Леонтій – значення і походження імені

Історія походження імені Леонтій

Вперше чоловіче ім’я Леонтій з’явилося в словнику стародавніх греків. Спочатку воно звучало трохи інакше — Леонтіос. Загальне ім’я утворилося не саме по собі. Воно походить від прикметника «леонтейос», яке в перекладі на українську мову має значення «левиний». У всіх культурах лева вважали царем звірів. Це ім’я в Древній Греції вважалося дуже хорошим, значним і впливовим.

Греки вважали, що називаючи хлопчика ім’ям Леонтій, вони пророкують йому щасливу долю. Чоловіка з таким ім’ям доля обов’язково нагородить владою над людьми, у нього буде справжній чоловічий характер. Крім того, ім’я Леонтій відмінно поєднується з багатьма жіночими іменами.

З часом давньогрецьке ім’я стало популярним в різних мовах світу. Звучить воно майже без змін. Особливо часто чоловіків з таким ім’ям можна зустріти в Росії, на Україні, в Білорусії, Казахстані. Красиве і м’яке ім’я Леонтій надає його носієві корисні, важливі, потрібні для життя характеристики.

Значення та характеристика імені Леонтій

Ім’я Леонтій надає його власнику вольовий характер. Такий хлопчик з ранніх років відрізняється відповідальністю, сильним духом. Він твердо відстоює свою точку зору, життєву позицію.

Незнайомці легко можуть прийняти його за тихого, акуратного, серйозного хлопчика. Але рідні знають, що Леонтій дуже наполегливий і завзятий, в ньому є якийсь стержень, який неможливо зігнути. Він намагається не засмучувати батьків, тому прагне до самостійності.

Це дуже педантичний юнак, все його життя буде йти за розкладом, молодий чоловік не має потребу в нагадуваннях. Але з його думкою доведеться рахуватися. Дорослі повинні сприймати його серйозно, спілкуватися на рівних.

До навчання Леонтій буде ставитися як до найважливішої справи, він дуже старанний, обов’язковий учень. Вам не доведеться його виховувати, цій дитині добре відомі правила поведінки в суспільстві. Для нього характерна неймовірна тяга до знань.

У Леонтія відмінно розвинена інтуїція, є хороші організаторські здібності. У старших класах він являє собою цілком сформовану особистість. Він проявляє себе рішучим, винахідливим, вміє швидко, правильно реагувати на різні ситуації.

Дружити з цим хлопцем завжди непросто. До негативних рис його характеру відноситься скупість, зарозумілість по відношенню до свого оточення. Друзів він вибирає за розрахунком, грунтуючись на практичних інтересах. Часто Леонтій страждає від самотності, йому заважає скутість і сором’язливість. Ці риси характеру він старанно маскує з допомогою вродженої інтелігентності.

Леонтію потрібно зупинитися на виборі наступних професій: програміст, лікар, слідчий, економіст, керівник великої фірми. Для нього немає перешкод, він домагається успіхів у будь-якій сфері, в робочих та інтелектуальних професіях. За своїм характером Леонтій — природжений лідер, йому необхідний кар’єрне зростання.

Носій цього імені одружується пізно, його приваблюють красиві, енергійні, акуратні жінки. Він дбайливий господар, уважний батько.

Іменини:

4 лютого, 10 лютого, 11 лютого

Зменшено-лагідний варіант

Льоня, Льова, Ленчик, Леонтьюшко

Скорочений

Леон

За церковним

Леонтій

Колір

  • золотий
  • помаранчевий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

алмаз

Метал

золото

Рослини

лимон

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

наполегливість, рішучість, скупість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

архієпископ Леонтій Антіохійський; Леонтій Бенуа – російський архітектор; Леонтій Магницький – російський математик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: