Зоя – значення і походження імені

Історія походження імені Зоя

Зоя – рідкісне жіноче ім’я, яким нечасто називають дівчаток в наші дні. Це яскраве, з сильною енергетикою ім’я, яке наділяє свою власницю дивним характером і обіцяє особливу долю. Ім’я Зоя походить з Давньої Греції, в перекладі «зое» означає «життя». В імені є кілька аналогів: Зоя відповідає біблійному імені Єва і слов’янському – Жива. В Україні воно з’явилося в період становлення православ’я. Раніше, їм нарікали лише черниць і було поширене в жіночих монастирях. Пізніше ім’я вийшло за межі монастирів, пік його популярності – післяреволюційний період.

Ім’я Зоя має кілька покровительок, святих мучениць, які віддали своє життя в ім’я віри. У святих православних святцях шануються:

  • Зоя Віфлеємська (26 лютого) – колишня блудниця, яка прийняла християнство і присвятила себе вірі.
  • Зоя Атталийская (15 травня) – загинула разом зі своїм чоловіком і дітьми в ім’я православ’я.
  • Зоя Римська (31 грудня) – дама з вищих станів, яка була страчена за прийняття православ’я.

Скорочена форма імені імені: Зоєнька, Зося, Зоюшка, Зоюня, Зоша.

Значення та характеристика імені Зоя

Ім’я Зоя наповнене теплом, добром і життєлюбством, адже його значення – «життя». З самого дитинства Зоенька виділяє енергію доброзичливості та спокою. Дівчинка росте довірливою, мрійливої і слухняною. Зоя абсолютно позбавлена прояви агресії, нервозності, має поступливим характером і веселою вдачею. Вона активна, може повести за собою, у неї багато подруг, їй вдається ладнати абсолютно з усіма.

Дорослішаючи, Зоя не втрачає своїх прекрасних якостей і стає жіночною, мрійливої і спокійною дівчиною. Вона захоплена літературою, мистецтвом. Її доброта, чуйність і вміння підтримати притягують до неї людей, Зоя безвідмовна до чужих прохань. Цій жінці необхідно обов’язково у щось вірити в Бога, в ідею, в людини. Це врівноважена людина без високих намірів і вимог у житті, вона завжди задовольняється тим, що має. До ударів долі відноситься як до неминучості, і не прагне що-небудь змінити в ній.

Зоя володіє даром передбачення і чутливою інтуїцією. Вона наскрізь бачить людину і його наміри, тому що безпомилково визначає потрібних їй людей, в частотності чоловіків. Чоловіки захоплені Зоєю, їх вабить її краса, ніжність і жіночність, заради неї вони здатні на подвиги. Дівчина цінує щирість і чесність у відносинах, своєму обранцеві та почуттям, віддається повністю. У сімейному житті Зоя – ідеальна мама і любляча дружина, здатна створити в будинку атмосферу добра, тепла і злагоди. Вона з радістю впорядковує будинок, заводить домашнього улюбленця, любить сімейні торжества, сімейний відпочинок на природі. Як правило, її сімейне життя довге і щасливе, наповнена повагою та порозумінням.

Що стосується кар’єри, Зоя захоплена своєю професією, яку вона обирає ще в дитинстві. Її приваблюють медицина, педагогіка, точні науки. Вона повністю присвячує себе улюбленій роботі, хоча її не можна назвати кар’єристкою. Улюблена робота приносить їй задоволення, навіть якщо мало оплачується, вона відчуває моральне задоволення від результатів своєї праці і старань. В колективі Зоеньку люблять і цінують за її порядність, надійність і готовність допомогти. Це абсолютно неконфліктна працівник, з яким легко знайти спільну мову і вирішити всі проблеми.

Зоя – дивовижна жінка з багатим внутрішнім світом і відкритим серцем. Вона талановита і розумна від природи, має жіночою мудрістю і співчуття до оточуючих. Вона народжена, щоб бути щасливим і дарувати щастя і тепло всім, хто її оточує!

Іменини:

26 лютого, 15 травня

Зменшено-лагідний варіант

Зойка, Зоечка, Зоюшка, Зося, Зайчик, Попелюшка

Скорочений

Зойка, Зоечка, Зося, Зая, Зоюня, Зоюша, Зоха, Зоша

За церковним

Зоя

Колір

  • салатовий

Планета

  • Венера

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

зелений мармур

Метал

срібло

Рослини

горіх, овес

Тотемна тварина

соловей

Риси характеру

спокій, дружелюбність, идеалистичность

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Зоя Памфилийская – мучениця, дружина мученика Еспера Атталийского, Зоя Римська – мучениця, Зоя Віфлеємська – преподобна, Зоя Палеолог – княгиня, дружина великого московського князя Івана III, Зоя Федорова – актриса, Зоя Космодем’янська – партизанка, Герой Радянського Союзу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: