Архип – значення і походження імені

Історія походження імені Архип

Чоловіче ім’я Архип прийшло на Русь із Стародавньої Греції. Воно походить від давньогрецького імені Архиппос, яке складається з двох слів. Слово «архі» перекладається як «найвищий», «великий», «найважливіший», а слово «іппо» означає «кінь» або «колісниця». Тому ім’я Архип перекладають як «головний над кіньми», «старший вершник», «керуючий колісницею» або «повелитель коней».

Це ім’я стало популярним у світі в часи поширення християнства, так як його носив сподвижник апостола Павла. Це ім’я шанують православні і католики. Англійською та німецькою мовами ім’я Архип пишеться як Archippus, французькою – Archippe, на фінському Arhippa.

Значення та характеристика імені Архип

Архип – активний, динамічний, комунікабельний, надзвичайно добрий, миролюбний і доброзичливий чоловік. Для нього сенс життя полягає у здійсненні добрих справ. А метою є повага суспільства.

Архип володіє такими позитивними якостями, як надійність, терпіння, завзятість у досягненні мети, чесність, щирість, дисциплінованість і відповідальність. У нього розвинене почуття гумору. Архип вміє дружити і допомагати друзям при необхідності.

Недоліками Архипа можуть стати дійшлість, занудство, жадібність, боягузтво. Ці риси можуть проявитися при неправильному вихованні хлопчика.

У Архипа надзвичайно широке коло інтересів. Сюди входять історія, медицина, архітектура, теологія і навіть цілительство. Він добре розбирається в живописі, музиці і літературі, з роками стаючи тонким і грамотним поціновувачем мистецтва. Він любить подорожувати. Архип надзвичайно акуратний і охайний. Його житло завжди блищить чистотою.

Архип самостійно обирає собі професію, і прагнути досягти в ній висот. По натурі він дослідник, тому в будь-якій сфері діяльності шукає недосліджені області і зосереджує на них всі свої сили, працюючи на знос.

З Архипа вийде прекрасний науковець. Він працює вдумливо і неспішно. Роботу виконує якісно. Він може стати відомим криміналістом, лікарем, адвокатом. Архип завжди користується заслуженим авторитетом в колективі завдяки своїй доброзичливості, серйозності і працездатності. Він може досягти надзвичайних успіхів у кар’єрі. Володіючи хорошими організаторськими здібностями, може стати талановитим керівником, хоча його більше цікавить розвиток в обраній професії.

У жінок Архип шукає не тільки яскраву зовнішність, але й інтелект. Цього сором’язливому людині дуже складно зізнаватись у любові, тому пошук обраниці може затягнутися. Дружина повинна бути розумною, впевненою в собі жінкою. Вона повинна стати для Архипа не тільки люблячою дружиною, але і однодумцем. Архип завжди буде виключно вірним і відданим чоловіком, а також зразковим батьком, терпляче і спокійно виховують дітей. Він намагається служити в усьому для них прикладом.

Іменини:

17 січня, 4 березня, 19 липня, 19 жовтня, 5 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Архипчик, Архипочка, Архипонька, Архипушка

Скорочений

Архипка, Аря, Арік

За церковним

Архип

Колір

  • охра

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

мармур

Метал

залізо

Рослини

ялиця

Тотемна тварина

ракушка-трубач

Риси характеру

серйозність, стриманість, прямолінійність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Архип Юхимович Тесленко — український письменник; Архип Михайлович Люлька — радянський вчений, конструктор, фахівець в галузі авіаційних двигунів; Архип Георгійович Кудрін — Абагинский — якутський радянський поет, перекладач; Архип (Архипа) Іванович Перттунен — карельський рунопевец, руни якого справили найбільший вплив на зібраний Еліасом Ленротом карело-фінська героїчний епос «Калевала»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: