Анатолій – значення і походження імені

Історія походження імені Анатолій

Ім’я Анатолій вживалася в Стародавній Греції. Схоже з топонімом Анатолія (назва Малої Азії) могло означати і уродженця даного регіону. По іншій версії має не грецькі, а хаттские коріння. Народ хаттов в епоху бронзового століття (2500 – 1700 рр. до н. е.) населяв центр і південний схід сучасної Туреччини. Хоча теорія недостатньо обґрунтована, вона дає підстави вважати його одним з найбільш древніх.

Популярним було саме на малоазійському півострові, який входив до складу різних держав: імперію Ахеменідів, Олександра Македонського, Понтійське царство, Римську імперію, Візантію і т. д. В IV ст. н. е. за сповідування християнства в містах зазначеній місцевості постраждали Анатолій Нікейський і Никомидийский. Шанування перерахованих святих допомогло поширенню імені на Балкани, а потім у Західну Європу і Русь. Трохи видозмінилася: Анатоль, Анатоліус, Анатоли.

У Росії з XI по XIX ст. використовувалася переважно для наречення ченців та священнослужителів. Як світський стало модним сто років тому. Набуло форми: Толя, Толян, Тоша, Толік. Сьогодні на тисячу новонароджених тільки 20 малюків називаються Толями. Жіночий аналог в слов’янських країнах відсутній.

Серед його відомих володарів: лауреат Нобелівської премії з літератури письменник Анатоль Франс, фізики Абрагам, Жаботинський і Александров, інженер-винахідник Малле, герой СРСР Ляпідевський, шахіст Карпов, польський поет Стерн, цирковий артист і дресирувальник Дуров, актори Папанов, Ромашин, Равикович, композитори Лядов, Провазник, Фалі і багато інших.

Значення та характеристика імені Анатолій

З грецької слово перекладається як «східний», «висхідний», «схід», «світанок», «житель Анатолії». «Анатоля» – спочатку «схід сонця». Географічне положення області робило її для еллінів «краєм зорі».

У перекладі з хаттского прислівники тлумачиться як «земля, що дає чоловіків».

У звучанні розкривається позитивна енергетика, що відповідає поетичного змісту: чується доброта, краса, яскравість, веселощі, активність, а також сміливість, надійність і простота. Асоціюється з чимось світлим і величним, дійсно, нагадує початок нового дня. Ці ж якості відчуваються в скорочених варіантах «Толя», «Толян», у меншій мірі в невиразною різновиди «Толік». А ось «Тоша» сприймається як занадто тихе і вихолощену звернення.

Фоносемантична оцінка імені свідчить про те, що його носії, швидше за все, мають не грубим, терплячим, але мужнім характером.

Вібрація імені 107 000 к/с при випромінюванні 96% говорить про силу і багатство внутрішнього світу його власника.

Планета-покровитель – Місяць, що відповідає за духовність; сузір’я – Тілець; колір – жовтий; талісман – агат; тварина – ягуар; рослина – фігове дерево; квітка – фіалка.

Риси характеру імені Анатолій

У дитинстві Толік буває як пустотливим і впертим, так сором’язливим і нерішучим. Передчасно проявляється його суперечність: з одного боку він наполегливий, урівноважений і зовні спокійний, з іншого – порушимо і поривчаста.

Негативні риси душевного складу: нервовість, скритність виявляються при несприятливих умовах, наприклад, у критичній ситуації. Толі важко переносити поразки, але він ніколи не здається.

Відрізняється високим інтелектом, аналітичним розумом і дивною інтуїцією. Якщо доля благоволить до нього, то такий чоловік замріяний, активний і привабливий для навколишніх. Йому важливо підпорядкувати собі обставини. Право похвалитися зразковою моральністю.

Завзятість і міцна воля сприяють його успіху. Він винахідливий, повноцінна внутрішнє життя доповнюється інтересом до реальності, складається враження, що Анатолій інтроверт і екстраверт одночасно.

Для нього важлива дружба, може втручатися в чужі справи, бажаючи безкорисливо допомогти. Повчає і морализирует, однак, в цілому делікатний. Часом запальний, але, як правило, дружелюбний і самокритичний. Бурхливо реагує на події, що відбуваються. У людей користується авторитетом, відомий як надійний, хоробрий, чуйний і добрий чоловік. Прагне до лідерства.

В окремих випадках піддається чужому впливу, похвалу, надмірно довірливий, часом образливий. Акуратний і трохи гидливий, йому приємний порядок у всьому. Віддає перевагу захоплюючого хобі, подорожей.

Сімейні та любовні стосунки Анатолія

Захоплення та симпатії цього індивіда численні, він романтичний, подобається протилежній статі і цінує його чарівність. Шукає ефектних дам з вражаючою зовнішністю. Воліють не завойовувати дівчат, а бути обраними. Часом йому заважає скромність, виглядає як похмурість.

Шлюб не завжди щасливий, тому Анатолії одружуються кілька разів. Не проявляючи належної уваги до вподоби обраниці, вони часто помиляються, і владна дружина починає пригнічувати їх особу. Виходом стає раптовий розрив відносин і розлучення.

Якщо ж Толя знаходить відповідну супутницю з м’якою і лагідною вдачею, то узи Гіменея принесуть обом щастя. При цьому подружиться з родичами дружини, особливо тестем.

Йому потрібна хороша господиня, але і сам він не уникає домашніх справ. Анатолій – турботливий батько, справжнє єдність і тепло встановлюється з дорослими дітьми.

У володаря імені, підвищена рання сексуальність. Хлопець стрімко пізнає тілесну сторону любові, але вміє себе стримувати, з етичних міркувань. Легко обговорює еротичні теми: у бесідах немає вульгарності, він мальовничо розповідає про образі своїх жінок. Його інтимна життя насичена, непересічна, він доставляє партнеркам задоволення, але не розуміє їх почуттів, як і не розкриває свої. Чуттєвість для нього – основа подружжя і сім’ї, з «холодними» коханками швидко розлучається.

Сприятливий союз з Іриною, Валерією, Олександрою, Марією, Ольгою, Світланою і Тетяною.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Анатолія

Терпіння і копіткість супроводжують Толю до трудового життя. Неодноразово переробляючи завдання, непохитно домагаючись мети, він є відмінним працівником.

Анатолії вибирають важкі терену, що вимагають витримки і живого мислення: з них виходять вчені, спортсмени, інженери, фінансисти, актори, військові. Серед них є режисери, художники і співаки. Взагалі творчі спеціальності приваблюють можливістю реалізувати свою уяву і втілити мрії.
Ораторські здібності, розуміння психології і прагнення навчати формують з них видатних педагогів, політиків, психіатрів. Розглянуті діячі чітко бачать, що знадобиться суспільству, які тенденції його прогресу і що станеться в найближчому майбутньому.

Їм імпонує керівна посада – в ролі начальника справедливими і тактовними, шановні підлеглими. А разом з тим розважливі, приймають вірні рішення і направляють колектив у належне русло. Але, як вже було зазначено вище, в екстремальній обстановці непередбачувані, можуть йти наперекір команді і відхиляти поради.

Бізнес дається їм нелегко, хоча досягають в ньому великих висот – у сфері торгівлі, ресторанного і готельного підприємництва. Добре заробляють, матеріально підтримують рідних, не цураються благодійності з-за природного щедрості. У грошових питаннях ідеалісти, заробіток – не головне в їх діяльності. Їм не зашкодить дотримуватися обережності, щоб не збанкрутувати.

Здоров’я Анатолія

Толя, в основному, здоровий і витривалий, але страждає від травм. Його дихальна і серцево-судинна система вразливі, ймовірно, внаслідок експансивності. Кипучі емоції викликають підняття артеріального тиску, головні болі, збої в серцевому ритмі, а потім розвиток атеросклерозу, ішемічної хвороби з інфарктом та інсультом. Анатолій повинен приборкати свої переживання, боротися зі стресом, оволодіти аутогенными психологічними тренуваннями.

Йому рекомендовано правильно харчуватися, не зловживаючи солоної і гострої їжею, алкоголем. На жаль, носій імені має тягу до спиртного, у нетверезому стані нелюбезен, агресивний, що служить причиною бійок і нещасних випадків. Іноді потрібне лікування і профілактика алкоголізму, суміжних психічних проблем.

Статура цих осіб частіше астенічний і атлетична, не схильні до огрядності, їм показані біг, ігрові та силові види спорту, гімнастика. При дефіциті рухливості слабшають м’язи, знижується рівень гормонів, що негативно позначається на загальному самопочутті та настрої. Їм життєво необхідні фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, що чергуються з плаванням і масажем.

Ім’я Анатолій для дитини

Толік – чутливий і добрий син, рано перетворюється у співрозмовника для батьків, любить компанію старших. Виховуючи хлопчика, слід задовольняти його спрагу знань, купувати книги, розвиваючі ігри. Йому потрібен контакт з батьком, його схвалення і підтримка. А подолання сором’язливості сприятиме реалізації її інтелектуального потенціалу і товариськості.

Толя обожнює своїх братів і сестер, ім’я підійде для дітей з багатодітної сім’ї.

За спостереженнями бажано поєднання з по батькові: Олександрович, Анатолійович, Васильович, Вікторович, Іванович, Петрович, Миколайович, Кирилович.

Його радять давати народженим під знаками Терезів, Лева, Тельця і Близнюків.

Іменини припадають на 23 січня, 7 і 19 лютого, 6 травня, 16 і 19 липня, 6, 11 і 12 серпня, 15 вересня, 3, 13 та 19 листопада, 3 та 23 грудня.

Іменини:

23 січня, 7 лютого, 19 лютого, 16 липня, 19 липня, 6 серпня, 10 вересня, 15 вересня, 11 жовтня, 24 жовтня, 3 листопада, 13 листопада, 19 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Анатолюшка, Анатолечка, Толенька, Толечка, Толюшка

Скорочений

Толя, Толька, Толік, Толян, Тоша, Тоха

За церковним

Анатолій

Колір

  • жовтий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

агат

Метал

залізо

Рослини

фігове дерево, фіалка

Тотемна тварина

ягуар

Риси характеру

сильна воля, розсудливість, идеалистичность

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Анатолій Лядов – російський композитор і диригент, Анатолій Жаботинський – радянський і американський біофізик, Анатолій Тимощук – український футболіст, Анатоль Франс, французький письменник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: