Герасим – значення і походження імені

Історія походження імені Герасим

Чоловіче ім’я Герасим давньогрецького походження. Воно прийшло на Русь з Візантії разом з християнством. Ім’я Герасим походить від давньогрецького імені Gerasimos, яке в перекладі на українську мову означає «шановний», «поважний», «шанований», «старший».

Покровителем імені на Русі вважається преподобний Герасим Вологодський, який народився в Києві і з дитячих років був ченцем. У II столітті він спорудив церкву Святої Трійці і заснував монастир, в якому творив чудеса за допомогою святих молитов.

Ім’я Герасим використовується в різних країнах світу. Наприклад, польський варіант цього імені – це Gerazym, англійська – Gerasim.

Значення та характеристика імені Герасим

Герасим володіє такими рисами характеру як спокій, врівноваженість, ретельність, дисциплінованість, практичність. Це чуйний, добрий, поступливий і тактовна людина, здатний пожертвувати своїми інтересами заради близьких людей. Герасим чесна і глибоко порядна людина. Він ніколи нікого не скривдить у гонитві за своєю метою.

Герасим акуратний до педантизму і стежить за своїм зовнішнім виглядом. Він цікавий співрозмовник, який вміє слухати. Герасим багато читає звичайної і спеціальної літератури, що дозволяє йому розвиватися в різних напрямках протягом усього життя. Він небагатослівний, але все що він говорить ретельно їм обдумано і виважено. Це вірний і надійний товариш, здатний проявити співчуття і надати підтримку. Герасим не любить сперечатися, але здатний відстояти свою точку зору. Важкі життєві ситуації він витримує з честю.

У характері Герасима можуть бути такі негативні риси як деяка замкнутість і похмурість, недостатня впевненість у власних силах, самолюбство. Іноді Герасим буває впертий.

Герасим володіє чудовою пам’яттю і намагається отримати гарну освіту. Його приваблюють точні науки. Він може зробити блискучу кар’єру вченого. Герасим все життя слід обраної професії, постійно розвиваючись у ній. В колективі його цінують і поважають, адже він здатний надати допомогу навіть конкуренту. Герасим завжди старанно і наполегливо працює, щоб досягти мети. Він звик всього добиватися своєю працею, володіючи унікальною працездатністю. Герасим зазвичай вибирає область, в якій можна працювати самостійно, наприклад, ремесло або науково-дослідну діяльність.

Герасим чарівний і приємний чоловік. Жінці, з якою він зустрічається, Герасим може багато що пробачити. Однак зраду і зраду він не зможе пробачити ніколи. Одружуватися він не поспішає, ретельно і досить довго вибирає дружину. Зазвичай Герасим робить правильний вибір і вибирає собі супутницю здатну його зрозуміти і має схожі інтереси. Сім’я для Герасима дуже важлива. Він прекрасний, надійний і відданий чоловік і батько. З дружиною і дітьми у Герасима складаються доброзичливі, засновані на довірі стосунки.

Іменини:

28 січня, 6 лютого, 11 лютого, 5 березня, 17 березня, 14 травня, 23 червня, 16 липня, 29 серпня, 28 вересня, 2 листопада, 2 грудня, 5 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Гераська, Герасенько, Герасик

Скорочений

Герася, Рася, Гера, Гераня, Геша, Макіс, Микес, Мікіс, Мемас, Гераз, Разим, Расім

За церковним

Герасим

Колір

  • коричневий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

сард

Метал

залізо

Рослини

плакуча верба, блекота

Тотемна тварина

чайка

Риси характеру

серйозність, обов’язковість, недовірливість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Герасим Болдинский – преподобний; Герасим Великопермский – єпископ, священномученик; Герасим Вологодський – преподобний; Герасим Курін – організатор і керівник великого селянського партизанського загону під час Вітчизняної війни 1812 року; Герасим Хлудов – російський промисловець, заснував в Єгор’євську паперову фабрику; Герасим Павський – російський філолог, сходознавець, академік Петербурзької АН; Герасим Лебедєв – перший російський індолог

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: