Іванна – значення і походження імені

Історія походження імені Іванна

Іванна – жіноче власне ім’я, утворене від чоловічого Іван, Іоанн. Вважається, що первісною формою імені є Іоанна, яка зараз практично не використовується. Етимологія імені прозора: у східнослов’янські мови воно прийшло через посередництво церковнослов’янської з грецької ( в перекладі “Бог милостивий”).

Будучи спорідненим з ім’ям одного з апостолів Христа, ім’я Іванна в різних фонетичних модифікаціях поширене в усьому християнському світі. Так, в Англії Івана звучить як Джоан, Джоанна, в Болгарії – Іоанна, в Іспанії – Хуанна, в Італії – Джованна, у Польщі, Чехії – Яна, у Франції – Джейн, Жанна.

Популярність імені зумовила появу великої кількості скорочених і зменшувально-пестливих форм: Иваночка, Іванка, Яна, Янка, Яночка, Януся, Жанна, Жанка, Жанночка тощо.

Іменини жінки, які носять це ім’я, відзначають 7 липня, 20 січня (на християнські свята апостола Іоанна та Івана Хрестителя).

Значення та характеристика імені Іванна

Ні для кого не є новиною той факт, що ім’я людини обов’язково впливає на долю її носія, визначає окремі риси його характеру, звички і уподобання. Не є винятком у цьому плані і досить поширене в християнському світі ім’я Іванна, похідне від чоловічого імені Іван.

Вважається, що всі носії жіночих імен, що походять від парних чоловічих, обов’язково разом з ім’ям переймають і суто чоловічі риси характеру, як: владність, мужність, цілеспрямованість. Звичайно, жінці, що носить ім’я Іванна, притаманна кожна з них.

У дитинстві Іванна – дуже спокійний і врівноважений дитина, не доставляє клопоту батькам: вона ввічлива, вихована, добре вчиться, чітко знає, чого хоче.

Основною рисою характеру Іванни можна назвати цілеспрямованість: вона будь-якою ціною досягне мети. Навіть якщо спочатку ця мета дуже примарна, Іванна переждет несприятливі часи і знову повернеться до бажаного. Іванна – особа дуже раціональне та відповідальне, на неї завжди можна розраховувати: якщо жінка вже щось пообіцяла, то можете бути впевнені, що виконає обіцяне.

Іванна – жінка розумна, раціональна, тому часто вибирає для себе професію лікаря, інженера чи вчителя. Близькі їй і суто творчі професії художника, дизайнера або актриси. З Іванни вийде і хороший керівник, який вміє досягти поставленої мети і вміло направити до її виконання підлеглих.

Іванна буває дуже різкою і прямолінійної, особливо якщо справа стосується безпосередньо її. Вона видасть в очі все, про що думає, незважаючи на наслідки. Можливо, саме тому в Іванни не так багато друзів, але з тими, що є, у неї чудові і довірчі відносини.

Іванна не любить шумних компаній, в них вона відчуває себе не в своїй тарілці. Їй значно ближче спокійне проведення часу з книгою або перед телевізором за переглядом нового фільму.

Іванна – особа самодостатнє і горде, тому звикла всі проблеми вирішувати сама. Вона ніколи не звернеться за допомогою, якщо впевнена, що впорається. Якщо Іванна вже просить допомоги – то можете бути впевнені, що їй дійсно погано.

Розумна і цілеспрямована Іванна високі вимоги ставить не тільки до себе, але і до обранця, тому її чоловіком зможе стати тільки розумний, успішний, впевнений у собі людина. Саме тому заміж Іванна виходить або дуже рано (по молодості, по дурості, по великій любові), або ж дуже пізно.

Ім’я Іванна поширене в усіх християнських країнах, у різному фонетичному оформленні. Найбільш відомими представницями його є: Жанна Наваррская (королева), Іванка Трамп (дизайнер), Жанна д’арк (свята, героїня Столітньої війни), Іванна –мироносиця (одна з жінок-мироносиць, які прийшли до гробу Господнього), Джейн Фонда (актриса), Джейн Остін (письменниця), Джоанна Ліндсей (актриса), Джоан Роуллінг (письменниця), Яна Клочкова (плавчиха), Яна Рудьковская (фігуристка).

Іменини:

2 лютого, 28 березня, 12 травня, 24 травня, 12 серпня, 21 серпня, 26 серпня, 12 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Иваночка, Иваннушка, Ивочка, Ивонька, Іванку, Ванюшка

Скорочений

Верба, Іванко, Іванко, Іванко

За церковним

Івана

Колір

  • білий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

алмаз

Метал

платина

Рослини

береза, ромашка

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

активність, відкритість, запальність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Іванна Омелянівна Блажкевич — західно-українська письменниця, поетеса; Іванна Антонівна Биберовичева — українська актриса; Іванна Орестівна Климпуш-Цинцадзе — український громадський діяч, політик

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: