Євдокія – значення і походження імені

Історія походження імені Євдокія

Це старовинне українське ім’я. Є всього дві версії походження імені Євдокія. Одна з них – ім’я утворилося від давньогрецького імені Євдоким (користується успіхом, славою). Інша, що ім’я походить від давньогрецького Эудокия (благовоління, добра звістка), а ім’я прийшло з християнством на Русь з Візантії, як і інші християнські імена. Так називали дівчаток різних соціальних верств. Зараз, це одне з рідкісних імен у Україні, часто називають себе богемні дівчата, для того, щоб бути оригінальною і виділятися із загальної маси людей. В святцях є преподобномучениці Євдокії, яка живе у другому столітті. Вона вела гріховне життя в молодості, потім покаялася і звернулася до Бога. Провела в монастирі все життя, більше п’ятдесяти років.

Значення та характеристика імені Євдокія

Значення імені Євдокія – “благославная”, “блага вість”, “милість”, “має добру славу”.

У дитинстві Євдокія доброзичлива, відкрита, щира, доброзичлива, розумна, допитлива дівчинка. У теж час непосидюча, рухлива, розпещена, любить, коли на неї звертають увагу. Батькам доведеться карати дитину,щоб вона не виросла ненадійним, безвідповідальною людиною. Дуже любить батька, який є для неї авторитетом. З віком проявляється красномовність, комунікабельність, довірливість, наївність. Є схильність вчитися відмінно, але в силу свого характеру, вона не робить цього. У Євдокії багато подруг, гарне почуття гумору, весела вдача. Вона – вірний і надійний друг, але справжня подруга частіше у дівчинки одна. З нею єдиною вона відверто і часом ревнує. З раннього підліткового віку у дівчинки багато шанувальників.

Євдокія образлива, не любить, коли їй роблять зауваження. Зарозуміла, пихата, обожнює знаходитися в центрі уваги. Намагається допомогти у важкій ситуації іншим, але допомоги в свою сторону не приймає. Вона щира, добра, прив’язується до людей, живе почуттями, а не розумом. Поважає чесних і справедливих людей, бо сама така. Працьовитістю і чесністю домагається своєї мети. Завдяки розвиненій інтуїції і здатність збирати та аналізувати інформацію укладає в бізнесі вигідні угоди і легко вирішує проблеми, що виникли у фінансовому плані. Є таке почуття, як заздрість до тих, у кого краще матеріальне становище. Може стати хорошим адвокатом, вчителем, порадником, бухгалтером, дипломатом, кондитером.

До протилежної статі високі вимоги. З безлічі шанувальників вибирає самого кращого. Заміж виходить по великій любові, або не виходить узагалі. Вона – лідер у відносинах, більше бере, ніж дає.

Вона приваблива і красива. Стежить за своїм зовнішнім виглядом, вміє гарно вдягатися, любить подорожувати, відвідувати різні заходи, читати, готувати, упорядковувати свій будинок, дбати про рідних, близьких, тварин. Євдокія прекрасна господиня, віддана дружина і турботлива мати. Сім’я для неї – найважливіше, тому вона може залишити роботу і стати домогосподаркою. Кар’єристка – це не про неї.

У Євдокії ослаблена кісткова система, проблеми з зубами, легкими, печінкою, шлунком. Їй потрібно стежити за своїм здоров’ям з ранніх років.

Іменини:

11 січня, 5 лютого, 1 березня, 2 березня, 14 березня, 20 березня, 20 квітня, 30 травня, 20 липня, 30 липня, 13 серпня, 17 серпня, 18 серпня, 26 серпня, 27 серпня, 24 вересня, 28 вересня , 16 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Евдокиюшка, Евдокиечка, Евдокиенька

Скорочений

Евдоня, Евдося, Євдоха, Евдоша, Евдуня, Евдуша, Єва, Дока, Доша, Доха

За церковним

Євдокія

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

бірюза

Метал

золото

Рослини

верба, фіалка

Тотемна тварина

тюлень

Риси характеру

чутливість, самостійність, темпераментність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Євдокія Бочарова ((1913 – 1982) в дівоцтві – Карабут, по першому чоловікові – Бершанская; радянський льотчик, учасник Великої Вітчизняної війни, командир 46-го гвардійського нічного бомбардувального полку), Євдокія Марченко (письменниця і поетеса, член Спілки письменників Росії), Євдокія (Еда) Урусова ((1908 – 1996) радянська актриса, зірка театру імені Єрмолової, Народна артистка Росії. Потомствена княжна. У кіно прославилася в ролях Чарської («Скринька Марії Медичі») і Агнеси Іванівни («Кур’єр»).), Євдокія Турчанінова ((1870 – 1963) російська і радянська театральна актриса, народна артистка СРСР (1943), лауреат двох Сталінських премій першого ступеня (1943, 1948)), Євдокія Орлова-Чесменська ((1761 – 1786) уроджена – Лопухіна; дружина графа Олексія Григоровича Орлова, мати камер-фрейліни Анни Олексіївни Орлової)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: