Радик – значення і походження імені

Історія походження імені Радик

Радик — малопоширене ім’я, володіє кількома версіями походження. За першою версією, воно є зменшувально-ласкательной формою грецького імені Радій, яке можна перевести як «промінь сонця». За другою, воно пов’язане з арабським ім’ям Радіф, що мають значення «молодший». Нарешті, ім’я ніби володіє слов’янським коренем -радий, що означає «радість», «щастя», «достаток». Деякі взагалі вважають це ім’я короткою формою імен Радомир, Радослав, Родіон. За найпопулярнішою версією, вона походить від імені Радіант. Останнім поширене у Великобританії, але має латинські корені, позначаючи «випромінюючий». Ім’я Радик частіше зустрічається в республіках Башкортостан і Татарстан.

Значення та характеристика імені Радик

Дитина з цим ім’ям дуже рухливий, постійно потрапляє в якісь неприємності. Батькам доводиться докладати зусиль, щоб направити його енергію в потрібне русло. Він упертий: вирішивши щось, завжди буде йти до кінця. Радик — акуратний і брезгливый хлопчик. Його не треба довго змушувати прибиратися в кімнаті: швидше, навіть він буде робити зауваження домочадцям за легкий безлад. Вчиться він задовільно, основна причина цього — непосидючість. Вчителям доводиться постійно зацікавлювати його, а якщо цього не робити, то Радик може навіть не відвідувати уроки. Радик — товариський хлопчик. Друзі його поважають за твердість і вірність своєму слову. Він головний заводій у компанії дворових хлопчаків.

Радик вибирає спеціальність до душі, а не за престижністю. Він завжди захоплений своєю справою, заражаючи ентузіазмом колег. Частіше він не досягає кар’єрних висот, проте якщо йому це вдасться, то любов підлеглих йому гарантована.

Цей чоловік завжди оточений представницями слабкої статі, обеззброюючи їх своєю щирістю і веселощами. Радик — мрія будь-якої жінки, адже він прекрасний сім’янин. Протягом довгого подружнього життя йому вдається зберегти романтику у стосунках. Він завжди допомагає дружині, не гребуючи виконувати «жіночі» обов’язки по дому. Дружина Радика не повинна йому суперечити, інакше він може швидко вибухнути. Діти при будь-яких обставин є його гордістю. Радик займається фізичним вихованням дуже серйозно.

Сам же Радик з дитинства любить рухливі види спорту, але не домагається в них великих висот через нетерплячість. Батькам доводиться змушувати займатися в секціях, тому що він швидко втрачає інтерес. Він затятий противник алкоголю, хоча іноді може палити. У більш зрілому віці йому потрібно звернути увагу на стан серцево-судинної системи.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Радя, Радий, Радій

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • жовтий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хризоліт

Метал

золото

Рослини

кедр, імбир

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

товариськість, упертість, працездатність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Радик Ямлиханов ((нар.1968) – радянський і російський футболіст, відомий за виступами за «Уралмаш» і «Факел Воронеж»), Радик Кулиевт ((1915 – 1971) справжнє ім’я – Алі Ібрагім огли Кулієв; скульптор, народний артист Азербайджанської РСР (1955), член-кореспондент АХ СРСР (1949)), Радик Мартиросян ((нар.1936) вірменський учений, президент національної академії наук Вірменії), Радик Бухарметов ((нар.1958) глава адміністрації міста Салават з 2009 по 2011 роки), Радик Хасанов ((нар.1986) російський боєць змішаних єдиноборств), Радик Закиїв ((нар.1987) російський хокеїст, нападник), Радик Заляев ((нар.1936) новатор в будівництві, монтажник-трубоукладчик. Герой Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот». Нагороджений орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, медалями. Почесний громадянин міста Набережні Челни (1999).)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: