Тимофій – значення і походження імені

Історія походження імені Тимофій

Ім’я Тимофій має грецьке походження. Це слов’янський варіант грецького імені «Тимофеос», що означає «почитає, який прославляє Бога». На Русі ім’я стало популярним після поширення християнства. У західних країнах воно має інші варіації: Тімоті, Тімі, Тимофеуш, Тімотео.

День Ангела у Тимофія кілька разів в році. Його святі вважаються покровителями священномученик єпископ Тимофій Ефисский, учень апостола Павла. День його пам’яті церква відзначає 17 січня і 4 лютого і преподобний Тимофій пустельник, день пам’яті 6 березня.

Коротка форма імені: Тім, Тимоша, Тимон, Тимоха, Тимофейка, Тіма, Тіма, Тимчик.

Значення та характеристика імені Тимофій

Ім’я має спокійною, врівноваженою енергетикою. Тимофій з дитинства росте чемний, спокійний, в міру активним дитиною. Така лінія поведінки зберігається протягом всього його життя. На оточуючих справляє враження стриманого, врівноваженого і навіть замкнутого людини. Вважає за краще не демонструвати свої переживання, емоції, почуття на людях. Розкривається тільки в колі близьких і дорогих йому людей, які знають його як веселого, безжурного людину, здатну відкрито висловлювати свої як позитивні, так і негативні емоції.

У Тимофія невелике коло спілкування, хоча з людьми знайомиться і зближується швидко. Друзів вибирає ретельно, в друзях цінує вірність, надійність. Сам готовий у скрутну хвилину підтримати одного або допомогти у вирішенні будь-яких проблем. Тимофія вдається створити навколо себе атмосферу спокою і затишку, це стосується і сімейного життя. Він для близьких – надійна опора і захист і втіху. На значення імені великий вплив надає час року, в яке народився Тіма.

Зимовий Тимофій відрізняється завидним спокоєм і врівноваженістю, здається, що його просто неможливо вивести з себе. Дуже розважливий, до життя ставиться прагматично, але поряд з цим надзвичайно привабливий. Володіє іскрометним почуттям гумору, як правило, душа будь-якої компанії і улюбленець жінок.

Тимофій, народжений у весняні місяці – спокійний і впевнений у собі людина. Він надійний, відповідальний, зсередини випромінює силу духу і твердість характеру. Вдалий у фінансових справах, з легкістю вирішує будь-які труднощі, тому його кар’єра по службовій драбині зростає дуже стрімко. Уважний і делікатний у відносинах з протилежною статтю, має багато прихильниць.

Літній Тимофій трохи замкнутий і маломовний, намагається не впускати сторонніх у свій власний світ. Віддає перевагу усамітнення і самотність. Важко адаптується в соціумі. Обирає професії, де спілкування і контакт з людьми зведений до мінімуму. З жінками веде себе боязко, сором’язливий, як правило в шлюб вступає пізно, частіше залишається холостяком.

У осіннього Тимофія постійний характер, це людина, яка не любить зміни, а воліє розмірене, передбачуване життя. Цінує у всьому порядок, стабільність.

Риси характеру імені Тимофія

Тимофій володіє такими позитивними рисами характеру як чесність, скромність, справедливість, врівноваженість. Це раціональний і розсудливий чоловік, який не дозволяє емоціям виходити назовні, а ретельно приховує свої почуття за маскою зовнішнього спокою і незворушності. Таку людину не так легко вивести із стану рівноваги. Він чітко дотримується наміченого плану і спокійно ставиться до навіть найскладніших ситуацій в житті. Невдачі та поразки переживає самостійно, близькі та друзі іноді і не здогадуються, що у Тимофія якісь труднощі чи проблеми.

Тимофій комунікабельний і легко заводить нові знайомства, у компанії поводиться відкрито і доброзичливо, не вступаючи в сварки і конфлікти, намагається з усіма зберегти теплі стосунки. Відмінно розбирається у психології, наділений чутливою інтуїцією. Вміє зацікавити колектив, створити радісну атмосферу, любить задушевні розмови, сентиментальний. Зустрічаються і замкнуті Тимофії, які воліють самотність і усамітнення.

Тимофій по натурі доброзичливий і незлопам’ятний. З легкістю прощає образи. У теж час може постояти за себе і поставити на місце кривдника. Вірний своїм переконанням і принципам. Любить у всьому порядок, в його будинку повинен панувати затишок і знаходитися на своїх місцях, не терпить хаосу і невизначеності.

Ім’я Тимофій наділяє людину суперечливим характером. Вважає себе борцем за справедливість, він при цьому зовсім не визнає жодних авторитетів. Комунікабельний, щирий і водночас стриманий у своїх емоціях одночасно. Цей чоловік завжди у пошуку нових можливостей, прагне зайняти гідне місце в суспільстві, зробити кар’єру.

Сімейні та любовні стосунки Тимофій

Ніжний, делікатний Тимофій користується успіхом у жіночої статі. Це уважний, ласкавий, турботливий чоловік, який намагається у всі догодити обраниці. Іноді буває надмірно чутливим і вразливим з жінками, не виносить взаємних докорів і звинувачень, особливо на людях. Навіть після розставання, намагається зберегти з колишньою коханою хороші, дружні стосунки. До шлюбу і вибору обраниці ставиться з усією серйозністю. Скоріше зверне увагу на добру, порядну і скромну жінку, щоб створити з нею дружну і міцну сім’ю. Яскраві, амбітні і напористі дами його лякають і відштовхують. Шлюби з Тимофієм, як правило, надійні. Між подружжям довгі роки зберігається сильний емоційний зв’язок. Загальна робота, професія, коло спілкування ще більше зближує подружжя, а от різні рівні виховання і культури можуть стати каменем спотикання і привести до розриву відносин. Також Тимофію, для добробуту й гармонії в сім’ї, потрібно оберігати свій будинок і сім’ю від будь-якого втручання ззовні. Вірність, любов, спільні інтереси – запорука щасливого сімейного життя Тимофія. Він не прагнути завоювати лідерську позицію в сім’ї, а навпаки, завжди готовий допомогти дружині в домашніх клопотах, а також забезпечити сім’ю всім необхідним. Він – справжній годувальник і захисник, для якого сім’я – головна цінність у житті. Тимофій – не тільки прекрасний чоловік, але і люблячий, ніжний і турботливий батько. Він просто обожнює своїх дітей, балує їх, проводить багато вільного часу і прагнути дати їм гідну освіту.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Тимофія

Тимофій дуже допитливий і ерудований, завжди прагне до нових знань і професійного зростання. Володіє схильністю до точних наук. Часто можна зустріти Тимофєєв серед учених, програмістів, інженерів, лікарів. Це послідовний, серйозний і відповідальний працівник, який не терпить поспіху і чудово справляється з монотонною і рутинною роботою, що вимагає посидючості і наполегливості для досягнення відмінного результату. Йому вдається швидко концентруватися на головному, не відволікаючись на зовнішні фактори.

Тимофій відрізняється старанністю, дипломатичністю, завжди відповідально підходить до будь-якої справи, для досягнення наміченої мети використовує свій талант впливу на людей, які часто прислухаються до його думки. У складних ситуаціях не панікує і не опускає руки, володіє самоконтролем, діє впевнено і швидко реагує. З нього вийде непоганий психолог, журналіст, адвокат, юрист, педагог або політик.

В якості керівника Тимофія можна зустріти рідше. Буває надмірно вимогливим до підлеглих, не прощає недбалості та несерйозного ставлення до роботи. Цінує відданість спільній справі.

Здоров’я Тимофія

Здоров’я з раннього віку досить міцне, однак схильний до вірусних інфекцій і поширеним простудних захворювань: ларингітів, фарингітів, бронхіту. Слабке місце – психіка. Через нездатність виражати свої емоції, які не знаходять виходу, може втрачати апетит, відчувати фізичну слабкість, страждати безсонням.

Ім’я Тимофій для дитини

Тимоша – ніжний і добрий хлопчик, саме так ласкаво називають його всі рідні. Неймовірно спокійний, люблячий маму, мрійливий і ранимий. З самого дитинства прив’язаний до матері, зберігає з нею теплі стосунки все життя. Надмірна опіка з боку мами нерідко негативно позначається на характері Тіми в майбутньому. Він звикає підкорятися жіночої волі і може вирости «маминим синочком», яким згодом буде керувати дружина. Маленький Тимоша практично не доставляє клопоту батькам, віддає перевагу спокійні ігри, любить читати і малювати. До дорослих відноситься з повагою, прислухається до їхньої думки.

В школі навчається із задоволенням. Завдяки посидючості, гарної пам’яті і старанності, йому легко даються всі предмети, особливо точні науки: фізика, математика. Йому подобаються інтелектуальні ігри, проявляє інтерес до історії та літератури. Тіма дуже потребує підтримки і схвалення з боку батьків, вчителів. Його потрібно частіше хвалити, він щиро мріє, щоб всі його успіхи були оцінені по достоїнству. Серед однолітків Тимоша виділяється дружелюбністю, готовністю допомагати, він ніколи не залишиться байдужим до чужої проблеми, цінує чесність і вірність у дружбі.

Дорослішаючи, Тимофій будує плани, які чітко і впевнено втілює в життя.

Іменини:

1 січня, 17 січня, 4 лютого, 6 лютого, 14 лютого, 26 лютого, 6 березня, 12 березня, 29 березня, 16 травня, 23 червня, 25 червня, 14 серпня, 1 вересня, 2 вересня, 10 листопада, 18 листопада , 22 листопада 11 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Тимофейка, Тимоша,Тимоня, Тимося, Тимуня, Тиманя, Тимаха, Тимаша

Скорочений

Тема, Тіма, Тюня, Тимоха

За церковним

Тимофій

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Сатурн
  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз, сапфір

Метал

платина

Рослини

сосна, ромашка, красавка

Тотемна тварина

бугай

Риси характеру

швидка реакція, інтуїція, проникливість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Апостол Тимофій, священномученник; Тимофій Нагорний – український бізнесмен і продюсер співачки Міки Ньютон; Тимофій Мозгов – російський професійний баскетболіст, який виступає за команду НБА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: