Прохор – значення і походження імені

Історія походження імені Прохор

Ім’я Прохор зародилася в Стародавній Греції і з грецької воно перекладається як “заспівувач”, “керуючий хором” або “лідер”.

Перша згадка імені Прохор значиться в Новому Завіті – їм нарекался один з апостолів від сімдесяти. Крім Заповіту, що звався ім’ям засновник Дивеевской обителі для жінок Серафим Саровський.

Ім’я Прохор є і католицьким і православним і згадується у відповідних святцях. Католики відзначають день ангела імені 9 квітня, а в православ’ї є кілька таких дат.

Значення та характеристика імені Прохор

Прохор рухливий, сильний духом, цілеспрямований, стриманий, емоційний, але вміє керувати емоціями. Прекрасно тримає себе в руках в будь-яких ситуаціях. Не терпить самотності, в компанії знайомих, малознайомих або близьких людей відчуває себе однаково комфортно. З боку виглядає солідно і важливо.

На ряду з позитивними якостями у Прохора яскраво вираженою рисою характеру є впертість: часто він виступає провокатором у складних ситуаціях, викликаючи конфлікти і сварки з оточуючими. Прохор – самолюб і іноді проявляє недоброзичливість і заздрість до більш успішним людям.

У дитинстві володар імені зростає забіякою, набиваючи шишки собі та іншим. По мірі дорослішання стає розсудливим і направляє всю енергію на важливі справи або на досягнення цілей. Але навіть будучи в свідомому віці надто запальний, в гніві вдається до рукоприкладства, а через деякий час здатний на колінах просити вибачення і жалкувати про те, що трапилося.

З алкоголем у Прохора проблеми. Якщо не припинити прийом спиртних напоїв в юному віці, до 30-ти років ця пристрасть виливається в алкоголізм.

Дружина Прохора – красива, доглянута ефектна, тому впродовж усього життя він не перестає проявляти хворобливу ревнощі, тим самим стабільно провокуючи скандали в сім’ї.

Для всіх членів сім’ї він – непохитний авторитет, якого бояться, слухають, а останнє слово залишається за ним завжди. В іншому він – поступливий чоловік, ласкавий і уважний батько.

До роботи ставиться відповідально, у нього золоті руки і в колективі він славиться умільцем і майстром. Знаходить своє місце у медицині, будівництві, педагогіки, художніх напрямках. Якщо Прохору вдається обрати професію до душі, досягти в цьому напрямку, великих успіхів для нього не складе праці. На шляху пошуку “свого місця” здатний перебрати купу різних професій.

У бізнесі нарівні зі швидким злетом може бути не менш швидке падіння, в одну секунду перетворює всі плани і результати в провальний крах.

Через постійне придушення своїх емоцій нервова система Прохора виснажується і тягне за собою стреси, депресії, нервові тики, тому забувати про відпочинок на морі, прогулянки на свіжому повітрі і здоровий образ життя йому не можна.

Іменини:

17 січня, 28 січня, 23 лютого, 24 квітня, 10 серпня, 8 жовтня, 11 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Прохушка, Прошенька, Прошечка, Пронюшка, Пронечка

Скорочений

Проха, Проша, Прошка, Проня, Пронька

За церковним

Прохор

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

бурштин

Метал

золото

Рослини

лобода

Тотемна тварина

пелікан

Риси характеру

скритність, сприйнятливість, справедливість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Прохор Олександрович Чеховської — радянський і російський актор театру, кіно і дубляжу; Прохор Андрійович Шаляпін — російський співак; Прохор Олексійович Чаруковский — російський терапевт, професор Імператорської медико-хірургічної академії; Прохор Лебедник — чернець Печерського монастиря

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: