Родіон – значення і походження імені

Історія походження імені Родіон

Родіон – чоловіче ім’я, яке вперше з’явилося в Стародавній Греції. Потім через церковнослов’янську мову воно прийшло і на Русь. Спочатку це ім’я носили тільки священнослужителі, але поступово воно перейшло і до представників знаті, а потім поширилося і серед звичайних жителів. Ім’я зустрічається досить рідко.

Заступником імені вважається чернець, святий Родос, який довгі роки провів у самоті на далекому острові. Він бажав спокутувати гріхи людей, що піддалися ницим земних задоволень, які втратили моральність і мораль, своє духовне начало, людяність. Святий Родос став відомий вже тільки після своєї смерті, коли виявили записи, які він вів. Ченця зарахували до лику святих.

Значення та характеристика імені Родіон

Якщо перекладати з грецької мови, то в імені може бути три значення. Перше – «герой», «героїчний», друге – «житель острова Родос», і третє – «рожевий». Така різноманітність тлумачень імені пов’язано з декількома варіантами його освіти. Ім’я «Родіон» пішло від грецького слова «родеос», або «родіон», або це форма давньогрецького імені Іродион. Втім, всі версії можуть бути правильними.

Характер Родіона відрізняється такими рисами, як спокій, врівноваженість, доброзичливість, щирість і сердечність. По відношенню до інших він проявляє чуйність і щедрість, турботу, він завжди готовий допомогти своєму другові. Терплячий, може бути як суворою і розважливим, так і енергійним оптимістом, який ллє на оточуючих свій позитив. Родіон – надійний, відповідальний, заповзятливий і впевнений у собі людина, що не любить довго перебувати на самоті. Люди навколо нього його цінують, люблять і підтримують.

Родіон також володіє міцним розумом, кмітливістю, має логічне мислення. Завдяки старанності та стриманості він може побудувати собі успішну кар’єру, а шарм, відданість і альтруїзм допоможуть йому завести хороших друзів і вірну дружину, яка здатна терпіти його непередбачуваність.

Іменини:

17 січня, 8 квітня, 21 квітня, 16 липня, 8 серпня, 11 жовтня, 17 жовтня, 10 листопада, 23 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Родионка, Родиоша, Родюша

Скорочений

Родя

За церковним

Родіон, Иродион

Колір

  • малиновий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

аквамарин

Метал

алюміній

Рослини

жасмин, хризантема

Тотемна тварина

скорпіон

Риси характеру

стриманість, повільність, довірливість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Родіон Ослябля – чернець Троїце-Сергієвої лаври, герой Куликівської битви; Родіон Кузьмін – математик, член-кореспондент АН СРСР; Родіон Щедрін – російський композитор, Родіон Малиновський – Маршал Радянського Союзу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: