Інсаф – значення і походження імені

Історія походження імені Інсаф

Ім’я Інсаф має кілька варіантів походження. Перший варіант зводить його до давньогрецького слова «ἔπαινος» – похвала. Вважалося, що це ім’я носила одна з німф, які супроводжували бога Аполлона, покровителя мистецтв і творчих людей.

Другий варіант стверджує, що ім’я Інсаф (إنصاف) має арабське походження. Це складне ім’я, що складається з двох коренів: «ін» – найкращий і «саф» – чистий. Дослівно перекладається як «найчистіший». Існує і більш розширене тлумачення, згідно Корану ім’я Інсаф означає «справедливий», «совісний».

Ім’я Мссб поширене серед мусульман. Його глибоке значення і зв’язок з Кораном сприяють цьому. Так називають синів в істинно релігійних сім’ях в надії, що дитина виростить справедливим і чесним. Адже, відповідно до одного з ключових положень ісламу, без цих двох якостей щастя неможливе.

В даний час ім’я Інсаф користується величезною популярністю серед татар, а також в Індії і Пакистані. В європейських країнах воно зустрічається лише в мусульманських громадах. У Україні також широко не розповсюджено.

Значення та характеристика імені Інсаф

З раннього дитинства Інсаф добрий і розсудливий хлопчик. Він мало пустує, але зате багато займається і читає. Інсаф добре вчиться, у нього широкий кругозір. Він любить і поважає батьків, завжди прислухається до їхніх порад. Хлопчик займається спортом, але спорт для нього просто спосіб весело провести час з друзями, нагороди і перемоги його не цікавлять. Набагато більше сил і сподівань він покладає на навчання. Намагається бути кращим в класі, бере участь в олімпіадах.

Інсаф завжди тримає дане слово, на нього можна покластися в будь-якій життєвій ситуації. Якщо Інсаф дав обіцянку, він виконає його, навіть якщо заради цього доведеться піти на деякі жертви, поступиться своїм часом і комфортом. Друзі цінують і поважають Інсаф за ці якості. Інсаф ніколи не пройде повз жебрака, поділиться останньою монетою. Може проводити вихідні, допомагаючи бідним і знедоленим.

Інсаф дуже розважливий, він любить планувати, прогнозувати, зважувати. Ретельно вибирає професію, яка приносила б йому хороший, стабільний дохід. Він може вчитися відразу на кількох факультетах, щоб у майбутньому мати можливість вибрати краще. Але фінансова складова для нього не головне, Інсаф не зможе продуктивно працювати, якщо душа не лежить до обраній справі. Він креативний та інтелектуальний, може стати художником, письменником, журналістом, ведучим програми про історію або мистецтві. Дуже часто Інсаф обирає роботу в поліції, може стати військовим або лікарем. Добре почувається і на науковому терені, швидко отримує вчений ступінь, його дослідження зазвичай знаходять широке практичне застосування.

До сім’ї Інсаф ставиться дуже серйозно. Він хоче, щоб його обраниця повністю присвятила себе вдома і дітям. Може мріяти усиновити сироту. Жінка, яка зважиться вийти заміж за Інсаф, повинна розуміти, що поєднати кар’єру і сім’ю з цим чоловіком не вдасться. Від дружини Інсаф вимагає повної самовіддачі, ніжності, господарності, але і сам готовий платити тим же. Він обожнює облаштовувати будинок, готовий своїми руками робити ремонт. Багато часу приділяє дітям.

Іменини:

20 травня, 8 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Інсафчик, Інсафушка

Скорочений

Сафик

За церковним

Інсаф

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

місячний камінь: гірський кришталь

Метал

іридій

Рослини

лавр

Тотемна тварина

слон

Риси характеру

надійність, розсудливість, інтелектуальність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Інсаф Хайруллін – доктор економічних наук; Інсаф Галімов – співак; Інсаф Капаров – футболіст; Інсаф Нургоянов – доктор медичних наук, хірург; Інсаф Бергиль – математик; Інсаф Холенковски – письменник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: