Євгенія – значення і походження імені

Історія походження імені Євгенія

Євгенія – жіноче ім’я, яке традиційно виводять від чоловічого Євген.

Вважається, що Євгенія – ім’я давньогрецького походження, що в перекладі означає “благородна”, “знатна”, “та, що походить із знатного роду.

Ім’я Євгенія поширилося в слов’янському мовному просторі в XIX столітті переважно в дворянських колах.

Скороченими і зменшувально-пестливих варіантами імені є: Евгенья, Евгеньюшка, Геня, Генуля, Геночка, Генюшка, Генуся, Женя, Женька, Женюшка.

Значення та характеристика імені Євгенія

День ангела Євгенії – 6 січня.

Хто така Євгенія?

Євгенія римська – ранньохристиянська мучениця, постраждала за Христову віру; вшановується католицькою і православною церквами.

Євгенія відзначалася небувалою красою, походила зі знатного роду, що отримала прекрасну освіту. Багато чоловіків домагалися її руки, але вона всім відмовила, воліючи служіння Господу. Разом з двома рабами вона втекла з дому і прийняла хрещення в чоловічому монастирі, після чого в неї відкрився дар зцілення.

Згодом її батьки та близькі також стали християнами, які надавали притулок всім гнаним і переслідуваним.

Діяльність християн не сподобалася імператору, який наказав знищити Євгенію. Проте зробити це було не так просто: втопити її не змогли, спалити теж, пережила вона і покарання у рові, куди її кинули на 10 діб. Загинула Євгенія від меча в руках ката.

Мощі святої Євгенії знаходяться в церкві Дванадцяти апостолів у Римі.

Риси характеру імені Євгенія

Звичайно, ім’я накладає відбиток на його носія, тому не дивно, що жінка, яка носить ім’я Євгенія, характеризується такими рисами, як врівноваженість, спокій, раціональність, яка часом замінюється імпульсивністю.

У дитинстві маленька Женя дуже спокійна і тиха, вона може годинами грати на самоті, не потребуючи в компанії інших дітей. Вона цікава і цікава, в маленькій Євгенії завжди маса запитань до дорослих. Дівчинка розумна, зовсім не примхлива або вибаглива.

У шкільному віці Євгенія продовжує розвивати основні властиві їй риси, проте стає більш виваженою і продумує кожен крок. Навчання дається їй легко, особливо шанує Євгенія точні науки, а тому саме з ними пов’язує свою майбутню професію. Школярка Женя працьовита та відповідальна, легко знаходить спільну мову з вчителями чи батьками, проте не завжди вміє вибудувати рівні відносини з однолітками. Часто Женя скаржиться на те, що однокласники її не розуміють, тому, відповідно, і близьких подруг у цьому віці у Євгенії просто немає.

Женя – особа цілком раціональна, не схильна до фантазій, особливо коли сумнівається в можливості їх реалізації. Вона не здатна сприймати світ крізь рожеві окуляри, прикрашати дійсність, тому цілком тверезо і об’єктивно оцінює складну ситуацію і виважено продумує шляхи вирішення проблеми.

Євгенія може бути різкуватій, тому часто справжніх друзів у неї просто немає. Не довіряє свої секрети Женя і подругам, оскільки вважає, що вірити можна тільки близьким, рідним, які точно не зрадять.

Євгенія чесна, тому вимагає цього якості і від інших, а якщо бачить, що її намагаються обдурити, то присікає будь-які спроби недоброзичливців до зближення, замикається в собі і розчаровується в людях.

Євгенія здатна на непродумані, імпульсивні вчинки, але виключно під впливом сильних почуттів або емоцій: тільки вони здатні вивести її з рівноваги і спровокувати на дурниці. Звичайно, після того, як справу зроблено, Євгенія може пошкодувати про скоєне або навіть передумати, але змінити що-то часто вже неможливо.

Євгенія прагне бути комусь потрібною, давати поради, захищати, берегти від проблем. Реалізована в житті жінка впевнена в собі, розважлива і поблажлива.

Євгенія одночасно і приваблює і відштовхує, адже її вроджений шарм притягує людей, однак бажання говорити правду в очі змушує багатьох відвертатися від жінки.

Євгенія добра і співчутлива, однак не терпить зради і посягань на своє: тут вона змінюється на очах і в досить різкій формі відстоює свої погляди.

З віком Євгенія стає впертою і навіть імпульсивною, її легко образити, навіть просто не погодившись з її поглядами на життя. Вона здатна закипіти від, здавалося б, незначного зауваження на свою адресу. Євгенія стає досить конфліктною, причому конфлікти часто провокує сама. Незначну помилку Євгенія при відсутності настрої здатна роздмухати до вселенських масштабів, пересваритися з друзями або колегами, потім охолонути і щиро не розуміти, за що на неї ображаються.

Євгенія досить гостинна, однак несподіваних гостей все ж не любить, прагне завжди бути на висоті і мати можливість належним чином підготуватися.

Сімейні та любовні стосунки Євгенії

Євгенія – часто не просто приваблива, а дуже красива жінка, тому на брак уваги чоловіків не скаржиться.

Зазвичай дівчина, що носить це ім’я досить практична і раціональна, тому й до вибору супутника життя підходить зважено. Але тільки до того моменту, коли по-справжньому закохується. Тут вся врівноваженість Євгенії та бажання контролювати ситуацію просто вивітрюються: вона йде на поводу почуттів, не замислюючись над тим, що буде далі.

Євгенія хоче уваги, компліментів і обожнювання. Якщо партнер не приділяє достатньо уваги цим аспектам, то має всі шанси втратити кохану. Женю дуже легко образити, причому чоловік не завжди може зорієнтуватися, в який саме момент припустився помилки, чим викликав невдоволення і поганий настрій жінки. А дівчина часто не готова щось пояснювати сама або вислуховувати пояснення інших. Вона просто розвертається і йде.

На піку сильних почуттів Євгенія виходить заміж, причому не завжди вдало, адже інтуїція у неї відсутня начисто, а розум просто відключається. Проте, зіткнувшись з проблемами, заміжня Євгенія відрізняється великою терплячістю, вона часто не здатна йти на розрив. Жінка починає усвідомлювати і свою відповідальність, тому намагається тверезо оцінити ситуацію і намагатися її виправити. Дуже часто їй вдається налагодити стосунки і прожити довге і щасливе життя в шлюбі.

Євгенія – турботлива мама, не схильна пускати виховання дітей на самоплив. Для неї найважливішим аспектом виховання стає хорошу освіту, тому Женя робить все, щоб в цьому своїм дітям допомогти. Вона чуйна, уважна й розважлива, здатна стати для дитини не просто матір’ю, а хорошою і надійною подругою.

З родичами чоловіка і свекрухою на зорі сімейного життя у Жені складаються досить напружені стосунки, проте з часом жінка починає розуміти, що поганий мир краще доброї війни, тому робить все для врегулювання відносин і перенесення їх якщо не в доброзичливу, то хоча б нейтральну площину.

Вважається, що на ідеальний і безпроблемний шлюб Євгенія може розраховувати з чоловіками, які носять імена Євген, Віталій, Валентин, Ігор, Олег. Не завжди вдається вибудувати рівні відносини з Орестом, Павлом, Святославом та Василем.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Євгенії

Вроджений інтелект Євгенії дає їй необмежені можливості для самореалізації, тому не дивно, що жінка здатна знайти себе в будь-якій професійній сфері.

З Євгенії вийде і чудовий юрист, і відповідальний педагог, і розсудливий фінансист. За що б Євгенія не взялася – все виконає на високому професійному рівні.

Євгенія дуже пунктуальна, працездатна і відповідальна. Вона сто раз перевірить інформацію перед тим, як щось остаточно вирішити. У жінки зазвичай складаються добрі стосунки з колегами, проте вони переростають у дружбу рідко: Євгенія воліє тримати людей на відстані, не пускати їх занадто близько в своє життя.

Євгенія відрізняється надзвичайною працездатністю, тому авральних ситуації у неї просто не виникає: вона все робить чітко, точно і в строк.

Жінка, що носить ім’я Євгенія, буде справжнім подарунком для роботодавця: вона відповідальна, належним чином виконує всі поставлені перед нею завдання, зважена, розсудлива і цілеспрямована. Євгенія здатна на нестандартні рішення, оригінальні підходи до розв’язання проблем; вона креативна і по-справжньому зацікавлена роботою.

Здоров’я Євгенії

Впертість і образливість Євгенії негативно впливають на здоров’я жінки, адже з-за цих рис характеру у неї можуть виникнути проблеми з нервовою системою. Жінка схильна до стресів і затяжних депресій, з яких зазвичай виходить самостійно, без сторонньої допомоги. Замкнутість Євгенії призводить до проблем з серцево-судинною системою, зокрема у жінок із цим ім’ям спостерігається схильність до гіпертонії, яку ні в якому разі не можна пускати на самоплив.

У зрілому віці у Євгенії можуть виникнути проблеми із зайвою вагою і травною системою, тому дієта і розумні фізичні навантаження для неї повинні стати нормою життя.

Окремі ресурси стверджують про наявність у Євгенії вже в ранньому віці схильності до розвитку офтальмологічних захворювань. Інші акцентують на нирках як слабкому місці жінки з цим ім’ям.

Вважається, що жінка схильна до алергічних реакції і проблем з хребтом, не обходять її стороною і гінекологічні захворювання.

Ім’я Євгенія для дитини

Євгенія – оригінальне і вишукане ім’я, яке зараз не відрізняється особливою популярністю. Чоловічий аналог імені – Євген – зустрічається значно частіше.

Називаючи дитину ім’ям Євгенія, батьки прагнуть передати їй благородство і вишуканість, красу і витонченість.

Це ім’я носили і носять чарівні представниці різних вікових груп і професійних сфер: Євгенія Тур (письменниця), Євгенія Сербська (княгиня), Євгенія Адамова (живописець), Євгенія Мірошниченко (співачка), Євгенія Живкова (модельєр), Євгенія Колосова (балерина), Євгенія Полат (вчений).

Іменини:

6 січня, 18 січня, 19 липня, 1 серпня, 12 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Женюша, Женюшка, Евгеша, Евгеня, Евгешка, Евгеньюшка, Енюша, Енюта, Еняша

Скорочений

Женя, Жека, Єва, Геня, Еня, Еняха

За церковним

Євгенія

Колір

  • темно-зелений

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

смарагд

Метал

мідь, бронза

Рослини

ялиця, чортополох

Тотемна тварина

гірська коза

Риси характеру

упертість, стриманість, вдумливість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Свята Євгенія Римська (ранньохристиянська мучениця), Євгенія Сербська (княгиня), Євгенія Адамова (живописець, автор тематичних картин, присвячених життю туркменського народу (1912/13–1991)), Євгенія Гінзбург (російська радянська журналістка, відома мемуаристка (1906-1977)), Євгенія Смольянинова (співачка, виконавець російських народних пісень, романсів та авторської пісні), Євгенія Симонова (актриса театру і кіно, народна артистка Росії), Євгенія Колосова ((1780-1869) уроджена Неєлова; російська пантомимная танцівниця, балерина), Євгенія Конраді (діяч російського жіночого руху, публіцист (1838-1998)), Євгенія Мірошниченко (українська співачка (нар.1931)), Євгенія Монтіхо (французька імператриця, дружина Наполеона III)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: