Діна – значення і походження імені

Історія походження імені Діна

Жіноче ім’я Діна має багату історію свого походження, воно поширене у багатьох народах, де має схоже значення. Визначити однозначно, звідки до нас прийшло ім’я Діна, досить складно, історики досі не можуть знайти першоджерело його походження. За однією з версій «дін» в перекладі з древньовірменською означає «суд» або «доля, доленосна». Згідно другої версії, арабською мовою ім’я Діна звучить як «віра, релігія» і є одним з найпоширеніших серед народів, що сповідують іслам. Також не виключається грецьке походження імені, «динаміс» з перекладі з грецького – «сила, міць». У деяких європейських країнах вважається, що Діна – це коротка форма імені Діана. Але, це не так – це два різних за своїм значенням імені, хоча мають спільну давньогрецьку культуру. У православному християнському календарі немає імені, при хрещенні новонародженим дівчаткам дають рідкісні хрестильні імена Дигна, день пам’яті якої припадає на 14(1) жовтня, Святий Дикторини – іменини 16(3) листопада або Динари – 13 липня (30 червня), від яких можливе сталося ім’я. Ці Святі є небесними заступниками Діни.

Значення та характеристика імені Діна

Ім’я Діна наділяє свою власницю непостійним і емоційним характером. Диночка з самого дитинства володіє чарівністю та артистичністю, і в теж час ім’я надає дівчинці наполегливості та наполегливості. Маленька Діна може змінювати свій настрій по кілька разів на день: від невгамовного веселощів до безпричинного смутку. Вона не може приховувати своїх емоцій і вражень, її ніяк не назвеш спокійною і врівноваженою. Дівчинка росте чуйною, турботливою і сама потребує батьківської ласки і любові. Стаючи старше, її характер стає твердіше. Вона може бути принциповою і прямолінійною панянкою, яка звикла отримувати від життя те, що хоче.

Доросла Діна вчиться приховувати і контролювати свої емоції, рідко прислухається до думки інших і вирішує всі свої проблеми самостійно. У прийнятті важливих рішень керується розважливістю, практичністю, володіє аналітичним складом розуму. Діна – чарівна і ефектна особистість, яка може розташувати до себе будь-якого співрозмовника, незважаючи на його соціальний статус. Володіє організаторськими та дипломатичними здібностями, швидко навчається і досягає певних вершин у кар’єрі або бізнесі. Серед дівчат з ім’ям Діна можна зустріти талановитих психологів, медиків, менеджерів, політиків, дипломатів. Також серед актрис чимало жінок з ім’ям Діна.

Що стосується особистого життя, Діна створює образ стриманою і неприступною дами, яку чоловіки побоюються і обходять стороною. Вони на інтуїтивному рівні відчувають її силу і інтелектуальну перевагу, бояться її бездоганності і загадковості. Але, зустрівши розумного, сильного і вольового чоловіка, здатного зрозуміти її неоднозначний і непростий характер, вона стає щасливою дружиною та люблячою матір’ю. У шлюбі вона ніколи не буде проявляти свої лідерські якості, а буде намагатися зберегти в родині мир і гармонію.

Іменини:

30 травня

Зменшено-лагідний варіант

Диночка, Динушка

Скорочений

Динни, Дінка, Динчик

За церковним

Діна

Колір

  • зелений

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

аметист

Метал

олово

Рослини

дуб, базилік

Тотемна тварина

слон

Риси характеру

чарівність, завзятість, прямолінійність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Діна Сассоли ((1920 – 2008) італійська актриса), Діна Фрумина (видатний художник, живописець, педагог), Діна Рубіна ((нар.1953) відома ізраїльська письменниця, яка пише російською мовою), Діна Хапаева (російський історик і соціолог, кандидат історичних наук), Діна Шварц ((1921 – 1998) радянський і російський театрознавець, заслужений діяч мистецтв РРФСР (1984). Друг і помічник Георгія Товстоногова. Мати поетеси Олени Шварц.), Діна Шор ((1916 – 1994) американська актриса і співачка, одна з найпопулярніших сольних виконавців 1940-х і 1950-х років)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: