Інеса – значення і походження імені

Історія походження імені Інеса

Інеса – унікальне ім’я, зустрічається у всіх країнах дуже рідко. В етимології є чітке визначення давньогрецького походження імені Інеса – «агнець», «ягня», сформувалося від імені Inez (Інес). Інша версія – під дією особливостей слов’янських мов ім’я трансформувалося від середньовічного іспанського імені Агнеса (чиста). Святий з таким ім’ям немає, тому імені не існує в православному календарі і у Інеси не іменин. Вважається, що Інеса – форма крестильного імені Агнеса (Агнія), іменини – 3 лютого. В IV столітті в Римі чотирнадцятирічна Агнеса не стала поклонятися язичницьким богам, за це її відправили в публічний будинок, але її тіло вкрилося волоссям, які прикрили її наготу. Порахувавши Агнесу чаклункою, її хотіли спалити, але вогнище не загорівся, тоді її забили мечем. Свята Агнеса була канонізована Церквою. Третій варіант – ім’я прийшло до нас із латинської мови, звучало як Хагнес (цнотлива).

Значення імені Інеса

Інеса означає – “невинна”, “агнець”, “ягня”, “бурхлива”, “цілеспрямована”, “швидка”, “цнотлива”, “несамовита”.

У дитинстві Інеса – відкрита дівчинка, слухає старших, чарівна, приблизна, старанна у всьому. Зовні схожа на маму, а за характером – на батька. Заводила, товариська, але більше дружить з хлопчиками. Батькам треба стежити за колом її спілкування, вона може потрапити під вплив поганої компанії. Емоційність, брак посидючості, збудливість і бунтарські поривання будуть заважати в перехідному віці в отриманні знань і псувати відносини з вчителями. Є художні та музичні таланти, але дівчинка ними не користується, не розвиває, але цілком може стати дизайнером, художником, актрисою. Одне захоплення змінює інше, але з віком вона візьметься за розум. Інеса понад емоційна, один настрій змінює інше, це приносить їй проблеми на роботі. Добре розбирається в людях, сильно розвинена інтуїція, може стати хорошим психологом, журналістом і педагогом. Чуйна, добра, допомагає друзям і близьким у вирішенні їх проблем, часто приймає їх близько до серця. Вміє вислухати, переживає, співчуває. Вразлива, може піти в себе, але цей стан швидко проходить. Дівчина з цим ім’ям – щирий і відданий друг, позитивна, люди до неї тягнуться, в будь-яку компанію приносить легкість, веселість. Але при цьому цілеспрямована і робить все, щоб досягти своєї мети. Нікого не слухає, покладаючись тільки на свою думку, вважаючи його єдино вірним. Могла б бути хорошим інженером або програмістом, але в силу своєї пасивності, пливе за течією, стає менеджером середньої ланки, працює в торгівлі або сфері обслуговування. Якщо займеться спортом, то присвятить йому все життя. Чарівна, з хорошим почуттям гумору, привертає чоловічу увагу і насолоджується ним. У чоловікові цінує підтримку, надійність, не звертаючи уваги на зовнішність і матеріальне становище. Чутлива, ранима, жіночна. Рано виходить заміж, до 20 років і тільки по любові. Хороша дружина, сувора мати, не прощає зрад. У своїй родині Інеса стає лідером і живе щасливо, якщо навчиться контролювати свій вибуховий характер.

Іменини:

21 січня, 10 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Інессочка, Інессушка, Інессик, Інуссик, Інуля, Інуся, Нессочка, Нессушка

Скорочений

Інеска, Іна, Несса, Несска

За церковним

Агнеса

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сердолік

Метал

ртуть

Рослини

базилік

Тотемна тварина

ласка

Риси характеру

емоційність, упертість, гостинність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Інеса Олексіївна Ковалевська — радянський режисер і сценарист мультиплікації; Інеса Юхимівна Левкова-Ламм — радянський і американський мистецтвознавець; Інесса Миколаївна Померанцева — радянський лікар-офтальмолог, Заслужений лікар РРФСР; Інеса Федорівна Арманд — діяч російського революційного руху

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: