Агафія – значення і походження імені

Історія походження імені Гафія

Ім’я Агафія має кілька варіантів походження. Здавалося б, що ім’я Агафія повинно бути споконвічно українським. Але насправді воно має давньогрецькі корені. Один з епітетів ім’я Зевс – Агатос, тобто у цього імені чоловічі коріння. За іншою версією ім’я Агафія прийшов із західноєвропейських мов, русифікований варіант імені Агата. Третя версія, що це варіант чоловічого імені Агафон, яке в свою чергу походить від напівдорогоцінного каміння агат. У цього імені багато схожих за звучанням жіночих і чоловічих імен: Агафія, Агапа, Агафа, Агата, Агафон, Агап, Афий, Агапіт, Агат. У християн вшановується свята Агафія (Агата) Сицилійська, мучениця, загибла в часи гоніння християн в 3 столітті за правління імператора Деція. У католиків свята Агафія вважається покровителькою Сицилії, Катанні, Мальти, запобігає виверження Етни. У Катанні Кафедральний собор висвітлений в її славу. У Сан-Марино запроваджено орден святої Агати. У православних і католиків іменини Гафії 5 лютого, в інших джерелах – 10 січня, 18 лютого, 16 квітня.

Значення та характеристика імені Агафія

Ім’я Агафія значить – “хороша”, “добра”, “мудра”, “гарна людина”, “чуйна”. У дитинстві Агафія росте спокійною, поступливою, слухняною, допомагає мамі стежити за молодшими дітьми в сім’ї, всіх втішить, про всіх подбає, розділяє радість. У вченні їй не все дається легко, але вона старанна і старанна учениця. Завдяки своїй посидючості може досягти великих успіхів. Агафія любить людей, в ній немає заздрості, приємна у спілкуванні, уважна, любить тварин. Їй властиві почуття гумору і оптимізм. Стежить за моральним виглядом дітей, чоловіка і друзів, тому може здаватися занудливой. З чоловіками дружить, але рідко закохується, тому заміж виходить пізно. У Гафії хороші чоловік і діти, яких вона виховує м’яко й поблажливо, з нею легко жити. Агафія віддана дружина і любляча мати, гарна господиня. Нікого не образить словом, перш, ніж щось сказати, кілька разів подумає. Як жінка, дуже ранима, але швидко забуває, прощає образи і погані вчинки близьких, завжди зрозуміє, всім знайде виправдання, поблажлива. Економна, охайна у всіх сенсах. Безкорислива, безвідмовна, рада будь-якому увазі. Дуже близька з батьками, у її будинку завжди збираються родичі та друзі. До неї часто звертаються за порадою. Агафія допоможе кожному, якщо це в її силах. Для друзів володарка цього імені часто виступає в ролі віддушини і є прикладом для наслідування. Її життя спокійна, без злетів і падінь. Любить прикраси, але коштовностей у Гафії не багато. Вона з нічого може створити незвичайний наряд. Але вона одягається стильно, модно, зі смаком. Гафії рідко живуть у розкоші. Для неї не важливі соціальний статус і фінансове благополуччя. У колективі має дар згуртовувати людей, робити їх доброзичливими. Але не любить жорсткого керівництва над собою. Зазвичай Агафія вибирає професію педагога, психолога, медичного чи соціального працівника, може стати чудовим перекладачем, секретарем, фахівцем із зв’язків з громадськістю. Вірить у сни, прикмети.

Іменини:

6 січня, 10 січня, 18 лютого, 16 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Агафьюшка, Аганя, Агуша, Ганя, Ганюся, Ганюша

Скорочений

Агапа, Агафа, Ага

За церковним

Агафія, Агата

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гірський кришталь, скло

Метал

ртуть

Рослини

петрушка, селера

Тотемна тварина

лисиця, мавпа

Риси характеру

чуйність, товариськість, надійність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Єфимії-Агафія Семенівна Грушецька — російська цариця польського походження; Агафія Карпівна Ликова — відома сибірська самітниця з родини старообрядців-безпопівців Лыковых; Агафія Ростиславна — дочка великого князя Ростислава Мстиславича, друга дружина новгород-сіверського князя Олега Святославича

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: