Афіна – значення і походження імені

Історія походження імені Афіна

Ім’я Афіна має давньогрецьке походження, воно означало “діва, вечнодевственная”. Це ім’я пов’язане з грецькою міфологією, в ній богиня Афіна була дочкою самого Зевса, яка народилася без матері. Міфологія греків оповідає про те, що Афіна впала з неба і почала наводити порядок у світі людей, припиняючи між ними сварки і ворожнечу. У Греції існує навіть місто, назване на честь богині Афіни. Також по всій Греції створені скульптури Афіні, на яких вона позбавляє людство від його ворогів, приносить розквіт життя.

Досить широке поширення ім’я отримало завдяки впливу грецької культури на розвиток більшості країн. Вперше ім’я прийшло на Русь після хрещення, але в широке вживання не увійшло до цих пір, виною цьому є наявність язичницьких коренів, що не вітає жодна офіційна релігія. Тим не менш, цим ім’ям охоче називають дівчаток у всьому світі, адже Афіна одне з найдавніших імен, яке прийшло до нас із стародавньої цивілізації Греції.

Значення та характеристика імені Афіна

Афіна – слухняна, чарівна, виконавча і добра дівчинка. Вона дуже радує своїх батьків з самого дитинства, проблем з вихованням не виникає. У навчанні у Афіни все складається чудово, вона старанна і має зразкову поведінку. Часто від природи наділена творчими здібностями, у майбутньому можна добре реалізувати себе в мистецтві. Афіна постійно прагне до пізнання нового, саморозвиток є для неї важливим пунктом.

Афіна довірлива до людей, постійно відкрита до нових знайомств, друзів вона заводить легко і проводить у спілкуванні з багато часу. Також прив’язана до своїх родичами, з ними вона спілкується навіть після заміжжя. Їй буде дуже важко далеко від своїх рідних, вважає за краще поряд з ними жити і часто бачитися. Час від часу вона змінює своє коло спілкування, воліючи зміну обстановки і типажу співрозмовників. Афіну цінують за здатність знаходити спільну мову і взаєморозуміння з кожним людиною. Незважаючи на відкритість, інтерес до мистецтва, в її характері є практичність. Вона завжди діє відповідно до обставин, покладаючись також на свої душевні передчуття і інтуїцію. В потрібних ситуаціях зберігає холоднокровність, може бути повністю спокійним навіть тоді, коли оточуючі її люди в повній ваганні і паніці.

Для Афіни головним у житті є міцний шлюб і щаслива сім’я. Заміж вихід в основному один раз, зі своєю другою половинкою не конфліктує з-за спокійного характеру. З великою турботою ставиться до дітей, любить їх балувати, але знає міру. Не терпить у своєму житті невизначеності, хиткого становища. У кар’єрі має успіх, домагається намічених результатів, у цьому допомагають їй численні друзі.

Знаки Афіни благородні, вони сповна відображають її темперамент і характер. Планета: Юпітер. Колір: малиновий, синій. Стихія: повітря. Мінерал: берил, гіацинт, сапфір. Звірі: павич, дельфін, слон, олень. Рослини: фіалка, дуб, груша, жасмин, райське яблуко, абрикос, лаванда.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Аффи

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

берил

Метал

олово

Рослини

лаванда

Тотемна тварина

слон

Риси характеру

надійність, мудрість, вибірковість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Афіна Янисовна Делиониди — російська естрадна співачка і актриса; Принцеса Афіна Маргарита Франсуаза Марі — принцеса Датська; Афіна Рахель Цангарі — грецький продюсер, режисер, сценарист, актриса, художник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: