Розалія – значення і походження імені

Історія походження імені Розалія

Розалія – жіноче ім’я, яке походить від латинського rosa – роза (квітка). Ім’я досить поширене в усіх країнах світу, оскільки походить від назви прекрасної квітки.

Заступницею жінок, що носять ім’я Розалія, вважається свята Розалія, покровителька Сицилії.

У житії святої зазначено, що народилася вона у багатій аристократичній родині, однак вирішила відійти від мирської суєти і оселилася в печері. За легендою, саме свята Розалія врятувала Палермо від епідемії чуми.

Поширеність імені зумовила появу численних скорочених і зменшувально-пестливих варіантів: Троянда, Розочка, Ружана, Рузя, Руза, Рузана, Рузіна, Трояндочка.

Іменини жінки, які носять ім’я Розалія, відзначають 4 вересня.

Значення та характеристика імені Розалія

Як вже зрозуміло з походження, власниці цього досить рідкісного імені повинні бути красивими, неординарними, ніжними і загадковими. Якщо виходити з того, що троянда – королева серед квітів, то й жінка на ім’я Розалія є водночас і величною і крихкою, колючого, але і прекрасною.

Проаналізуємо детальніше риси характеру жінок, які носять це ім’я.

У дитинстві маленька Трояндочка – дуже енергійна дівчинка, цікава і цікава, але часто має проблеми зі здоров’ям: до неї так і липнуть різні застудні хвороби, з-за яких вона повинна сидіти вдома. Залишатися на самоті для дитини велика проблема, оскільки рухлива і неспокійна дівчинка прагне до постійного спілкування.

Троянда – дитина розумний і допитливий, однак не горить бажанням вчитися. Завдяки своїм інтелектуальним здібностям, вона цілком може стати відмінницею, однак лінощі і життя у мріях перешкоджають цьому.

Розалія – невиправна кокетка: вона завжди привертає увагу чоловіків удаваною загадковістю, приємною усмішкою, відвертістю і неординарністю. До вибору супутника життя Троянда підходить цілком прагматично: її чоловіком може стати тільки той, хто зможе забезпечити майбутнє її і її дітей. І, як показує спостереження, їй це цілком вдається: її чоловік працьовитий, акуратний, вміє заробити і принести в сім’ю гроші. До дітей у Розалії взагалі трепетне ставлення: своїх нащадків вона вважає кращими і самими розумними, тому не сприймає ніякої критики ні в них, ні в свою адресу.

Розалія – чудова господиня: здається, що порядок в будинку наводиться сам по собі, їжа готується непомітно.

Розалія – жінка хитра і раціональна, яка не упустить свого. Вона досить працьовита та відповідальна, але ніколи не претендує на ключові посади, оскільки їй значно спокійніше перебувати в тіні і просто виконувати свою частину роботи, відповідати за якість якої буде хтось інший.

Жінка, що носить це ім’я, любить гроші, причому як заробляти, так і витрачати. Вона спокійна, врівноважена, проте моментами проскакує авантюризм і бажання круто змінити життя. Розалія може реалізуватися в будь-якій професійній сфері, проте віддає перевагу тій, де потрібне живе спілкування з людьми. Будучи непоганим психологом, Троянда чудово почуває себе у вирі людських почуттів і емоцій: вона завжди дасть розумну пораду або підбадьорить у важкій ситуації.

Ім’я Розалія поширене в усіх країнах у різних фонетичних варіантах. Найбільш відомими представницями його є: свята Розалія (свята), Роза Тамаркіна (піаністка), Роза Германова (шахістка), Роза Левіна (педагог, психолог), Роза Дерине (актриса), Роза Джаманова (співачка), Роза Макагонова (актриса), Розалінда Челентано (актриса), Розалія Шор (лінгвіст), Роуз Макгоуен (американська актриса), Роуз Бірн (актриса).

Іменини:

27 січня, 4 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Розка, Розочка, Розуля, Заля

Скорочений

Роза

За церковним

Розалія

Колір

  • зелений

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гірський кришталь

Метал

платина

Рослини

черешня

Тотемна тварина

цикада

Риси характеру

воля, сприйнятливість, збудливість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Розалія Самійлівна Землячка – російська революціонерка, радянський партійний і державний діяч; Розалія Йосипівна Шор – радянський лінгвіст та історик літератури, автор праць з історії та сучасного стану зарубіжної лінгвістики; Розалія Борисівна Зельма – російський і радянський режисер-мультиплікатор і художник-постановник; Розалія Ильфатовна Галієва – російська спортсменка (спортивна гімнастика). Заслужений майстер спорту СРСР. Олімпійська чемпіонка, срібна призерка Олімпійських ігор, чемпіонка Європи, срібний призер чемпіонату Європи; Розалія Шпор – німецька арфістка; Розалія Люксенбург (Роза Люксембург) – одна з найбільш впливових діячів німецької та європейської революційної лівої соціал-демократії, теоретик марксизму, філософ, економіст і публіцист. Одна із засновників антивоєнного Союзу Спартака ” і Комуністичної партії Німеччини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: