Олена – значення і походження імені

Історія походження імені Олена

Традиційно вважається, що ім’я Олена є видозміненою формою імені Олена. У перекладі з давньогрецької «хелі»– сонячне світло, а «хеленос» – вогняна, факел, червона. Однак сучасні дослідження прийшли до висновку, що ці два імені абсолютно не пов’язані між собою та мають різні корені походження. Олена є давньоруським ім’ям. Олени чи алани – це войовничі стародавні племена, що проживали на території України за часів язичництва, символом яких був вогонь і меч. Крім того, в Стародавній Русі у язичників Оленою звали богиню ранкової зорі. У просторечном варіанті ім’я звучало як Олена, пізніше стало самостійним дуже поширеним українським ім’ям Олена.

В Олени немає дня Ангела, так ім’я вважається не церковним, його немає в святцях. При хрещенні дівчаток з ім’ям Олена нарікають Оленою. Тому святі покровителі Олени ті ж, що і в Олени: Свята цариця Олена, яка присвятила себе релігії і Свята Олена. Зазначає Олена день ангела в дні іменин Олени: 28 січня, 19 березня, 3 червня, 8 червня, 24 липня, 10 серпня, 12 листопада.

Коротка форма імені: Оленка, Оленка Лена, Леся, Аля, Лена, Ленуся, Еленка.

Значення та характеристика імені Олена

В енергетиці імені Олена закладений потужний життєвий потенціал, наділяє свою власницю харизмою, силою, цілеспрямованістю поряд з дитячою безпосередністю і простотою. Олена щира, життєрадісна і неймовірно мила. Вона як магніт притягує до себе та оточуючих, адже її ім’я означає світло і тепло. Це активна, прониклива і непередбачувана жінка, у якої завжди є власна думка, якого вона дотримується, нав’язати їй інша думка навряд чи вдасться. Серед незнайомих людей буває замкнутої і обережною. Серед рідних і друзів – товариська, відкрита і довірлива. Альона просто не вміє лукавити і хитрувати, вона відкрито висловлює свої почуття, емоції, володіє доброю вдачею. Не дарма героїнь російських народних казок, що володіють цими якостями, звали Оленка. Найчастіше Олена успадковує характер батька і буває категоричній і наполегливою.

Риси характеру імені Олена

Альона – веселий та життєрадісний чоловік, вона немов випромінюють внутрішнє світло і теплоту. Її енергетика та оптимізм заряджає всіх навколо, з нею спокійно і приємно знаходиться поруч. Її люблять друзі і рідні за щирі почуття, простоту і вміння підтримати у важку хвилину. Вона володіє дивовижною здатністю співпереживати і співчувати, завжди зможе допомогти справою або дати слушну пораду. Досить поговорити з нею, побути поруч – і всі проблеми здаються незначними та розв’язуваними. Але, якщо її образити чи зачепити самолюбство, вона стає замкнутою, уникає спілкування з кривдником і довго переживає негативні емоції.

Олена неймовірно жіночна, у неї лагідний легкий характер, вміє бути слабкою і беззахисною, підкоряючи цим чоловічі серця. Але це тільки зовні, насправді вона володіє сильним внутрішнім стрижнем, може постояти за себе, відстояти свою думку. У потрібні моменти життя проявляє рішучість, хоробрість і наполегливість. У Олени висока не завищена самооцінка, вона вимоглива до себе, але до людей ставитися більш лояльно і чекає такого ж ставлення до себе. Байдужість, неуважність людей засмучує її. Їй чужі нахабство, агресія, заздрість. Одним з недоліків Олени є її цікавість і невміння зберігати чужі таємниці. Тому вона нерідко опиняється в незручному становищі, любить побалакати і попліткувати.

Володіючи зайвою емоційністю і вразливістю, схильна до частої зміни настрою: від сентиментальності, безпричинного смутку до яскравих емоційних сплесків. Альона – активна дівчина, любить зміни, зміну обстановки, подорожі та яскраві враження, які заряджають її ще більшою життєвою енергією. Не може довго сидіти на одному місці, втомлюється від одноманітності і побуту.

Сімейні та любовні стосунки Олени

Жіночність і загадковість Олени дуже приваблює до неї протилежну стать. Вона купається в чоловічій увазі, вміє маніпулювати чоловіками, чудово розбирається з чоловічої психології. Її висока самооцінка, вміння зі смаком одягатися і добре виглядати, зовнішня беззахисність і крихкість приваблює сильну половину людства. Чоловіки хочуть захистити милу дівчину, стати для неї опорою. Вона – кокетка, любить фліртувати, тим самим часто дарує надію чоловіка, при цьому не розглядаючи його кандидатуру для створення серйозних стосунків. Вибираючи партнера для спільного життя, в першу чергу звертає увагу на його багатий внутрішній світ, щирість, благородство, доброту і щедрість. Матеріальний питання для нього на останньому місці, цілком може вийти заміж за небагатого молодої людини і бути з ним щасливою. Почуття любові у Олени пов’язане зі стражданням, вона готова жертвувати своїм добробутом, інтересами в ім’я любові. Чекає такий же жертовності і віддачі від партнера. Вона з тих жінок, які можуть відмовитися від успішної кар’єри, переїхати на край світу заради коханого чоловіка і сім’ї.

В шлюбі Олена віддана і вірна чоловікові, прагнути створити затишок у домі, вона ідеальна любляча дружина і мати, справжня берегиня. Їй не тільки вдається утримувати в ідеальному порядку будинок, дбає про дітей, але і постійно дивувати чоловіка неординарними вчинками і палким темпераментом. З такою жінкою ніколи не буде нудно і нецікаво, вона готова до експериментів, нових вражень. Рутина, одноманітність в побуті розчаровує Олену, у побуті не вибаглива, може задовольнятися малим, бережлива і економна.

Альона – ласкава, жіночна, ніжна і турботлива дружина. Вона здатна розділити з чоловіком всі негаразди, підтримати його в складних ситуаціях, вселити в нього оптимізм і віру у власні сили. Їй вдається одночасно бути милою, чарівною і вперту, наполегливу, проявляти свою індивідуальність. Ідеальний чоловік для Олени – сильний, спокійний та добродушний чоловік, здатний піклується про її благополуччя, як батько.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Олени

Альона – захоплива творча натура, для якої не існує рамок, жорстких графіків. Їй приносить радість і задоволення живе спілкування з людьми, а не нудна офісна канцелярська робота. Вона завжди у пошуку нових вражень. Проявити і реалізувати себе вона може в творчій професії, в соціальній сфері. Олені ближче професія психолога, соціального працівника, журналіста. Це жінка з витонченим смаком, вона тягнеться до всього прекрасного, любить оточувати себе гарними речами, їй підійде професія, пов’язана з дизайном, рукоділлям. Альона – відповідальний працівник, з розвиненим почуттям обов’язку, вона докладе всі сили і старання для виконання роботи або складного важливого завдання. Не здатна підлість, дуже миролюбна, завжди готова допомогти колегам, за що вони її поважають і люблять. Краще займатися розумовою, а не фізичною працею. Олена прагне до нових знань, займається самоосвітою, намагається вникнути в усі тонкощі обраної нею професії. Якщо робота їй набридне, може не замислюючись звільнитися з насидженого місця і почати все спочатку в новій сфері діяльності, яка їй здасться цікавіше і перспективніше.

Здоров’я Олени

Емоційність, уразливість, часта зміна настрою може привести до депресій, наганяти безпричинну тугу. У Оленки слабкі легені, їй рекомендується більше гуляти, бути на свіжому повітрі, частіше бувати на морському узбережжі, на природі, зміцнювати імунітет. Варто звернути увагу на сечовий міхур, можливі проблеми з попереком.

Ім’я Олена для дитини

Маленька Оленка – добра і лагідна дівчинка, загальна улюблениця. Вона життєрадісна, відкрита, дуже чарівна, вміє справити гарне враження. Серед малознайомих людей поводиться насторожено, замкнуто. Нерідко це якість віддаляє її від колективу на початковому етапі спілкування. Пізніше, після адаптації, вона стає душею компанії, яку всі люблять. Віддає перевагу проводити вільний час з затишній домашній обстановці, не любить галасливі, активні ігри. Обожнює природу, тварин, готова нести додому всіх бездомних собак і кішок. У шкільні роки допитлива і активна, легко захоплюється, часто змінює свої захоплення. Володіє талантами: співає, танцює, у неї чудова пам’ять. Хороша пам’ять допомагає їй швидко засвоювати матеріал, вчиться добре, але іноді проявляє легковажність до навчання. Батьки повинні розвивати в дитині цілеспрямованість, працьовитість і здатність доводити справу до завершення, не зупиняючись на півдорозі.

Особливість Олени – уміння відстояти свою точку зору, переконувати в своїй правоті. Вона не терпить чужих настанов, повчань, не піддається чужому думку. Буває надміру довірливою і безкорисливої, вірить людям. Якщо вона розчарувалася в людині, який заподіяв їй біль – важко переживає образу. З часом, вчиться на своїх помилках, стає мудрішим, ретельно вибирає коло свого спілкування.

Іменини:

28 січня, 3 червня, 8 червня, 24 липня, 12 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Оленка, Оленка, Аленчик, Альоночко, Оленка, Ленчик, Ленуся, Эличка

Скорочений

Лена, Аля, Еля, Аня

За церковним

Олена

Колір

  • жовтий
  • червоний

Планета

  • Плутон
  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яспіс, хризоліт

Метал

платина, золото

Рослини

вишня, лаванда

Тотемна тварина

лев, скарабей

Риси характеру

впертість, цілеспрямованість, чарівність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Олена Арзамасская – соратник Степана Разіна, одна з вождів селянського повстання XVII століття, Олена Сідько – російська спортсменка, член олімпійської збірної команди Росії з лижних гонок на Олімпіаді в Турині, Альона Свиридова – російська співачка, актриса, телеведуча

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: