Тетяна – значення і походження імені

Історія походження імені Тетяна

Ім’я Тетяна має кілька версій свого походження. За першою версією воно йде своїм корінням в історію Стародавнього Риму і є формою чоловічого імені Татиус, у деяких трактуваннях воно звучить як Татіан, Татий. Це ім’я сабинського царя, правителя міста Куреса, жінок його роду називали Татьянос, тобто «пані з роду Татия».

Згідно другої версії ім’я прийшло до нас з Греції, походить від слова «татто», що означає «встановлювати», «визначати», «влаштовувати».

Тетянин день -25 січня, в цей день церква відзначає день пам’яті Святої великомучениці Тетяни, дочки багатого знатного римляна, який був таємним християнином і виховав дочку згідно з християнським канонам. Віддана Богові і Церкві, Тетяна відмовилася від шлюбу і повністю присвятила своє життя релігії, допомагаючи стражденним. Під час переслідування християн, у часи правління імператора Олександра Севера (222-235 рр .. н. е) Тетяна була схоплена і обезголовлена язичниками. Під загрозою страшних тортур вона не зреклася віри і проповідувала свої переконання.

Також Тетяна допомагає студентам. День студента також відзначається 25 січня, згідно з історії в 1775 році українська імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування знаменитого Московського університету. В честь Тетяна був освітлений і університетський храм.

Коротка форма імені: Таня, Татьянка, Тетянка, Танечка, Тата, Танюха, Татуся, Туся.

Значення та характеристика імені Тетяна

Значення імені Тетяна несе в собі сильну енергетику і наділяє свою власницю емоційністю, впертістю, цілеспрямованістю. Надмірна емоційність і прямолінійність нерідко доставляє їй проблем у спілкуванні з близькими та оточуючими її людьми. Таня відрізняється непостійністю, неврівноваженістю і частою зміною настрою. Вже з дитинства у Тетян помітні лідерські якості і прагнення досягати поставлених цілей. Тетяна – вперта, принципова і амбітна, вміє постояти за себе, завжди відстоює свою позицію.

Жінки з ім’ям Тетяна працьовиті, можуть впоратися з будь-якою роботою. Начальство завжди ставить Тетяну в приклад, часто вона сама займають керівні посади, так як любить і вміє керувати підлеглими. Незважаючи на велику кількість чоловічих, сильних рис характеру, Тетяна доброзичлива до оточуючих, емоційна, дуже артистична і володіє величезною чарівністю. Товариська і комунікабельна, навколо неї завжди панує веселощі, сміх, у неї багато друзів, особливо серед чоловічої статі. У чоловічому суспільстві стає жіночною, м’якою і кокетливою. Вона не терпить одноманітності і нудьги, любить подорожі, спілкування з новими людьми. У родині займає роль лідера, стаючи ініціатором великого ремонту, зміни дизайну квартири або перестановкою меблів. У шлюбі вірна, віддана, але ревнива, так як вимагає від чоловіка такого ж ставлення до себе. З віком стає терпиміше і спокійніше.

Риси характеру імені Тетяна

Характер Тетяни – рішучий, владний і твердий. Вона самовпевнена і знає собі ціну. Володіючи сильною волею, хорошою інтуїцією і прагненням до лідерства, завжди займає активну життєву позицію. Таня принципова і прагматична, завжди продумує кожен свій крок і не живить ілюзій, приймаючи життя такий, яка вона є. Практично не піддається чужому впливу, може наполягти на своєму і не терпить заперечень. Навіть якщо в глибині душі усвідомлює свою неправоту – ніколи не визнає своїх помилок. Природна впертість і невміння йти на компроміс робить її конфліктною. Таня не дозволить дати себе в образу, завжди може дати відсіч кривднику. Жінка з ім’ям Тетяна володіє гострим розумом, прекрасною пам’яттю, що дозволяє їй досягати відмінних результатів у кар’єрі або навчанні.

Сімейні та любовні відносини Тетяни

Таня – пристрасна, палка натура, яка звикла добиватися своєї мети, це відноситься і до любовним ставленням. Якщо їй сподобається чоловік, буде докладати всі зусилля, щоб завоювати його. Може бути і зворотна ситуація, коли закоханий в неї чоловік буде довго домагатися її розташування, підкоряючи «неприступну фортецю». У сексуальному житті активна і любить проявляти ініціативу, якщо розчаровується в обранцеві, спрямовують свою нерозтрачену енергію в професійну або суспільне життя.

До вибору супутника життя ставиться з прагматизмом, не останню роль у виборі партнера займає його матеріальне становище і статус у суспільстві. Вона не з тих, хто віддає перевагу рай у курені, цінує матеріальні блага і фінансову свободу. Вибирає мужніх і сильних чоловіків, над якими намагається домінувати в майбутньому. Не всі чоловіки можуть змиритися з її позицією і більшість шлюбів розпадаються. Таня не може прийняти чоловіка таким, який він є, прагнути переробити і змінити його. Нерідко в її родині відбувається війна характерів, в якій немає переможця. І тільки в зрілому віці її характер стає м’якше і поблажливіше.

У сімейному житті любить стабільність, стійкість. Економна, гарна господиня, яка вміє правильно розподілити сімейний бюджет. Підкорює чоловіка своєю турботою, ласкою, ніжністю. Вміє добре готувати, зустріти гостей. Трепетно ставиться до дітей і обов’язків мами, буває надмірно строга і вимоглива до них, намагаючись підпорядкувати своїй волі. Намагається дати дітям найкраще: освіта, матеріальні блага.

У шлюбі чудово уживається з Олегом, Сергієм, Анатолієм, Іваном.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Тетяни

Тетяна завжди покладається на свої сили і не чекає допомоги від інших, живучи за принципом: « моє щастя – в моїх руках». Вона завжди сповнена планів, ідей, які успішно втілює в життя і домагається поставленої мети. Прагне до визнання в суспільстві й успішності. Володіє дивовижною діловою хваткою, успішна в бізнесі. Не боїться роботи, але натурі трудоголік, заради успіху готова працювати і вдень, і вночі. З жінок з ім’ям Таня виходять хороші адміністратори, громадські діячі, організатори, педагоги. Завдяки вродженим організаторським здібностям, домагається успішної кар’єри в політиці, журналістиці, на керівних посадах і посадах. Володіючи артистичними здібностями, їй легко даються творчі професії. Серед актрис, співачок, сценаристів та режисерів можна зустріти чимало Тетян.

Здоров’я Тетяни

У Тетяни дуже чутливий шлунок, їй слід приділити особливу увагу своєму харчуванню, дотримуватися дієти, уникати пізніх вечерь. Слабке місце Тетяни – очі, рекомендується частіше проходити огляд офтальмолога, не перевантажувати себе роботою за комп’ютером. Особливість Тетян – тендітна кісткова система, тому існує ймовірність травм і переломів.

Ім’я Тетяна для дитини

Лідерські якості і впертість Тетяни помітні з дитинства. Це практичний дитина зі своєю думкою, яке може змінюватися від настрою. Доставляє батькам чимало клопоту. Завдання батьків привчати Танюшу до послуху, дисципліни, терплячості. Дуже допитлива дівчинка, прагне вивчити все, що оточує її навколо. Любить вчитися, здобувати нові знання. З дитинства захоплююся спортом, обожнює танці і музику, відвідує різноманітні секції та гуртки. Часто саме з танцями і спортом пов’язує все своє життя.

У школі – лідер, активістка, хороший організатор, їй легко вдається об’єднати весь клас. Дружить з хлопцями, ніколи не дасть себе образити, може дати відсіч. Серед Тань часто можна зустріти дівчат-шибеників або разбойниц. Володіє відмінною пам’яттю, схоплює все на льоту, вчителі ставлять її в приклад всьому класу. Тані – вічні студентки, готові вчитися і набувати нові знання все життя. Як правило, має декілька утворень, знає іноземні мови.

Вже в підлітковому віці сильний вольовий характер дає про себе знати. Часто вступає в конфлікт з однолітками, доводить свою значимість і правоту. Будучи занадто емоційною, здатна до необдуманих вчинків, азарту. Дорослішаючи, Таня стає владною і навіть деспотичною. Її зайва самовпевненість відштовхує подруг, її друзями стають молоді люди, яких вона підкорює своєю яскравою зовнішністю, умінням себе гарно подати. Тетяна – модниця і кокетка, любить дорогий якісний одяг, взуття від відомих брендів. Стосунки з хлопцями недовгі, виною всьому її владний характер і невміння і небажання йти на поступки. Тетяна – любляча і дбайлива дочка, довгі роки зберігає теплі ніжні стосунки з батьками.

На характер дівчинки з ім’ям Таня великий вплив надає час року, в якому вона народилась:

  • Тані, народжені взимку, мають чоловічими рисами характеру, сильні духом, відповідальними і рішучими. У них математичний склад розуму, який допомагає їм прораховувати всі ходи наперед і приймати точне і вірне рішення в будь-якій життєвій ситуації. Помічено, що Тетяни, народжені в грудні, мають більш твердий характер, ніж народжені в січні і лютому.
  • Тетяна весняна – весела, оптимістична, володіє відмінним почуттям гумору, багатою фантазією. Вона грайлива, кокетлива, артистична, сповнена енергії. У неї природна схильність до гуманітарних наук, не прагне до влади.
  • Якщо Таня народилася влітку, це буде добрий, щедрий і дуже емоційний дитина. Літні Танюші талановиті, артистичні, закохані у танці, музику і мистецтво. Однак схильні до чужої думки.
  • Характер осінніх Тетян включає в себе всі риси зимових, літніх та весняних Тань. Вони рішучі, талановиті, розважливі і емоційні одночасно. Це яскраві особистості, здатні досягти неймовірних успіхів у житті.

Іменини:

25 січня, 23 лютого, 14 березня, 3 квітня, 17 травня, 23 червня, 21 липня, 18 серпня, 3 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Тетянка, Танюшка, Танюша, Татьяночка, Татьянушка

Скорочений

Таня, Танька, Танюха, Татьянка

За церковним

Тетяна

Колір

Планета

  • Марс

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

рубін, геліодор, тигрове око

Метал

свинець

Рослини

конюшина, в’яз, чорниця

Тотемна тварина

рись, ховрах

Риси характеру

цілеспрямованість, упертість, імпульсивність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Свята мучениця Татіана Римська, день пам’яті 25 січня. Тетяна Васильєва, актриса театру і кіно. Тетяна Догілєва, актриса, виконавиця характерних і комедійних ролей. Тетяна Дороніна, актриса театру і кіно. Ролі у фільмах «Здрастуй і прощай», «Три тополі на Плющисі», та ін. Тетяна Кузминская, письменниця, послужила прототипом Наташі Ростової у романі «Війна і мир». Тетяна Ліознова, кінорежисер, зняла «Три тополі на Плющисі» і «Сімнадцять миттєвостей весни». Тетяна Пельтцер, актриса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: