Альфира – значення і походження імені

Історія походження імені Альфира

Ім’я Альфира має кілька варіантів походження.

Перший варіант сягає корінням у часи Стародавньої Греції. Вважається, що ім’я Альфира утворено від назви літери грецького алфавіту – «альфа», і перекладається як «єдина», «перша». Вчені стверджують, що це ім’я давали дівчаткам-первісткам, поряд зі схожими іменами: Альфія, Альфа.

Другий варіант тлумачення говорить, що ім’я Альфира прийшло в арабські мови з древнесабейского прислівники. Його значення до кінця не ясно і має кілька перекладів: «піднесена», «перевершує інших», «пані над усіма».

Досить імовірно, що ім’я Альфира є жіночим варіантом чоловічого імені арабського Альфир – «наближений до Аллаха». Таким чином Альфира можна перевести як «близька до Аллаха», «вибрана Богом».

Ім’я Альфира дуже популярне серед татар і башкирів, а також в Індії і Пакистані. Його можна почути скрізь, де живуть мусульмани. У Україні ім’я Альфира зустрічається не часто. Але його благозвучність і новизна здатні зробити ім’я затребуваним.

Значення та характеристика імені Альфира

У дитинстві Альфира дуже спокійний, упевнений у собі дитина. Вона багато часу проводить за книгами, малює, ліпить. Якщо в будинку є сад, дівчинка буде доглядати за клумбами і грядками. Обожнює тварин. В школі вчиться добре, але іноді конфліктує з вчителями. Причиною конфлікту може стати грубість або несправедливо поставлена оцінка. Дівчинка захоплюється спортом. Їй чудово підійдуть заняття художньою гімнастикою або акробатикою.

Подруг у Альфиры небагато, але це справжні вірні подруги, які завжди прийдуть на допомогу, підтримають і не засудять. Альфира може проводити багато часу, допомагаючи тваринам, сиротам, людям похилого віку. Волонтерська робота приносить їй задоволення, наповнює життя змістом. Дівчина не витрачає час на походи по магазинах і розваги з друзями, вона надто серйозна для цього.

Альфира трепетно ставиться до батьків. Навіть живучи окремо, намагається відвідувати кожні вихідні, проводити свята разом. Вона прислухається до їхньої думки, як у виборі професії, так і в особистому житті.

Альфира любить подорожувати. Її приваблюють не всім відомі туристичні маршрути, а екзотичні куточки. У кожній країні вона намагається дізнатися, як живе місцеве населення. Якщо дівчині доведеться відвідати Африку або Індію, то співчуття може штовхнути її на вступ у яку-небудь організацію допомоги знедоленим: «Лікарі без кордонів» і т. п.

Альфира обирає професію, орієнтовану на людей, допомогу і підтримку. Вона може стати лікарем, вчителем, вихованням, працювати в благодійному фонді. Гранично чесна, не терпить брехні, кар’єризм їй не властивий. Але завдяки любові до обраної справи і повної самовіддачі вона легко піднімається по кар’єрних сходах.

У подружжя вибирає такого ж одухотвореного, не байдужого до чужих страждань чоловіка. Він повинен повністю розділяти її переконання, бути готовим жертвувати частину сімейного бюджету на допомогу різним притулкам. До дітей відноситься легко. Вона вдома не засиджується довго, може посадити малюка в слінг і вирушити в туристичний похід.

Іменини:

17 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Альфирочка, Альфушечка, Фируша

Скорочений

Аля, Фирчик

За церковним

Альфира

Колір

  • червоний

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

жовтий топаз, блакитний турмалін, сердолік

Метал

залізо

Рослини

глід, дика роза

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

співчуття, активність, толерантність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Альфира Ткаченко – поетеса; Альфира Аязова – гімнастка; Альфира Кумар-Арі – актриса; Альфира Гончарова – педагог, фахівець по роботі з дітьми-аутистами; Альфира Нерули – шахістка; Альфира Деливани – лінгвіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: