Феодора – значення і походження імені

Історія походження імені Феодора

Ім’я Феодора утворене складанням двох грецьких слів — «феос» і «дорон», його можна трактувати як «божественний дар».

Перші згадки імені зустрічаються у римського письменника Филосторгия і датуються III століттям. Описуючи історію правління імператора Максиміана, він згадує, що прийомну дочку правителя звали Феодорою. Молодій дівчині судилося вийти заміж заради укладення вигідного політичного союзу. Її чоловік Констанцій став імператором у 293 році. Цікаво, що всього 3 століття потому Римом знову буде правити Феодора — одна з найвпливовіших жінок-політиків свого часу. Але її шлях до влади був тернистий.

Майбутня імператриця народилася на Кіпрі. Згідно із записами візантійського історика Прокопія, Феодора була гетерою, мала блискучу освіту і відрізнялася волелюбністю. Разом з чоловіком, Юстиніаном I, вона правила Східної Римської імперією, була співавтором багатьох соціальних та культурних реформ, жертвувала гроші на будівництво церков.

На Русі ім’я Феодора набуло поширення в основному в середовищі духовенства. Наприклад, героїня відомої картини «Бояриня Морозова» у чернецтві взяла ім’я Феодора.

Значення та характеристика імені Феодора

Активна і галаслива Феодора з дитинства обожнює бути в центрі уваги і не терпить ніяких обмежень. Тому щоб уникнути перекосів у вихованні, батькам маленької Феодори треба запастися терпінням: вона частенько буде перевіряти близьких «на міцність».

Феодорі цікавіше дружити з хлопчиками, вона любить спорт і рухливі ігри, але іноді її норовливий характер і задерикуватість призводять до конфліктів.

Незважаючи на труднощі з дисципліною, Феодора добре вчиться. Вона розумна, у неї хороша пам’ять і відмінні аналітичні здібності. До вибору майбутньої професії підходить з точки зору практичності та вигоди для себе, не прислухаючись до чужих порад, або навіть всупереч їм.

В роботі Феодора — лідер. Вона відмінно вибудовує роботу в колективі, досягає поставлених цілей і планів. Але іноді її принциповість і впертість можуть негативно позначиться на відносинах з колегами.

У відносинах з чоловіками Феодора відкрита і чесна, з перших днів знайомства демонструючи свій складний характер. У Феодори є чітке уявлення про ідеального партнера — розумному, спокійному і стриманому, проте часто вона вибирає зовсім інших чоловіків: незалежних і волелюбних. Вона легко закінчує відносини, якщо розуміє, що людина «не її». До шлюбу ставиться скептично, для неї почуття важливіше формальностей. Проте коли вона зустрічає свій «ідеал», може дуже скоро вийти заміж.

Феодора може стати відмінною домогосподаркою. Побутова рутина чи її поглине — вона завжди чітко планує свій день, встигає займається повсякденними домашніми справами, і хобі. Феодора любить дітей, хоча буває з ними надмірно сувора.

Іменини:

24 лютого, 18 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Федуша, Федюня, Дусенька, Дуняша

Скорочений

Дора, Дуся

За церковним

Феодора

Колір

  • охра

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

геліодор

Метал

золото

Рослини

соняшник, ліщина

Тотемна тварина

косуля

Риси характеру

незалежність, практичність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Феодора Візантійська – актриса, танцівниця; Феодора Барбьері — італійська оперна співачка; Феодора Діль — німецька письменниця, актриса; Феодора Річардс — модель; Феодора Гріс — грецька і данська принцеса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: