Єлисей значення і походження імені

Історія походження імені Єлисей

Гарне, м’яке чоловіче ім’я Єлисей має кілька версій походження. У давньоєврейській мові існувало ім’я Еліша, інформацію про яку можна знайти в Старому Завіті. Еліша був учнем пророка Іллі, якого останній призначив своїм наступником перед вознесінням на небеса. Пророк з таким же ім’ям, вимова якого було кілька переінакшено на мусульманський лад (ал-Йаса або Аль-Яса), був відомий і в ісламі. Існує і третя версія – лінгвісти стверджують, що батьківщиною цього імені є Стародавня Греція. Відповідно до даної версії ім’я Єлисей вважається одним з варіантів відомого за міфами імені мореплавця Одіссея. У свою чергу ім’я Одіссей походить від іншого чоловічого імені – Одюссеус. У перекладі на латинську мову ім’я Одіссей звучить як Улісс, (Улісеса, Улиссеш, Улиссес). Саме так звали хитромудрого царя острова Ітака, який не тільки був знаменитим мандрівником, але і активним учасником Троянської війни, ватажком ахейців.

Значення та характеристика імені Єлисей

У перекладі з давньоєврейської мови ім’я Єлисей має значення «врятований Богом». Грецьке ім’я Одюссеус означає «гнівний», «сердитий». Маленький Єлисей надзвичайно товариський, він прекрасно взаємодіє з однолітками, є їх неформальним лідером. Проте ватажок дворової команди зовсім не прагне підкорити всіх своєю волею, діти самі визнають його авторитет. Єлисей – великий вигадник і фантазер, він сам придумує ігри, вводить більш досконалі правила в старі розваги. Ця дитина відрізняється тонким музичним слухом, тонкою психологією, з нього може вийти видатний скрипаль.

У школі Єлисей навчається рівно, без ривків і падінь, це відомий на всю школу книгочей. Отримані відомості хлопчик старанно фільтрує, непотрібні безжалісно відкидає, цінні – запам’ятовує на все життя. Йому подобається спорт, особливою футбол і теніс. Однокласниці без розуму від Єлисея, їм подобається його оптимізм, тонкий гумор, сміливість. При цьому Єлисей надзвичайно упертий, запальний, і тільки ставши постарше, він навчиться приховувати свої недоліки.

Для носіїв цього імені немає меж – вони з однаковим успіхом можуть обирати заняття технічними та гуманітарними науками. Найголовніше для Єлисея – бути захопленим своєю справою, рутинні заняття його не приваблюють. Якщо Єлисей помилився у виборі професії, він обов’язково її поміняє. Дорослий Єлисей ретельно обирає собі дружину, в цей період він може мати кілька сексуальних партнерок. Одружившись, він веде себе інакше – як вірний, люблячий чоловік.

У цього доброго, чуйного людини маса друзів, яких він ніколи не зрадить. Єлисей не вміє брехати, він не прагне ділитися своїми проблемами навіть з друзями. «Зимовий» Єлисей більш відкритий для оточуючих, це душа будь-якої компанії. «Весняний» – небагатослівний і замкнутий, без розуму від книг і риболовлі. Він запальний, часто буває не в дусі. «Літній» Єлисей – сорочка-хлопець. Готовий заради товариша зняти останню сорочку. «Осінній» Єлисей відрізняється стриманістю, не любить шумних компаній, не терпить суєти. Це рівна, грунтовний людина, улюбленець жінок.

Іменини:

27 червня, 3 липня, 20 серпня, 5 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Елисечик, Елиесеюшка, Елисеечка, Елисеенька, Лисеня, Лисюша, Лисюньчик

Скорочений

Елеся, Елисейка, Єлю, Леся, Лисейка

За церковним

Єлисей

Колір

  • синій

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

місячний камінь

Метал

срібло

Рослини

осика, лілія

Тотемна тварина

лисиця

Риси характеру

емоційність, захопленість, стриманість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Єлисей Бобров ((1778 – 1830) артист драматичної трупи Імператорських театрів), Єлисей Плетенецький ( архімандрит Києво-Печерської лаври, засновник Лаврської друкарні), Єлисей Изенберг (данський посол),

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: