Александріна – значення і походження імені

Історія походження імені Александріна

Походження назви пов’язане з його чоловічим аналогом Олександр (грец. «захисник»). Це ім’я раніше зустрічалося досить часто, як і Олександра. Особливо поширене в західній культурі. Вплив французької мови на українську, наслідування іноземним зразкам відбилося і на іменах. Олександри стали іменуватися Александринами на французький манер. Так, дружина одного з декабристів Александріна Муравйова в хрещенні була Олександра.

Вичленення жіночої форми імені з чоловічого за допомогою суфіксів — досить поширений випадок. Наприклад, такі жіночі імена, як Христина, Евеліна, Клементина утворені саме цим способом.

Значення та характеристика імені Александріна

Зменшувальна форма чоловічого імені, яка стала жіночим, завжди привносить двоїстість характер господині. Якісь відгомони чоловічих якостей, властивих початкової основі імені, передадуться і жінці. Але, хай це не лякає, це можуть бути цілком корисні риси характеру, як у випадку з Александріної.

Ім’я це благодатне, наділяє свою носительку яскравою долею і непохитною волею. Александріна з грец. — «маленька захисниця», «мужня».

Дійсно, корінь «андрос» (з грец. «чоловік») дає про себе знати. Александріна буде наполегливою, пробивний, в чомусь навіть владної. Її енергія буде шукати виходу в якихось неординарних для жінки кар’єрі, хобі, дозвілля, стосунки, пригоди.

Але чоловіча твердість обов’язково пом’якшується товариськістю, іскрометним гумором, запалом. Александріна в дитинстві — активний і веселий «дзвіночок», в більш пізньому віці — оптимістична сміхотуха і душа всіх посиденьок.

Легкість характеру компенсується відповідальністю і серйозністю намірів. Жінки з цим ім’ям схильні досягати амбітних цілей, отримувати освіту, а, часом, і не одне, будувати кар’єру і покращувати свої фінансові перспективи.

Александрины часто потрапляють на керівні посади. Природні лідерські якості, працьовитість, відповідальність та вміння заводити корисні знайомства їм у цьому допомагають.

Але Александринам не варто забувати про свою природну доброту, розум, емпатії, вміння знаходити спільну мову. Якщо переберуть палицю в бік кар’єри і грошей, то можуть піти по головах, проявляти жорсткість, переслідуючи свої інтереси.

У любові вони щасливі. З дитинства привертають до себе увагу хлопчиків, вміють з ними дружити, багато спілкуються. Заміж можуть вискочити невдало. Але другий шлюб обов’язково складеться, бо Александрины підключать голову. Це хороші господині і матері, але будинок і виховання дітей йде як би фоном по життю, не стаючи центром Всесвіту.

Александрины мають творчу і ділову жилку. Вони обдаровані гарним смаком, посидючістю, що при наявності природних талантів цілком може сприяти розвитку творчого дару. А комунікабельність, впевненість у собі допоможуть отримати з цього хороші дивіденди.

Удачі в бізнесі теж очікувані, тому що активність, готовність ризикувати, працьовитість, аналітичний розум, любов до достатку — гарна підмога для підприємця.

Александринам варто більш вибірково ставитися до ближнього кола. З-за своєї товариськості і відкритості, самовпевненості вони можуть підпустити до себе і заздрісників, і тих, хто спробує ними скористатися.

Зовні ці жінки привабливі, енергійні, сексуальні. Але можуть бути надмірно рвучкі, позбавлені справжньої жіночності. Їм варто частіше «сповільнюватися», прислухатися до свого жіночого початку, дозволяти собі слабкість і недосконалість.

Іменини:

6 травня, 23 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Александринка, Сандріна, Сандриночка, Олексаша, Сандруся, Алексочка, Лексушка, Ринушка, Леся, Риночка, Алечка, Ринка, Лексі, Олексаша, Лексюта

Скорочений

Алекса, Ріна, Сандра, Аля, Ася, Лекса, Ри

За церковним

Олександра, Олександрія

Колір

  • сріблястий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

опал, топаз

Метал

алюміній, платина

Рослини

осика, гортензія, кипарис, червоне

Тотемна тварина

шиншила, білка

Риси характеру

комунікабельна, наполеглива, енергійна

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Александріна Муравйова – дружина декабриста, уроджена графиня Чернишова, одна з найбагатших жінок Росії, яка пішла за чоловіком у заслання і там загинула; Александріна Тинне – молода голландська мандрівниця, яка побувала в Єгипті, Алжирі, пустелі Сахара на озері Чад, шукала витік Нілу, трагічно загинула; Королева Вікторія – сама знаменита королева Великобританії в хрещенні була Александріна Вікторія; Александріна Равицца, росіянка за походженням, відома меценатка Італії, сприяла розвитку таланту таких художників, як У. Боччоні; Александріна Пендачанска – оперна співачка, сопрано Великого театру; Александріна Данська – королева Данії, правнучка російського імператора Миколи I; Александріна Цуркан – молдавська топ-модель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: