Агата – значення і походження імені

Історія походження імені Агата

Ім’я має давньогрецьке походження, в перекладі “agathos” означає “добра”, “гарна”. У нашій країні це гарне ім’я для дівчинки зустрічається набагато рідше, ніж у європейських країнах, де воно набуло найбільшу популярність. Православний варіант імені – Агафія або Агафія. Згідно іншої версії, Агата – похідна форма старовинного чоловічого імені Агафон, яке походить від назви “агат”. Агат – напівкоштовний камінь, шанований в старовину. Це символ здоров’я, процвітання, здоров’я і довголіття. Тому ім’я Агата несе в собі енергетику благополуччя і добра.

Скорочена форма імені – Ага, Гата.

У імені багато аналогів серед західноєвропейських імен. Так, на німецькому воно звучить як Агаті, у Франції –Агат, в Іспанії – Агеда, в Греції – Агапи, Агати. Також існує ще одне родинне ім’я – Агапья, яке походить від грецького слова «агапе», що в перекладі – любов. Це ім’я можна зустріти як у католицьких, так і православних календарях.

Іменини Агати за католицьким календарем – 5 лютого і 14 листопада, її покровителька свята Агафія, віруючі звертаються до неї за допомогою, сподіваючись захистити свій будинок від нещасть і бід. В честь святої мучениці був побудований кафедральний собор. У православному календарі день Ангела Агапії – 29 квітня, Гафії – 10,18 лютого. В православ’ї вшановується свята Агафія Сицилійська – мучениця, що жила в 3 столітті на території Сицилії. Агапией або Агафией нарікають дівчаток при хрещенні.

Значення та характеристика імені Агата

Незважаючи на те, що Агата в перекладі означає м’якість і доброту, характер його власниці – наполегливий, твердий і незалежний. Це самодостатня особистість, вона знає собі ціну, вміє стояти на своєму, завжди домагається від життя того, чого хоче. Ага не витає в хмарах, а заздалегідь планує і продумує всі свої кроки наперед, не любить сюрпризів або несподіванок, вважаючи за краще відчувати себе господинею ситуації. Вона – спокійна, впевнена в собі і амбітна, не витрачає дорогоцінний час даремно, а працює, освоює нові знання, щоб завжди бути кращою в будь-якій справі.

У дівчини дуже розвинене почуття справедливості, вона прагне виконувати всі свої обіцянки. Вона стримана і не звикла демонструвати стороннім людям свої емоції, слабкості. Буває дуже різкою і прямолінійною у спілкуванні, може словом чи висловлюванням образити свого співбесідника, навіть не помітивши цього.

Поряд з твердістю характеру, Гата може бути добродушною, вона оптимістично дивиться на світ, у неї відмінне почуття гумору, яке допомагає їй у житті. Агата – чудова господиня, любляча свій будинок. Вона обожнює облаштовувати по своєму смаку затишне гніздечко, прагне до порядку, чистоти, будинку вона почуває себе гармонійно і спокійно. Агата володіє дивовижною енергетикою, яка притягує до неї чоловіків. Супутника життя дівчина вибирає довго і ретельно, слухаючи тільки своє серце. У неї високі моральні цінності, у відносинах цінує вірність і довіру. Власниця, ревнива, але намагається не демонструвати ці риси характеру обранцеві, хоче бути для нього ідеальною дружиною і створити справжні гармонійні сімейні
відносини. Жінку з ім’ям Агата чекає світла доля і щасливе життя.

Іменини:

5 лютого, 20 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Агаточка, Агатонька, Агатушка, Аганя, Агаша, Гаточка, Гатушка, Гатонька

Скорочений

Ага, Агатка, Гата, Гатка

За церковним

Агафія

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аметист, топаз

Метал

платина

Рослини

кипарис, троянда

Тотемна тварина

кіт, дельфін

Риси характеру

наполегливість, стриманість, прямолінійність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Агата Крісті (письменниця), Агата де Лафонтен (французька кіноактриса), Агата Року (іспанська акторка)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: