Леонід – значення і походження імені

Історія походження імені Леонід

Ім’я Леонід походить від давньогрецького чоловічого імені Леонідас (в перекладі «леон»- лев, «ідеа»- зовнішність, подібність ідеалу), означає «подібний льву», «син лева», «схожий на лева», «левиного роду». Левиним прізвиськом греки нарікали новонароджених хлопчиків, яким було визначено долею стати великими воїнами і мати силу і могутність лева – царя звірів. Історія імені бере початок у IV столітті до нашої ери, воно стало відомим завдяки мужньому царя Спарти Леонідас, який ціною свого життя врятував від загибелі своїх союзників у битві в Фермопільській ущелині при настанні персів. Незважаючи на грецьке походження, ім’я завоювало велику популярність у слов’ян і увійшло у вжиток. Найбільш поширеним ім’я Леонід було в 20 столітті, в останні роки воно втратило популярність і зустрічається все рідше.

У православному календарі іменини Леонід відзначає не один раз. День ангела 23 березня (Леонід Коринфський, віддав своє життя за віру), 30 липня (день пам’яті ієромонаха Леоніда Устьнедумского).

Коротка форма імені: Льоня, Льоша, Леха, Лео, Ленчик, Ленечка, Леон, Льова.

Значення та характеристика імені Леонід

Ім’я Леонід – красиве і звучне, асоціюється з гордим і могутнім левом. У значенні імені закладені сила і характер безстрашного царя звірів. Багато володарі цього імені проявляють лідерські якості і твердість характеру з самого дитинства. Поряд з сильним внутрішнім стрижнем, Леонід володіє легким і життєрадісною вдачею. Він абсолютно неконфліктний, легко сходиться з людьми, заряджаючи їх своєю невичерпною енергією і оптимізмом. Від природи – дипломат, володіє урівноваженим характером, тонкою інтуїцією, чудово розбирається в жіночій психології, тому завжди має успіх у протилежної статі. Ім’я надає своєму власникові мужності, Леонід ніколи не подасть виду, якщо йому заподіяли біль або образили, вважаючи це проявом слабкості. Сила характеру, притаманна леву, дозволяє йому досягти великих перемог у житті, але слід зазначити, що доля Леонідов не надто балує, пропонуючи їм нелегкі випробування, з якими вони блискуче справляються. Ім’я широко поширена за межами нашої країни, де воно набуло трохи іншу форму. У Франції ім’я звучить Леон, в Італії – Лео, в Німеччині – Леонідас.

Риси характеру імені Леонід

Основні риси характеру Леоніда – вміння сходиться з людьми, доброзичливість, упевненість, спокій і спрямованість у майбутнє. Це вірний і надійний друг, готовий підставити своє сильне плече потрапив у біду товаришеві. Друзі його люблять за прекрасне почуття гумору і вміння знаходити позитивні сторони в будь-який, навіть самої складної ситуації. Леонід не любить сварок, ворожнечі і завжди готовий примирювати всіх посварених, його всі вважають миротворцем і чудовим дипломатом. Володіючи гнучкістю і дипломатичністю характеру, комунікабельністю, він легко пристосовується до нових умов і обставин, любить заводити нові знайомства. Він добре розбирається в людях, здатний відрізнити удавання і корисливі спонукання від щирих намірів людини, ніколи не дозволить себе використовувати.

Варто відзначити, що в потрібні моменти життя чуйний і добродушний Леонід виявляє сильні сторони свого характеру: принциповість і твердість, готовий до останнього відстоювати свою думку. Захищаючи свої моральні принципи, буде битися до кінця.

Леонід запозичив у лева гордість і самолюбство, він прагне бути кращим за інших в будь-якій справі, і, як правило, йому це з легкістю вдається. Усі чоловіки з ім’ям Леонід працьовиті і талановиті, будь-яка справа йде на лад в їхніх вправних руках. Для Леоніда важливо знайти своє покликання і мета в житті, щоб даремно не розтратити свої таланти. Наприклад, на добре оплачуваною, але ненависній роботі, він швидко разленится і втратить до неї інтерес. А якщо його трудова діяльність буде пов’язана з допомогою людям, і він буде бачити результат своїх старань і праці, готовий працювати, віддаючи роботі всі сили.

Сімейні та любовні стосунки Леоніда

Весела вдача та оптимізм Леоніда привертають до нього протилежну стать. До любові ставиться дуже серйозно, довго шукає свій ідеал і споріднену душу, тому не розмінюється на легкі інтрижки і поверхневі стосунки з дівчатами. Але, якщо він знаходить ту, одну і єдину, здатний домагатися її любові будь-яким способом. Для закоханого Леоніда не існує перешкод, він стрімкий і наполегливий, як лев. Від природи романтик, завойовує даму серця красивими залицяннями, словами і задаровує подарунками, не даючи їй проходу. Не терпить відмови, у разі кохання без взаємності гостро переживає розчарування і страждає, довгий час «зализуючи» сердечні рани.

В жінках цінує м’якість і поступливість характеру, живий розум і привітність. Леонід мріє про міцну дружній сім’ї і домі, повному гостей, тому його обраниця повинна бути гарною і гостинною господинею, вміє смачно готувати. Від шлюбу Леонід чекає багато чого, але ужитися з ним нелегко, він вимагає постійної уваги до себе, не терпить рутини, його будинок повинен бути ідеально чистим, а стіл ломиться від страв. Багато шлюби з Леонідом закінчувалися розлученням, саме через невміння чи небажання жінки готувати і постійно дивувати чоловіка. Шлях до серця Леоніда, як не банально, лежить через шлунок. У жінки, яка любить кулінарію, є всі шанси стати його дружиною. Крім хазяйновитості та привітності, дружина Леоніда повинна вміти захоплюватися своїм обранцем і його досягненнями. Леонід гурман не тільки в їжі, але і в любові, він велелюбний і пристрасний. Повністю розкривається лише з коханою жінкою.

Леонід – душа компанії, його обраниця повинна бути готова до того, що в їхньому будинку постійно будуть збиратися галасливі компанії і часто навідуватися друзі. Чоловік з ім’ям Леонід – власник і дуже ревнивий, не зазнає докорів і звинувачень в свою адресу на людях. Якщо дружина захоче висловити свою думку про нього, їй краще зробити це вдома, а не в суспільстві, Леонід не пробачить такого ставлення до себе.

Леонід – опора для своєї сім’ї та рідних. Він не боїться домашньої роботи, із задоволенням допомагає дружині, не забуваючи виконувати свої чоловічі обов’язки: завжди щось лагодить, майструє, будує, робота горить в його руках. Леонід – добрий і люблячий батько, дітям весело проводити з ним час, хоча буває надміру з ними строгий і вимагає послуху. Сім’я для нього займає головне місце в житті, заради її благополуччя він готовий будувати грандіозні плани і з успіхом здійснювати їх.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Леоніда

Неймовірна харизма і комунікабельність дозволяє Леоніду успішно проявити себе в будь-якій професії, пов’язаної з громадською діяльністю або у сферах, де потрібно вміти домовлятися і спілкуватися з людьми. Леоніди успішні в журналістиці, політиці, серед них можна зустріти прекрасних телеведучих, акторів, музикантів, дипломатів. З них виходять відмінні продавці, торгові агенти, менеджери по роботі з персоналом, адміністратори. Впевненість у собі, наполегливість на шляху до наміченої мети, природна чарівність і живий розум дозволяють йому добиватися швидкого кар’єрного зростання та з часом почати свій власний бізнес. Начальство цінує і заохочує його готовність до будь-яких складних завдань, з якими він справляється без праці. Обожнює похвалу начальства, прагне до нагород і загального визнання. Оптимістичний настрій, життєрадісність і легкість характеру допомагають Леоніду згуртувати колектив, де він швидко стає душею компанії. Завжди прагне до нових знань, готовий вчитися і підвищувати свою кваліфікацію. Однак, Леоніду, слід уникати авантюрних і ризикованих справ, де не завжди ризик виправданий. Для Леоніда краще дотримуватися тверезого розрахунку.

Здоров’я Леоніда

Леонід, як правило, володіє відмінним здоров’ям, але схильний сам собі вигадувати неіснуючі хвороби, щоб привернути увагу. Дбайливо ставиться до свого організму, він один з перших, хто при найменшій підозрі на хворобу, біжить до лікаря. Леонід ретельно стежить за своїм здоров’ям, вибирає тільки якісні продукти харчування, звертаючи увагу на їх корисний склад для організму, п’є тільки очищену воду. Стежить за фігурою, займається спортом, дуже активний і рухливий. Існує велика ймовірність травм нижніх і верхніх кінцівок, хребта.

Ім’я Леонід для дитини

Льоня зростає життєрадісним, товариською дитиною, не завдаючи клопоту своїм батькам. Він не конфліктує з однолітками, а навпаки стає заводієм двору, збираючи навколо себе веселу, галасливу юрбу дітлахів. Його друзями можуть бути діти будь-якого соціального статусу та віросповідання, він з усіма знаходить спільну мову. Намагається уникати конфліктів, згладити ситуацію почуттям гумору і своєю чарівністю, але на агресію і грубість відповідає тією ж монетою. Маленькій Оленці не чуже злість і роздратування, він готовий дати відсіч і захистити себе від нападника. На характер хлопчика впливає час року, в яке він народився. Весняні і літні Леоніди народжуються вірними і надійними друзями, вірними в коханні, майже всі однолюби. Ліні, народжені восени працьовиті і талановиті, обдаровані від природи. Народжені взимку мають загостреним почуттям справедливості, завжди готові стійко захищати і відстоювати свою думку.

У шкільні роки вчиться неохоче. Володіє відмінною пам’яттю і схоплює все на льоту. Більше віддасть перевагу активне проведення часу у дворі, ніж навчання в класі. Любить ганяти м’яч з хлопцями, із задоволенням бере участь у спортивних змаганнях, обожнює командні спортивні ігри. У Льоні з дитинства розвинене творче начало, він володіє музичним слухом, обожнює танцювати, схильний до творчості, з радістю відвідує гуртки та творчі заняття, що приносить йому задоволення.

Дорослішаючи, Леонід здобуває неймовірну привабливість і сексуальність, користується величезним успіхом у дівчат, і прекрасно про це знає.

Своє покликання, заняття в життя і долю шукає довго, експериментуючи з захопленнями, його життєві плани змінюються зі швидкістю світла, змушуючи хвилюватися батьків. Для Леоніда дуже важлива підтримка дорослих, рідних йому людей.

Іменини:

23 березня, 28 квітня, 29 квітня, 9 червня, 18 червня, 30 липня, 21 серпня, 12 вересня, 15 вересня, 28 вересня, 27 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Леонидушка, Леньчик, Ленечка, Ленюшка, Леончик, Лидушка

Скорочений

Льоня, Льонька, Лео, Леон, Лід

За церковним

Леонід

Колір

  • золотистий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

алмаз

Метал

срібло

Рослини

кедр, шипшина

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

смирення, делікатність, загострене самолюбство

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Леонід Агутін – співак, поет-пісняр, композитор, заслужений артист РФ, Леонід Андрєєв – російський письменник «Срібного століття», Леонід Бронєвой – актор театру і кіно, народний артист СРСР, Леонід Філатов – радянський і російський актор

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: