Артемій значення і походження імені

Історія походження імені Артемій

В даний час Ім’я Артемій в Україні є одним з найбільш популярних імен. Ім’я Артемій є похідною ім’я Артем. Є дві версії походження цього імені. За однією з них ім’я прийшло до нас із Стародавньої Греції, утворилося від давньогрецького Артеміос, яке в свою чергу походить від імені богині місяця та полювання, дітонародження і родючості, покровительку всього живого на Землі – Артеміди. В ті часи, хлопчик, названий цим ім’ям, вважався процвітаючим і бажаним. На думку інших ім’я походить від слова «artemes», що перекладається як неушкоджений і здоровий. У православних святцях згадується святий праведний Артемій Веркольский і святий великомученик Артемій. Іменини представники цього імені відзначають 6 і 17 січня, 2 і 26 лютого, 13 березня, 6 і 26 квітня, 12 травня, 6 липня, 1, 2, 12, 13 листопада. У Україну ім’я прийшло з Візантії з прийняттям християнства.

Значення та характеристика імені Артемій

Значення імені Артемій “неушкоджений”, “здоровий”, “бездоганне здоров’я”, “безпечний”.

У дитинстві Артемій – спокійний, врівноважений, уважний, старанний хлопчик. Завжди рухається вперед, швидко розвивається, любить дізнаватися щось нове, завжди впевнений у собі. Не конфліктний, у нього багато друзів серед однолітків, часто стає лідером. У нього чудова пам’ять, навчається в школі добре. У старших класах стає більш активним, ініціативним, цілеспрямованим. Обдарована дитина, успішний у всіх починаннях. Своїми успіхами радує батьків і вчителів, більше тягнеться до мами. Завжди захистить слабкого, не жадібний, готовий поділитися з друзями чим завгодно. У нього з дитинства багато прихильниць.

Артемій дуже вперта особа, до поставленої мети рухається активно, поки не досягне поставленої задачі. При цьому він розважливий, працьовитий і об’єктивно дивиться на світ. Чесний і справедливий, у колективі його люблять і поважають. У нього є всі задатки керівника. Не кар’єрист, працює на результат, а не на матеріальні блага. Часом виявляє такі риси характеру, як дратівливість, егоїзм, самозакоханість, любить, коли його нахвалюють, похвала його надихає. Не любить поступатися в суперечці і визнавати помилки. Часто нав’язує свою думку іншим людям. Мстивий, образу пам’ятає довго. У нього добре розвинена інтуїція, його неможливо обдурити. Може стати архітектором, лікарем, журналістом, вчителем, електриком, будівельником, ювеліром, палеонтологом, капітаном далекого плавання. мандрівником, підприємцем. Буде успішним у будь-якій сфері, частіше обирає професію, де буде незалежний і сам вирішувати всі питання.

Артемій – відданий друг, здатний зберігати секрети. У нього розвинене почуття гумору. Часто згладжує конфлікти в компанії.

Артемій спокусливий спокусник, ставний, галантний чоловік. Довго шукає ідеальну супутницю життя. Вибирає собі красиву, темпераментну, люблячу дружину. В шлюбі цінує незалежність, змінює рідко. Зразковий, люблячий, вірний чоловік, прекрасний батько, хороший господар. Допомагає дружині по господарству, гостинний.

Любить подорожувати, займається спортом. Відмінно керує будь-яким транспортним засобом. Здоров’я міцне.

Іменини:

26 лютого, 6 липня, 1 листопада, 13 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Артемьюшка, Артемко, Артемчик, Артемочка, Артемчика, Темчик, Темушка, Темочка, Артеша

Скорочений

Артем, Тема, Темка, Темыч

За церковним

Артемій

Колір

  • темно-блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

хризопраз

Метал

алюміній

Рослини

горобина, хризантема

Тотемна тварина

цвіркун

Риси характеру

активність, упертість, вибірковість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Артемій (Арутюн) Айвазян (джазовий композитор, диригент, віолончеліст, керівник одного з найпопулярніших оркестрів в Радянському Союзі. Заслужений діяч мистецтв Вірменської РСР (1939), Народний артист Вірменської РСР (1964)), Артемій Антіохійський ((362 р.) християнський святий, шанований у лику великомучеників)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: