Зінаїда – значення і походження імені

Історія походження імені Зінаїда

Зінаїда – ім’я давньогрецького походження. Етимологи стверджують, що ім’я походить від сполучення слів “Зена” (назва античного бога Зевса) і “идос” (нащадок). Донька володаря богів Зевса звали Зенаис. Є думка, що спочатку ім’я було чоловічим – Зинаид, а згодом став жіночим. Відомо, що ім’я на Русі з’явилося ще до зародження християнства. У святцях згадується Свята мучениця Зінаїда Тарсийская, сестра апостола Павла, вона зцілювала хворих ім’ям Христовим, за це ідолопоклонниками була забита камінням. Завдяки їй багато язичників прийняли християнську віру. Зінаїда – дуже рідкісне, забуте ім’я.

День імені – 17 січня, 20 червня, 5 липня, 10 і 24 жовтня.

Значення та характеристика імені Зінаїда

Значення імені Зінаїда – “нащадок Зевса”, “з роду Зевса”, “щедра”, “тверда”, “активна”, “турботлива”, “красива”, “божественна”, “народжена богом”.

У дитинстві Зінаїда – галасливий, балакучий, енергійний дитина. Батьків любить і цінує, але неслухняна. Їх обов’язкова завдання – прищепити дівчинці, що не весь світ крутиться навколо неї. В школі в усьому прагне бути першою, відмінно вчиться, може закінчити школу з медаллю, допомагає вчителям, навіть десь підлещуючись перед ними, у неї гарна пам’ять.

В підлітковому віці залишається такою ж активною, мечеться серед безлічі недосяжних цілей. Але якщо поставить перед собою конкретну, дуже потрібну для себе завдання, то обов’язково досягне мети. Серед однолітків популярна, зарозуміла. Любителька вечірок, дискотек і безтурботного життя.

З робочим моментам з Зінаїдою краще не сперечатися, її не можна ні в чому переконати, щоб не псувати відносини, треба знайти компроміс. Вона дуже розумна, розважлива, енергійна, пробивна. Рідко досягає значного кар’єрного росту. Може стати фармацевтом, юристом, економістом, банківським працівником, бухгалтером, дуже строгим викладачем, навіть екстрасенсом. Може добитися успіху в особистому бізнесі і торгівлі, політиці і журналістиці, так як є прекрасним оратором.

У неї двоїстий характер, завжди сумнівається, перевіряє, аналізує і не завжди робить правильний висновок. Вірний і надійний друг, з близькими друзями і рідними чуйна, турботлива, щедра. Зінаїда дуже довірлива, її легко обдурити, друзям прощає всі образи, але не зрада. Може помститися.

Чарівна, ефективна, хоча не красуня. Багато шанувальників. Не розмінюється на швидкоплинні романи, власниці імені потрібні тільки серйозні стосунки. У відносинах шукає любов, відданість, розуміння, підтримку. З-за безлічі серйозних вимог до партнера буде довго шукати супутника життя, але стане відмінною, вірною дружиною. В сім’ї Зінаїда – лідер, хоча до шлюбу це відмінно приховує, якщо чоловік дістанеться слабохарактерний, то стане “підкаблучником”. З віком стає прихильнішими і м’якше, знає, де краще промовчати. Сувора мати, дітей не балує, тому діти тягнуться до батька. Хороша господиня, для благоустрою будинку не шкодує грошей, хоча в іншому скупувата. Добре готує, займається рукоділлям.

У Зінаїди міцне здоров’я, але потрібно стежити за нервовою системою. Є схильність до алкоголізму.

Любить гроші, розкіш, спілкування з потрібними, впливовими людьми, подорожі. У неї розвинене почуття прекрасного, розуміння краси, гармонії.

Іменини:

20 червня, 5 липня, 4 серпня, 10 жовтня, 24 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Зинаидочка, Зинаидушка, Зинаидонька, Зиночка, Зинушка, Зинонька, Зінуля, Зинулька, Зинуся, Зинуша

Скорочений

Зинаидка, Зіна, Зінько

За церковним

Зінаїда

Колір

  • зелений

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

смарагд

Метал

залізо

Рослини

сосна, хризантема

Тотемна тварина

скорпіон

Риси характеру

цілеспрямованість, вимогливість, владність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Зінаїда Єрмольєва ((1898 – 1974) видатний радянський вчений-мікробіолог та епідеміолог, творець антибіотиків, дійсний член АМН СРСР (1963)), Зінаїда Міркіна ((нар.1926) поет, перекладач, дослідник, есеїст), Зінаїда (Зіна) Портнова ((1926 – 1944) радянська підпільниця, партизанка, член підпільної організації «Юні месники»; розвідниця партизанського загону імені К. Е. Ворошилова на окупованій гітлерівцями території Білоруської РСР, Герой Радянського Союзу), Зінаїда Райх ((1894 – 1939) відома російська актриса), Зінаїда Самсонова ((1924 – 1944) – Герой Радянського Союзу, санінструктор, старший сержант), Зінаїда Серебрякова ((1884 – 1967) дівоче прізвище – Лансере; російська художниця, учасниця об’єднання «Світ Мистецтва», одна з перших російських жінок, що увійшли в історію живопису), Зінаїда Славіна ((нар.1941) радянська і російська актриса театру і кіно, народна артистка РРФСР (1986)), Зінаїда Удальцова ((1918 – 1987) відомий радянський учений-історик, педагог, член-кореспондент АН СРСР (1976), директор Інституту загальної історії АН СРСР), Зінаїда Хостікоєва ((1937 – 1995) радянська осетинська поетеса. У Північній Осетії твори Хостикоевой включені в шкільну програму з осетинської літератури за 11 клас.), Зінаїда Палванова ((нар.1944) російський поет), Зінаїда Шарко ((нар.1929) радянська і російська актриса театру і кіно, Народна артистка РРФСР (1980)), Зінаїда Тудвасева ((нар.1947) російський лінгвіст і філолог, дослідник коми-пермяцкого мови, провідний методист по комі-пермяцкому мови)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: