Кузьма – значення і походження імені

Історія походження імені Кузьма

Чоловіче ім’я Кузьма походить від давньогрецького імені Космас, близького за змістом слова «коваль». Спочатку це було ім’я Косма, яке потім поступово перетворювалося в імена Косьма, Козьма і Кузьма.

Ім’я Космас можна також перевести на українську  мову, як «світ», «всесвіт» або «прикраса». Тому ім’я Кузьма іноді перекладають, як «будівельник світу».

Покровителями імені вважаються святі чудотворці Косма і Даміан Азійські. Ці святі допомагають хворим, зцілюють від хвороб і сприяють весіллях і ремесел, таким, наприклад, як ковальське ремесло або рукоділля.

Значення та характеристика імені Кузьма

У дитинстві Кузьма непосидючий, кмітливий і пустотливий хлопчисько з незалежним характером. Він росте реалістом і любить лідерство. Ніколи не ображає інших дітей. Емоційний. Якщо Кузьма займається улюбленою справою, то він так захоплюється, що забуває про все. Він добре вчиться і прагне отримати гарну освіту. З віком стає розсудливим і стриманішим.

Дорослий Кузьма має такі риси характеру, як справедливість, рішучість, сміливість, пунктуальність, врівноваженість. Проте іноді він здатний на неординарні вчинки і ризик. Це цікавий, освічений і товариський чоловік. Він володіє розвиненим інтелектом. Кузьма життєрадісний і доброзичливий людина з гарним почуттям гумору. Він хороший, надійний і відповідальний друг, здатний на жертви. Він намагається тримати дане слово і не підводити товаришів. Кузьма терплячий і добре вміє пристосовуватися до обставин. Свої емоції він рідко показує.

Кузьма зазвичай вибирає роботу, пов’язану з спілкуванням або відрядженнями. Він любить природу і може працювати лісничим. Також він може стати успішним лікарем, юристом, політиком. Він може обрати професію військового, археолога чи юриста. Працює завжди із запалом та ентузіазмом. В колективі Кузьму поважають і довіряють йому. Він не честолюбний і зазвичай вибирає ту роботу, яка йому до душі. Кузьма не любить підлаштовуватися під начальника, але і не конфліктує без причини. Для досягнення мети він може використовувати нечесні шляхи, нехтуючи вимогами моралі. Кузьмі часто не вистачає сили волі для побудови успішної кар’єри.

З жінками Кузьма не відрізняється постійністю. Перший шлюб часто закінчується розлученням, так як Кузьма може зробити пропозицію швидко, не обдумавши цей крок. Проте другий раз він не поспішає одружуватися і довго перевіряє відносини з обраницею на міцність. Він дуже любить дітей і згоден на все піти заради їх щастя, наприклад, змінити роботу або відмовитися від відряджень. Кузьма господарський чоловік і багато в будинку робить своїми руками.

Іменини:

15 січня, 6 лютого, 3 березня, 8 березня, 1 травня, 21 червня, 23 червня, 14 липня, 31 липня, 2 серпня, 11 серпня, 16 серпня, 6 вересня, 10 вересня, 26 вересня, 5 жовтня, 18 жовтня , 23 жовтня, 25 жовтня, 27 жовтня, 30 жовтня, 11 листопада, 13 листопада, 14 листопада, 16 листопада 8 грудня 15 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Куземка, Куземочка, Кузьмичок, Кузьміна

Скорочений

Кузя, Кузюта, Кузяха, Кузяша, Косек, Космік, Косек, Космасек, Космаке, Кузь, Кузько, Кузема

За церковним

Косма

Колір

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сурма

Метал

залізо

Рослини

жасмин, півонія

Тотемна тварина

мураха

Риси характеру

рішучість, оригінальність, справедливість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Кузьма Кисельов ((1903 – 1977) білоруський політик і дипломат), Кузьма Скрябін – український музикант, Кузьма Андріанов ((1904 – 1978) радянський хімік, академік АН СРСР (1964; член-кореспондент 1953), Герой Соціалістичної Праці (1969)), Кузьма Білібін ((1908 – 1937) учасник громадянської війни в Іспанії, командир танкового взводу інтернаціональної танкової бригади, молодший командир, Герой Радянського Союзу), Кузьма Філатов ((1929 – 2008) радянський державний діяч, Голова Президії Верховної Ради Карельської АРСР, заступник Голови Президії Верховної Ради РРФСР (1986-1989))

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: