Демид – значення і походження імені

Історія походження імені Демид

Дослідження лінгвістів про походження імені Демид неоднозначні. Розглядається версія походження імені Демид, згідно з якою батьківщиною цього красивого, звучного імені слід вважати античну Грецію. Спочатку в давньогрецькій мові з’явилося ім’я Диомедес, яким називали немовлят чоловічої статі з єдиною метою – верховне божество задобрити, великого Зевса. З часом ім’я видозмінилася і стало вимовлятися як Демид. На український грунт це чоловіче ім’я прийшло в дещо іншому вигляді – Діомід, проте через деякий час воно також стало вимовляється як Демид. Демидов день відзначається за християнським календарем 29 серпня, разом з початком третього, горіхового або хлібного Спаса. До цього свята достигають горіхи, в будинках печуть пироги з нової борошна. 29 серпня вважається днем святого мученика Діоміда, відомого цілителя. Приймаючи хворих, лікар Діомід одночасно намагався долучати їх до християнської віри, за що згодом був покараний владою. Його смерть забили бичем.

Значення та характеристика імені Демид

Два імені, про яких говорилося вище, Диомедес і Демид, мають різні значення, хоча загальний зміст в них зберігся. Диомедес має значення «рада Зевса», Демид – «Божа думка». І в тому і в іншому випадку простежується єдиний релігійний сенс. Стародавні греки недарма цим ім’ям задобрювали верховне божество. Маленькі носії цього імені з дитинства відрізняються відмінним здоров’ям і поступливим характером. Ці доброзичливі, спокійні діти дуже рідко плачуть, завжди перебувають у гарному настрої, не вередують. У дитячому садку у них рівні стосунки з усіма – з вихователями і однолітками, яким носії цього імені подобаються за вміння бути хорошими товаришами.

В школі у Демида теж не буде проблем, хлопчик належить до так званої «золотої середини», навчається рівно, без ривків, набуває ґрунтовні, фундаментальні знання. Хлопчик нікому не завдає неприємностей – ні вчителям, ні батькам. Серйозні потрясіння в подальшому житті Демиду також не загрожують. Проте все залежить від часу народження Демида. Річний Демид відрізняється замкнутістю, він може бути нелюдимим і похмурим. В той же час це дипломат, він не буде вступати в конфронтацію, якщо вважає, що краще поступитися в малому, щоб згодом виграти у великому. Річний Демид націлений на кар’єру, він досить хитрий і заради досягнення поставленої перед собою мети може піти на обман. Це дуже працьовитий, наполегливий і завзятий чоловік.

Зимового Демида не можна назвати дипломатом, при прийнятті рішень він часто буває надто різким. Але зате він товариський, енергійний, його називають генератором ідей, причому багато з них він обов’язково втілить у життя. У професійній сфері він може бути чудовим організатором, і не відмовляється від цієї ролі навіть на дружніх вечірках. Зимового Демида вважають фантазером, він схильний до частої зміни професій. Сімейне життя носіїв цього імені спокійна і щаслива. Демид дуже обережно ставиться до вибору дружини, йому потрібна врівноважена жінка, по своїй волі поступається йому лідерство в сім’ї.

Іменини:

3 липня, 16 серпня, 28 серпня, 2 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Демушка, Демидушка, Демидко

Скорочений

Дема

За церковним

Діомід

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Юпітер
  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір, нефрит

Метал

олово

Рослини

мати-й-мачуха

Тотемна тварина

мураха

Риси характеру

самостійність, спокій, обачність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Демид Олександрович Момот — Президент Союзу Федерацій Хапкідо Росії; Демид Володимирович — князь пінський з династії Ізяславичів; Демид Демидович Мещанінов — перший московський міський голова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: