Клавдія – значення і походження імені

Історія походження імені Клавдія

Ім’я Клавдія прийшло з латинської мови і походить від римського родового імені Клавдій, яке означає “кульгавий”. Клавдія – це епітет бога римської міфології, Гефеста, який за легендою був кульгавим, покалічивши ноги, коли Зевс скинув його з неба за допомогу Гері. Це жіноча форма чоловічого імені Клавдій. На Русь прийшло з Візантії X-XI століттях разом з іншими православними іменами.У православній церкві шануються великомучениці Клавдія Римська, Клавдія Понтійська і діва-мучениця Клавдія Коринфська. Власниці цього рідкісного імені іменини святкують 6 січня, 2 квітня, 31 травня та 19 листопада. Пік популярності – 19 століття, зараз дівчаток рідко називають Клавдією.

Значення та характеристика імені Клавдія

Значення імені Клавдія – “кульгава”, “хромоножка”, “хитка”, “вперта”.

З дитинства Клавдія зростає непосидючою дитиною, але комунікабельна, працьовита, безпосередня, чарівна, улюблениця вчителів, не любить бути лідером серед однолітків, швидко прощає образи, з хорошим почуттям гумору. Розумна, добра дівчинка, не вміє обманювати, вчиться добре, без особливих успіхів. Талановита, у неї хороші слух і голос. Дуже прив’язана до мами, слухає її у всьому, підпорядковується, допомагає по домашньому господарству, рано починає готувати. В дитинстві часто хворіє простудними захворюваннями. З віком це проходить, так як вона починає стежити за своїм здоров’ям і фігурою, перейшовши на правильне харчування і заняття спортом.

Прямолінійна, нехитра, доброзичлива, натура, життєрадісна. Любить зміни, не цінує стабільність, це стає причиною самотності. Втім, Клавдія не вважає це самотністю, а розцінює як свободу, яку цінує найбільше у своєму житті. Критикує все і всіх. Прагне до матеріальних благ, тому вибере професію, яка дозволить їй бути незалежною і міцно стояти на ногах але не терпить рутинну, монотонну, одноманітну роботу. Здатна пристосовуватися до обстановки і обставин, стійко переносить неприємності. Не прагне до кар’єрного росту. Може стати педіатром, медсестрою, психологом, перекладачем, вихователем, музикантом, закройщицей, кухарем. Володіє даром передбачення.

Чарівна, розкута, красива, загадкова, приваблива, впевнена в собі жінка. Кокетка, тому у неї завжди багато шанувальників. Найчастіше заміжжям обертається випадкова зустріч і кохання з першого погляду, але матеріальне становище майбутнього чоловіка також має важливу роль. Клавдія – хранителька домашнього вогнища, добра господиня, відмінно готує, вдома завжди чистота і порядок, турботлива дружина і мама. Зраду не прощає. Будинки прагне створити дружню атмосферу. У сімейному житті економна, передбачлива, запаслива. Любить домашніх тварин і кімнатні квіти. Але за прямолінійність родичі чоловіка її недолюблюють.

Клавдія завжди співчуває друзям і готова прийти на допомогу у будь-який час. У неї багато друзів і знайомих, яких притягує до неї простота і щирість. Не любить критику в свою адресу, завжди переживає правильно вона вчинила або щось сказала. Дуже болісно переносить зрада.

Стежить за модою як в одязі, так і в поведінці. Любить спорт і рукоділля.

Іменини:

6 січня, 2 квітня, 31 травня, 19 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Клавдиюшка, Клавочка, Клавушка, Клавонька, Клавдюша, Клавдюня, Клавдюха, Клавуня

Скорочений

Клава, Клавки, Клавдя, Кладучи, Кланя, Клаха, Клаша, Клася, Ава

За церковним

Клавдія

Колір

  • коричневий

Планета

  • Сонце
  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

онікс

Метал

золото

Рослини

ялина, мати-й-мачуха

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

спокій, працьовитість, незалежність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Клавдія Прокула (згідно апокрифическим джерел і церковним переказом дружина Понтія Пілата, римського правителя Іудеї. У грецької, коптській та ефіопській церквах вона зарахована до лику святих.), Клавдія Плотнікова-Анджигатова ((ок. 1893 – 1989)представниця народу камасинцев, останній носій камасинского мови), Клавдія Бархатова ((1917 – 1990) радянський астроном), Клавдія Королева ((1907-?) поїзний диспетчер, ініціатор організації роботи по ущільненому графіком обороту локомотивів на залізничному транспорті, лауреат Сталінської премії третього ступеня. У 1942 році Клавдія Королева була нагороджена орденом «Знак Пошани»), Клавдія Боярських ((1939 – 2009) знаменита радянська лижниця, триразова олімпійська чемпіонка, багаторазова чемпіонка світу та СРСР, Заслужений майстер спорту СРСР (1964)), Клавдія Еланская ((1898 – 1972) радянська актриса театру і кіно, народна артистка СРСР (1948), лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952); її ролі – Катюша Маслова в «Воскресінні», Ольга «Три сестри» та ін)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: