Дмитро – значення і походження імені

Історія походження імені Дмитро

Дмитро – дуже популярне чоловіче українське ім’я, яке має грецьке походження. Тлумачення імені пов’язано з грецьким словом «Деметріос», що в перекладі «присвячений» або «належить» Деметрі. У давньогрецькій міфології Деметра – богиня родючості та покровителька землеробства, тому ім’я Дмитро часто асоціюють зі значенням «хлібороб», «плід земний». На руську землю ім’я прийшло з Візантії і дуже скоро стало поширеним серед усіх верств населення, зберігає свою популярність досі. За церковним календарем – Димитрій. Святими покровителями Дмитра вважається святий великий князь Дмитро Донський – захисник сім’ї і дому, зціляє від душевних і тілесних страждань, великомученик Димитрій Прилуцький, зарахований до лику святих, Дмитро Солунський – великомученик, який постраждав за християнську віру, а також багато інших святих, які облишили свій слід в історії церкви.

Дні Ангела Дмитра: 24 лютого, 28 травня, 1 червня, 8 листопада.

Коротка форма імені: Діма, Дімон, Димасик, Димуля, Димчик, Дімка, Митя, Митяй.

Значення та характеристика імені Дмитро

Ім’я Дмитро енергетично сильне, несе в собі одночасно спокій, надійність і імпульсивність. Хлопчики з ім’ям Діма схожі на матір, як зовні, так і внутрішньо, зберігаючи з нею сильну духовну зв’язок протягом усього життя. З дитинства примхливий, вимогливий до оточуючих, має нестійкою нервовою системою. Його настрій може швидко змінюватися: від раптового нападу капризу до бурхливих веселощів. З віком стає спокійніше, терпляча і стриманіше, але в самий несподіваний момент Дмитро може «вибухнути» і дати волю своїм емоціям. Образа, несправедливість може вивести його з рівноваги і привести в лють. Навчившись стримувати свої емоції і енергію, Дмитро стає вольовим, працьовитим і наполегливим. Саме ці якості допомагають йому досягти великих перемог у житті.

Риси характеру імені Дмитро

Дмитро – вольовий, комунікабельний, практичний чоловік, володіє гнучким характером. Він завжди відкритий до спілкування, але не терпить брехні і несправедливості, буває імпульсивним, відкрито виражає агресію. По натурі не мстивий, тому намагається викреслити кривдника зі свого життя і припиняє з ним спілкування. Володіє тонкою інтуїцією, як правило, всі Дмитра обдаровані від природи, але не всі можуть втілити свої таланти в житті. Вони прямолінійні і категоричні у своїх висловлюваннях, іноді їм не вистачає почуття такту і дипломатичності, що негативно позначається в спілкуванні з оточуючими і близькими йому людьми.

Дмитро дружелюбний, добродушний, у нього багато вірних друзів, який цінують його за відмінне почуття гумору, життєлюбність і готовність допомогти у скрутних ситуаціях. Деякі власники цього імені стають замкнутими і володіють аналітичним розумом, але більшість з них холерики, схильні до ризику, авантюр, часто нерозумні і виявляють зайву сміливість. Дмитро йде до своєї мети, не бачачи перешкод і не замислюючись про наслідки своїх дій. Один з його недоліків у тому, що він хоче отримати всі блага життя відразу, одним ривком, не вміє досягати бажаного, здійснюючи впевнені, обдумані вчинки. Воліє вирішувати проблеми і досягати мети одним, але потужним ударом. Незважаючи на свою рішучість і сильний характер, Діма дуже потребує підтримки людей, які вірять в нього, тоді він готовий перевернути гори. При відсутності опори в житті, у випадку невдачі чи поразки, може пристраститися до алкоголю і втратити віру в себе. Стаючи замкнутим, воліє зберігати душевну біль в собі.

Дмитра, народжені влітку, наділені зайвою емоційністю, їм складно контролювати свої емоції, які іноді просто «зашкалюють». Емоційні сплески призводять до негативних наслідків і відбиваються в його кар’єрі, так і в особистому житті, ускладнюючи відносини з другою половинкою. Літні Діми влюбливі, ревниві і егоїстичні, їм важко створити міцну і дружну сім’ю.

Зимові Дмитра відрізняються амбітним характером, мають лідерські якості, які проявляються і в особистому житті і при досягненні поставлених цілей в житті.

Дмитро, народжений восени, практичний і раціональний чоловік. Він сім’янин, який прагне забезпечити свою сім’ю. Не жадібний, вміє як розжарювати гроші, так і з задоволенням витрачати на гарний одяг, відпочинок, потрібні для сім’ї речі.

Весняні Діми – вперті, вередливі і непередбачувані. Це люди, які завжди знаходяться в пошуку незвіданого, нового, захоплюючого. Велике значення приділяє самоосвіті, дуже інтелектуальний і дотепний.

Сімейні та любовні стосунки Дмитра

Діма – влюблива і романтичний. Нове почуття і емоції захоплюють його швидко, але також швидко згасає інтерес до обраниці, серце якої він підкорив. Домагаючись розташування дами, не боїться прегради труднощів, звик отримувати бажане. Володіючи високими моральними цінностями, в першу інтимну зв’язок вступають пізно, вже в зрілому віці замислюються про втрачені можливості і активно намагаються надолужити їх. Володіють помірним темпераментом, з жінками привабливий і ввічливий, вміє справити на них враження. Часто у Дмитра кілька шлюбів, але і зустрічаються закоренілі холостяки, для яких авторитет в житті – мати, ні одна жінка не може зрівнятися з нею, щоб стати його дружиною. Діма обожнює красивих доглянутих жінок, цінує комфорт, затишок, любить отримувати чуттєве задоволення. Не звик обмежувати себе ні в чому. До шлюбу легко заводить нові стосунки, закохується, часто змінює свої симпатії, шукає одну єдину, з якою захоче пов’язати своє життя. У дружини вибирає господарську, чарівну і розумну жінку, здатну дарувати не тільки ласку і ніжність, і створити в будинку комфортні умови для його проживання. Мріє, щоб його обраниця дбала про нього, годилів у всьому, виконуючи його бажання, хоча сам буває егоїстичним і скупий на прояв любові,уваги, ніжних слів, ніж засмучує другу половинку. Дмитро ревнивий, підозрілий, хоча сам схильний до зрад, тому, як правило, у нього кілька шлюбних союзів, при цьому кожну свою дружину він буде щиро любити. Навіть після розставання з дружиною намагається зберегти з нею дружні стосунки, зворушливо прив’язаний до своїх дітей, про яких піклується все життя.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Дмитра

Дмитра чекає успіх у підприємництві та бізнесі. Він стратег, що володіє логічним мисленням і чудовою інтуїцією. Однак Дмитру слід уникати авантюрних, ризикованих ситуацій, які можуть вибити його з колії. У житті Дмитра трапляються як злети, так і падіння, в будь-якій життєвій ситуації він здатний прийняти правильне і вірне рішення. Дмитро винахідливий і працьовитий, схильний до технічних наук. Він може стати успішним інженером, програмістом, веб-дизайнером, архітектором, конструктором, лікарем, науковим співробітником. Його рішучий характер, безстрашність знадобиться в таких професіях як постановник трюків, автогонщик, часто Дмитра стають спортсменами.

Комунікабельність та відкритість до спілкування допомагають досягти висот в професіях, пов’язаних зі спілкуванням з людьми і займати керівні посади. Володіє творчими здібностями, серед чоловіків з ім’ям Дмитро зустрічаються талановиті художники, композитори, письменники, актори і співаки.

Здоров’я Дмитра

Дмитро з дитинства схильний до простудних захворювань дихальних шляхів. Тонзиліти, ангіни, ларингіти для нього не рідкість. З віком, його організм стає міцнішою і він практично не застуджується. Піклується про себе, дуже недовірливий в питаннях здоров’я, завжди виконує всі рекомендації лікаря. У літньому віці можливі проблеми з серцем, тому варто приділити особливу увагу профілактиці серцево-судинних захворювань.

Ім’я для дитини Дмитро

Діма – вередлива дитина, у якої часто змінюється настрій. Вимагає до собі уваги, турботи. Діма – мамин мазунчик, схожий на неї зовні, і характером. Матері балують малюка, всіляко оберігають його від труднощів, він росте в любові, ласки, усі її примхи і забаганки тут же виконуються. Може влаштувати істерику в магазині, вимагаючи бажану іграшку. Батьки повинні навчити дитину терпінню і дати зрозуміти, що не все в цьому житті можна отримати відразу. Діма обожнює маму і зберігає з нею духовний зв’язок і в дорослому житті. Діма – товариська і добра дитина, у нього багато друзів, він здатний постояти за себе і захистити друга від нападу кривдника. Любить справедливість.

У шкільні роки зростає активним, здібним хлопчиком. Прагне до знань, володіє розумовими здібностями, у нього є всі шанси стати відмінником. Для Діми властиво прагнення бути кращим у всьому і добиватися успіху в будь-якій справі. Вчителі заохочують його працьовитість, наполегливість, розсудливість. Обожнює активні види спорту, відпочинок на природі, походи і пригоди. Часто Дмитро відвідує спортивні секції, гуртки, йому властиво повністю занурюватися у своє хобі, якому він присвячує весь свій вільний час.

У підлітковому віці стає примхливим, імпульсивним і запальним. Батькам і вчителям важко знайти з ним спільну мову і порозуміння. Дорослішаючи, стає терпиміше, намагається контролювати свої емоції.

Іменини:

4 січня, 8 січня, 21 січня, 31 січня, 7 лютого, 9 лютого, 11 лютого, 17 лютого, 19 лютого, 24 лютого, 22 березня, 25 березня, 28 березня, 31 березня, 1 квітня, 23 квітня, 26 квітня, 2 травня, 28 травня, 1 червня, 5 червня, 10 червня, 15 червня, 16 червня, 18 червня, 26 червня, 3 липня, 17 липня, 21 липня, 1 серпня, 14 серпня, 17 серпня, 20 серпня, 25 серпня, 8 вересня, 9 вересня, 13 вересня, 19 вересня, 24 вересня, 28 вересня, 30 вересня, 4 жовтня, 10 жовтня, 17 жовтня, 21 жовтня, 1 листопада, 3 листопада, 8 листопада, 10 листопада, 14 листопада, 22 листопада, 25 листопада, 27 листопада, 28 листопада, 29 листопада, 2 грудня, 14 грудня, 17 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Дімочка, Димушка, Димчик, Димончик, Димуля, Димулька, Димуся, Димуська

Скорочений

Діма, Діма, Дімон, Митя, Мітяй

За церковним

Димитрій

Колір

  • червоний
  • синій
  • пурпурний

Планета

  • Плутон
  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

опал, лазурит

Метал

срібло

Рослини

в’яз, горобина, хризантема

Тотемна тварина

тигр, морж

Риси характеру

упертість, воля, запальність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дмитро Шостакович – композитор. Дмитро Донський – Великий Князь Володимирський і Московський. Дмитро Менделєєв – учений, який відкрив періодичний закон хімічних елементів. Дмитро Маліков – російський піаніст і композитор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: