Максим – значення і походження імені

Історія походження імені Максим

Чоловіче ім’я Максим з’явилося в Стародавньому Римі, будучи когноменом (прізвиськом одного з членів сім’ї, який передається нащадкам) знатного і багатого роду. За змістом вона близька до імені Максиміліан. У католицизмі ім’я Максим входить до місяцеслова, до того ж воно має родинні імена — Максиміан, Максимус. Якщо розглядати його з точки зору православного християнства, то варто зазначити, що в кожному місяці по два і більше рази відзначаються іменини Максима. У Україні 19 століття ім’я використовувалося виключно серед нижчого стану. Воно знову отримало широке поширення лише в кінці 20 століття. Зазначимо, що в сучасній Європі набирає популярність ім’я Максима, яким називають дівчаток.

Значення та характеристика імені Максим

Як вже зазначалося, ім’я Максим з’явилося в Стародавньому Римі як прізвиська або прізвиська. Воно означає «великий», «грандіозний», «гігантський», «колосальний», «величезний». У українській мові також існують однокореневі слова «максимальний», «максимум» зі схожими лексичними значеннями. За відомостями вчених, що вивчають фоносемантику, ім’я викликає такі асоціації: незламний, рішучий, твердий. Зазначимо, що ці епітети не завжди збігаються з рисами характеру людини, що носить ім’я Максим.

Риси характеру Максима

Максим — доброзичливий, відкритий, лагідна людина. Він типовий екстраверт, не виносить тривалого самотності. Максим має багато друзів, цей чоловік добре ладнає з людьми. Будучи вкрай довірливим, він не розуміє справжні думки оточуючих, ніж ті нерідко користуються. Хоча і сам він, володіючи даром переконання, любить перекладати тягар відповідальності на інших. Максим — талановитий, активний, енергійний, дипломатичний чоловік з оригінальним почуттям гумору. Він володіє своєрідним мисленням і відмінною інтуїцією. Максим — гордий і честолюбний чоловік, який не любить, коли його думкою нехтують. Тому близьким доводиться завжди дізнаватися його точку зору навіть на прості явища. Максим стежить за новинками моди, що в зрілому віці виглядає досить безглуздо. Він прагне до красивого і багатого життя, щиро вважаючи себе обраним, гідним всього найкращого. Хоча матеріальну самостійність він набуває тільки в середньому віці, так як не прикладає багато зусиль для її отримання. Відзначають, що серед чоловіків з цим ім’ям часто зустрічаються слабохарактерні особистості.

Сімейні та любовні стосунки Максима

Максим рано починає захоплюватися протилежною статтю. Можна навіть сказати, що він влюблива натура. Зовні чоловік виглядає вітряним, однак кожним новим відносинам він ставиться досить серйозно. У них Максим цінує не тільки можливість отримання обопільної насолоди, але й духовну близькість. Йому подобаються сильні і властолюбні дівчата, які, однак, повинні захоплюватися ним. Максим ненаситна в сексуальному житті, хоча дорікнути його в зрадах не можна. Він рано вступає в інтимні стосунки: в молодості переважають партнерки більш зрілого віку. Одружується чоловік пізно, досягаючи матеріального благополуччя. У сімейному житті він віддає роль лідера дружині: вона приймає рішення, забезпечує фінансову стабільність. Однак все-таки Максим вважає главою сімейства себе. Він досить терплячий чоловік, прощає дружині багато витівки. Хоча на компроміси зі спірних питань він ніколи не йде. Чоловік з цим ім’ям — добрий батько і люблячий син.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Максима

Максим обирає професії, в яких він може реалізувати свій творчий потенціал: художник, артист. Він вміє маніпулювати людьми, тому з нього вийде відмінний політик. З цієї ж причини Максим пробує себе в шоу-бізнесі, вибираючи професію продюсера або режисера. Чоловік з цим ім’ям, як правило, досить ерудований, йому подобається займатися дослідницькою діяльністю. Педагогіка і медицина — галузі науки, завжди його приваблюють. Максим може бути чесним і спокійним керівником, так і виконавчим підлеглим. Частіше він не досягає кар’єрних висот, так як звик плисти за течією. При найменших невдачах Максим може здатися. З цієї причини у нього не виходить вести справи в бізнесі, хоча у нього зазвичай буває багато могутніх покровителів.

Здоров’я Максима

У дитинстві Максим рідко хворіє: як і всі його однолітки, кілька разів на рік він переносить простудні захворювання. З віком йому потрібно серйозніше ставитися до них, так як можуть бути ускладнення на сечостатеву систему (везикуліт, простатит, запалення уретри). Також у Максима іноді з’являються хвороби нирок. Для того щоб уникнути зазначених проблем, йому необхідно проводити профілактику застуд і переохолоджень, щорічно проходити медичні обстеження. Зазначають, що чоловік, названий Максимом, схильний до депресії, яку він може заглушати наркотиками, курінням і алкоголем. Щоб впоратися з нею, Максиму слід займатися спортом, який приводить в порядок не тільки тіло, але й дух.

Ім’я Максим для дитини

Максим — слухняний, спокійний і поступливий дитина. Зазвичай його вважають улюбленцем батьків. Він легко піддається їх впливу. Дорослі можуть скористатися цією рисою характеру, подаючи позитивний приклад. Максим — добрий і милосердний хлопчик, він любить тварин, не ображає слабких. Його чутливість і вразливість в дитинстві розчулюють дорослих, але пізніше заважають йому. Максим завжди допомагає матері, частіше він спілкується в родині з представницями слабкої статі. Тому батько, дядько, дід повинні з ним проводити багато часу для формування в ньому чоловічих якостей. Їм разом під силу викоренити слабодухість, притаманну хлопчикові. У Максима чудова пам’ять, він встигає з усіх шкільних предметів, самостійно вирішуючи проблеми навчальної життя. Серед товаришів і однокласників він займає лідируючу позицію. Хлопчик любить колекціонувати що-небудь, читати книги, відвідувати театр, займатися спортом. Цікаво, що, будучи активною і творчою особистістю, нерішучий Максим боїться незвіданого. Як вже зазначалося, ним легко керувати, він піддається маніпуляціям. Проте в підлітковому віці Максим сам вчиться використовувати людей у своїх цілях. І у нього це виходить. Тоді ж у юнака починає проявлятися зарозумілість, тому батькам потрібно його часом ставити на місце.

Іменини:

8 січня, 15 січня, 20 січня, 25 січня, 26 січня, 28 січня, 29 січня, 31 січня, 3 лютого, 12 лютого, 18 лютого, 19 лютого, 4 березня, 19 березня, 2 квітня, 13 квітня, 23 квітня, 30 квітня, 4 травня, 5 травня, 11 травня, 13 травня, 25 травня, 27 травня, 1 червня, 10 червня, 25 червня, 4 липня, 15 липня, 2 серпня, 12 серпня, 13 серпня, 20 серпня, 24 серпня, 26 серпня, 2 вересня, 6 вересня, 12 вересня, 15 вересня, 18 вересня, 28 вересня, 8 жовтня, 20 жовтня, 22 жовтня, 30 жовтня, 4 листопада, 5 листопада, 9 листопада, 10 листопада, 12 листопада, 18 листопада, 19 листопада, 24 листопада, 27 листопада, 5 грудня, 19 грудня, 27 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Максимко, Максимчик, Максимонько, Максик, Максимко, Мася, Масик, Максюша, Максиміліан

Скорочений

Макс, Маку, Макся, Сіма, Сим

За церковним

Максим

Колір

  • малиновий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аметист

Метал

ртуть

Рослини

ясен, фуксія

Тотемна тварина

норка

Риси характеру

інтелектуальність, енергійність, доброзичливість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Максим Грек (публіцист, перекладач, богослов, філософ), Максим Кончаловський (терапевт, засновник наукової школи), Максим Дунаєвський (радянський і російський композитор), Максим Галкін (відомий російський пародист, гуморист і телеведучий)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: