Степан – значення і походження імені

Історія походження імені Степан

Ім’я Степан бере свій початок у Стародавній Греції. Воно утворилося від слова “стефа-ніс”, що означає вінок, кільце, вінець. В православну старовину ім’я вимовляли як Стефан – церковно-слов’янська форма. Від цього імені пізніше було утворено гарне дівоче ім’я Стефанія (Степанида). В Європі це ім’я також широко відомо. Французьке його звучання – Етьєн, угорське – Іштван.

Ім’я не надто популярне в сучасному світі, але, враховуючи повернення моди на старовину, воно зустрічається з кожним роком все частіше.

Значення та характеристика імені Степан

У Степана стійка психіка, вивести його на емоції практично неможливо, якими б сильними не були подразники. Розворушити його, підштовхнути на дії також складно, реакція Степана дуже загальмована.

Ставлення до всього нового насторожене, найчастіше всі зміни різко відкидаються, оскільки ведуть до поломки вже сформованих з часом засад і приймаються Степаном болісно. Йому необхідно тривалий час для того, щоб звикнути до мінливої обстановці та ситуації.

Степан любить конкретику, не ллє воду і володіє хорошою пам’яттю. Надмірно наглядова Степан зауважує дрібниці навколо, чого не дано побачити більшості людей.

Володіє організаторськими здібностями, як ніхто інший може легко і швидко підпорядкувати собі оточуючих і задіяти їх в будь-який процес. Реаліст у поглядах на світ і речі.

Вольовий характер Степана в поєднанні з оригінальним мисленням підкуповує і зваблює. Спілкування з ним спонукає на здійснення вчинків.

Риси характеру імені Степан

Степан – володар сильного непересічного характеру. Він простий, легкочитаем і поверховий, абсолютно не вміє хитрувати, викручуватися і плести інтриги. Впевнений у своїх здібностях і тому сповнений почуття власної гідності.

Занадто добрий, не злопам’ятний і швидко прощає образи, потім забуваючи про них назавжди. Не цікавий, ні за що на світі не полізе у фінансові питання близьких і друзів, не контролює витрати дружини, в той же час любить сам заробляти гроші і з легкістю погодиться на підробіток в якості додаткового заробітку.

Степан відданий, особливо ця риса яскраво проявляється по відношенню до тих, хто виявляє своє терпіння до нього. У відповідь вміє платити щирістю.

Степан дуже спокійний, незворушний, холоднокровний. Вивести на емоції його неможливо: те, що відбувається у нього всередині, зовні практично не проявляється. З близькими та друзями він спілкується прохолодно, тримає дистанцію в товаристві малознайомих людей, не говіркий з незнайомцями.

Сімейні та любовні стосунки Степана

Степан досить потайливий. Його відносини, не виключаючи й самих близьких людей, холодні, беземоційні, неглибокі.

Серед жінок Степан відчуває себе розкуто, здатний на справжню любов, але у вир з головою йому не дозволяє зануритися холодний розум.

Сексуальна збудливість Степана висока. Йому доводиться стримувати сильний потяг, пригнічуючи свій темперамент тверезістю розуму. Любить еротичні ігри, вносить в інтим щось нове, своє, проявляє ініціативу і фантазію. В момент статевого акту, у вищій точці інтиму, розум засинає, Степан не здатний контролювати емоції і виливається палкими словами.

У виборі улюбленої жінки перевагу віддає недоступною натурі, яку потрібно завоювати. Не гребує фліртом з протилежною статтю навіть будучи в серйозних відносинах або в шлюбі.

Так як секс для Степана у відносинах важливе, а часом і відіграє вирішальну роль, то йому необхідно вибирати “літніх” жінок для досягнення сексуальної гармонії. Ідеальною дружиною для степана буде тиха і спокійна жінка вдень і неприборкана тигриця вночі.

Відносини з дружиною не ідеальні: Степан, популярний у суспільстві жінок, сам того не бажаю, дає приводи для ревнощів і провокує скандали в родині, призводять не тільки до розладу, але і до розлучення. За розлученням другий, третій, а то й четвертий шлюб.

Дітьми він практично не займається, вважаючи це прерогативою дружини і перекладаючи всі турботи про чаді на її плечі.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Степана

Степана чекають скрізь – у нього багато знайомих, а значить, багато і зв’язків. Потрапляючи в нову для себе робочу обстановку, швидко освоюється сам і освоює справа, до нього прислухаються колеги, йому підпорядковуються механізми та верстати.

Степан вибирає одну справу, одну професію, прагнучи і досягаючи в ній висот. Швидко просувається по кар’єрних сходах і стає справжнім майстром своєї справи в обраній галузі. До цього її підштовхує бажання керувати людьми, ніж підкорятися їм. Йому чуже знаходиться під впливом інших людей, хоча сам він нерідко робить свій вплив на підлеглих і користується цим. Вимогливий, не сприймає нехлюйства і ліні. Йому підійдуть професії, пов’язані з обробкою та експлуатацією дерева, металу. Так як суспільством він не пов’язаний, то себе Степан може знайти у вільних професіях, де можна почерпнути щось неординарне і цікаве.

Здоров’я Степана

З дитинства Степан росте здоровим і міцним дитиною, з кожним роком стаючи все витривалішими. Проблеми можуть виникнути з серцем, це безпосередньо пов’язано з переховуванням і замкнутістю в собі, з частими внутрішніми переживаннями і самоїдством. У перехідному віці необхідно показувати Степана психолога, щоб вивести його емоції назовні і запобігти можливі подальші захворювання серця. Також не завадить свіже повітря, відсутність шкідливих звичок і щорічний відпочинок на морі.

Степан схильний до різного роду інфекційних хвороб, а в силу своєї непосидючості – ще й до травматизму.

Ім’я Степан для дитини

У дитинстві Степан – єгоза, дуже любить грати, особливо в рухливі ігри. Не конфліктний, веселий і шутлив. Просидіти кілька хвилин з книжкою він не зможе, тому батьки повинні приловчитися і вчити хлопчика на ходу, розповідаючи або читаючи корисну, потрібну інформацію в ігровій формі. У Степана хороша пам’ять і він з легкістю схопить нальоту весь матеріал, сам того не усвідомлюючи.

В силу своєї уважності помічає помилки дорослих і задає купу питань, виявляючи свою невгамовність до тих пір, поки не отримає відповідь.

Якщо батьки з народження привчають сина до режиму, працьовитості і намагаються перевести непосидючість в позитивне русло, то в дорослому житті такого Степану вирішено досягати висот у кар’єрі та досягати цілей.

Будучи активним і слухняним в ранньому дитинстві, Степан може закритися і замкнутися в юності.

Сім’ї зі Стьопою завжди можна домовитися, знайти спільну мову – він не здатний конфліктувати і розводити капризи і сварки.

З раннього дитинства Степан товариський, самовпевнений, в компаніях не прагне до лідерства, але оточуючі вважають його невід’ємною ланкою. У нього немає таємниць від батьків або друзів, в теж час він як ніхто інший вміє зберігати секрети.

В школі вчиться добре, якщо вдається приборкати свою непосидючість. Степану важко зосереджувати свою увагу тривалий час, тому успіх у навчанні залежить і від учителя, який повинен зуміти зацікавити хлопчика. Вчитель в свою чергу теж доводиться не просто зі Степаном – він легко може зробити зауваження вчителя, вважаючи себе абсолютно правим.

Іменини:

9 січня, 17 січня, 24 січня, 27 січня, 12 лютого, 21 лютого, 12 березня, 6 квітня, 8 квітня, 10 квітня, 9 травня, 10 травня, 20 травня, 30 травня, 6 червня, 20 червня, 25 червня 13 липня 18 липня, 26 липня, 27 липня, 31 липня, 1 серпня, 13 серпня, 15 серпня, 25 серпня, 9 вересня, 10 вересня, 12 вересня, 15 вересня, 17 вересня, 20 вересня, 26 вересня, 28 вересня, 7 жовтня, 15 жовтня, 17 жовтня, 9 листопада, 12 листопада, 13 листопада, 17 листопада, 24 листопада, 25 листопада, 11 грудня 15 грудня, 22 грудня, 23 грудня, 28 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Степаша, Степчик, Степанчик, Степашенька, Степуня, Степуша

Скорочений

Стьопа, Степашка, Степанка, Степаня, Степаха, Степуха, Стеха, Стеня

За церковним

Стефан

Колір

Планета

  • Меркурій
  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

рубін, сердолік

Метал

залізо

Рослини

горобина, яблуня, горошок

Тотемна тварина

тарпан

Риси характеру

енергійність, уяву, оптимістичність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Степан Джевецький ((1843 – 1938) польсько-російський вчений, інженер, конструктор і винахідник, автор ряду конструкцій підводних човнів.), Степан Крашенинников ((1711 – 1755) російський ботанік, етнограф, географ, мандрівник, дослідник Сибіру і Камчатки, автор знаменитої книги «Опис землі Камчатки» (1756). Ад’юнкт натуральної історії та ботаніки Петербурзької Академії наук (1745). Перший російський професор натуральної історії та ботаніки Академії наук (1750). Ректор Університету Академії наук та інспектор Академічної гімназії (1750). Один з основоположників етнографії.), Степан Лианозов ((1873 – 1949) ім’я при народженні – Степан Лианосян; російський промисловець, меценат і політичний діяч. Найбільший нафтовий магнат Росії XX століття.), Степан Макаров ((1848/1849 – 1904) російський військово-морський діяч, океанограф, полярний дослідник, кораблебудівник, віце-адмірал (1896). У 1895 році розробив російську семафорную абетку.), Степан Разін, відомий також як Стенька Разін ((ок. 1630 – 1671) донський козак, ватажок повстання 1670-1671 років, найбільшого в історії допетровської Росії.), Степан Апраксин ((1702 – 1758) російський генерал-фельдмаршал часів Семилітньої війни, який командував російською армією при Гросс-Егерсдорфе. Побудував в Москві зберігся Апраксинский палац.)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: