Керівники дуже люблять Артемов за їх старанність, пунктуальність і високу працездатність. Високий рівень самокритичності не дозволяє Артему робити роботу погано, щоб не втратити свій авторитет у колективі.

Здоров’я Артема

Незважаючи на що дарує своєму господарю здоров’я ім’я, в дитинстві Артем досить часто хворіють простудними захворюваннями, але подорослішавши, вони знаходять міцне здоров’я і все тому, що мають величезний інтерес до занять спортом. У спорті вони можуть досягти великих успіхів і перемог. Багато Артем схильні до депресивних станів, в силу своєї нестриманості і емоційної вразливості. Найчастіше такі стани – це результат неправильного виховання батьків, надмірно опікують маленьких Артемов.

Ім’я Артем для дитини

Маленькі Артем дуже схожі на своїх матерів. Вони мають міцну внутрішню прихильність до матері, яка зберігається все життя. Саме свою матір Артем вважає зразком ідеальної жінки. Діти з цим ім’ям ростуть слухняними і спокійними, в школі виявляють інтерес до пізнання всього нового, читають багато книг, навчання дається їм досить легко. Батьки практично не знають з ними проблем, діти дисципліновані і посидючі.

Темперамент дитини, названого іменем Артем, безпосередньо залежить від часу року, в якому він народився.

Так, наприклад, зимові Артем повільні, врівноважені, захоплюються спортом діти. Літні Артем – м’які, дисципліновані, здатні до швидкого сприйняття нової інформації. Весняні діти – егоїстичні і дратівливі, дуже залежні від думки оточуючих, важко переживають навіть маленькі невдачі. Осінні – розважливі натури, ретельно продумывающие кожне рішення, філософи від природи.

Іменини:

17 січн, 26 лютого, 6 квітня, 12 травня, 6 липня, 2 листопада, 12 листопада, 13 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Артемко, Артемчик, Артемочка, Артемчика, Темочка, Темушка, Темонька

Скорочений

Тема, Темка, Темчик, Темыч

За церковним

Артемій

Колір

  • темно-блакитний

Планета

  • Венера
  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

берил, яшма

Метал

залізо

Рослини

горобина, хризантема

Тотемна тварина

цвіркун

Риси характеру

самостійність, цілеспрямованість, дипломатичність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Артемій Антіохійський — воєначальник, великомученик; Артемій Веркольский — праведний отрок, великомученик; Артемій — ігумен Троїце-Сергієвого монастиря; Артемій Волинський — дипломат, противник «бироновщины»; Артем Мікоян — радянський авіаконструктор

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: