Кір – значення і походження імені

Історія походження імені Кір

У рідкісного чоловічого імені Кир багато синонімів. У різних мовах воно може звучати як Кируш, Кіра, Сіро, Сіру, Чіро, Куруш. Ім’я поширене в мусульманських країнах, у європейських народів. Існує дві версії походження імені Кір. За однією з них батьківщиною цього імені вважається Стародавня Греція. У перекладі з грецької мови ім’я Кір означає «пан», «головний», «сила», «влада». Носії цього імені є неймовірно міцними, енергійними чоловіками.

Є й інша версія походження чоловічого імені Кір. Перси вважають, що вперше воно з’явилося в їх мові. У цій країні ім’я вимовляється як Куруш, має значення «далекоглядний», «подібний сонцю», «молодий». У українській мові ім’я Кір є окремим, самостійним ім’ям. Але є цілий ряд імен – Аввакир, Кирило, Кир’ян, Хрисанф, Кириан, де форма Кір є зменшувально-ласкательной. В англійській мові ім’я Кір вимовляється як Сайрес, у французькому – Сирюс, в італійському – Чіро.

Значення та характеристика імені Кір

Це ім’я наділяє свого носія активністю, винахідливістю, мужністю. Зовні Кир виглядає дуже спокійним і стриманим, він вміло приховує від оточуючих свої справжні почуття. У Кіра з раннього дитинства проявляється сильне почуття обов’язку по відношенню до улюблених людям. При цьому він дуже незалежний, дорожить своєю свободою, на нього не слід занадто сильно тиснути.

Кир розважливий і прагматичний. Йому буває важко визначитися з вибором – стати власником чого-небудь бажаного або зберегти свої накопичення. Після довгих вагань він все-таки зробить придбання, і довгий час буде радіти йому. Щоб енергія, що вирує всередині Кіра, не стала деструктивною, від неї потрібно вчасно позбуватися. Ідеальне рішення для цього – подорожі, спорт, посилена робота.

З раннього дитинства в характері Кіра можна помітити деяку амбіційність, яка допоможе побудувати йому кар’єру у дорослому житті. Хлопчик не схильний до пустощів чи хуліганства. Він енергійний, непосидючий, дуже цікавий. Батькам слід долучати його до спільних походів, активним видам спорту. Кир любить бути центром уваги.

Кир вважається справжнім цінителем прекрасного, однак його думка часто не співпадає з думкою оточуючих. У супутниці життя він буде вибирати саму красиву, витончену, спокійну дівчину зі свого оточення. Він користується успіхом у прекрасної статі, жінки цінують Кіра за його чарівність, харизму і лицарське ставлення до них. У родині цей чоловік намагається стати главою, рівноправні відносини з дружиною його не приваблюють.

Йому потрібно вибирати цікаву і високооплачувану професію, за іншу роботу він здатний взятися тільки при крайній необхідності. Кір буде впевнено почувати себе на посаді керівника. Його професія може бути пов’язана з подорожами, маркетингом, рекламою, продажами. Цей чоловік може бути успішним у творчих професіях. Заняття природними, точними науками теж принесуть успіх і забезпечать кар’єрне зростання носія цього імені.

Іменини:

21 січня, 13 лютого, 22 червня

Зменшено-лагідний варіант

Кіра, Кирюша

Скорочений

немає варіантів

За церковним

Кір

Колір

  • блакитний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

берил, сапфір

Метал

мідь

Рослини

лаванда

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

енергійність, активність, амбітність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Кір Олександрійський, християнський святий, перший олександрійський лікар; Кир Конопльов, радянський фізик; Кір Буличов (справжнє ім’я Ігор Можейко) радянський письменник-фантаст, учений-сходознавець, сценарист; Кир Несис, радянський, російський зоолог, гідробіолог.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: