Софія – значення і походження імені

Історія походження імені Софія

Софія – жіноче ім’я з грецьким корінням, в перекладі означає «мудрість».

На Русь ім’я Софія прийшло з Візантії разом з прийняттям християнства і асоціювалося насамперед з ранньохристиянської святий – матір’ю Віри, Надії і Любові, які померли мученицькою смертю. Якщо імена легендарних дочок Софії отримали широке поширення в українському іменослові тільки в XVIII столітті, що пояснювалося тісним зв’язком даних імен із загальними назвами, то ім’я Софія увійшло в ужиток ще в ХІІІ столітті. І якщо в ранніх християнських переклади церковних книг з грецької на церковнослов’янську мову ще можна було спостерігати переклад імені Софію як “Премудрість”, то в більш пізніх виданнях традиція перервалася і ім’я використовувалося в такому ж звуковому оформленні, як і в мові оригіналу.

Ім’я Софія сміливо можна назвати позачасовим і актуальним у всі часи, адже з незначними фонетичними варіаціями воно використовується у всіх слов’янських і більшості західноєвропейських мов: Софія, Софі, Софица, Сапіят.

Зменшувально-пестливих і розмовними формами імені Софія є: Софія, Софа, Софка, Соня, Сонюшка, Сонька, Софійка, Софушка.

Значення та характеристика імені Софія

День ангела Софії – 30 вересня.

Хто така Софія? За легендою Софія – мати страчених імператором Адріаном приблизно в 120-137 рр. християнських мучениць Віри, Надії та Любові, яких вдова Софія, яка прибула до Риму з Мілана, виховувала в дусі християнських цінностей.

Коли про цей факт дізнався імператор Адріан, той намагався відвернути юних дівчат від їх віри в Христа і змусити поклонятися богині Діані. Дівчата відмовилися – і за це непослух поплатилися життям. Витерпівши жорстокі тортури, діти загинули тільки після обезголовлювання. Розтерзані тіла дочок віддали нещасної матері. Після поховання дітей Софія прожила всього три дні.

Перші поклоніння святим Віри, Надії, Любові та їх матері Софії датуються VI-VII ст., що наштовхує на думку про те, що реальних історичних осіб з такими іменами не було, а легенда про них – це алегорична історія про християнських чеснотах. Якщо імена дочок Софії, перекладені з грецької, то саме ім’я Софія звучить в тому ж фонетичному оформленні, що й у мові оригіналу.

Риси характеру імені Софія

Звичайно, ім’я, його значення і походження накладають відбиток на його носія, тому не дивно, що ключовими характеристиками імені є наполегливість, витривалість, відповідальність.

У дитинстві маленька Софія – дуже активна дитина, постійно прагне до нових знань і вражень, а тому із задоволенням спілкується з різними людьми, має багато друзів і знайомих. Знання, до яких вона постійно прагне, не завжди даються Софії легко: іноді для їх отримання потрібно докласти чимало зусиль.

Софія – жінка з багатим внутрішнім світом, до розкриття якого в дитинстві і юності прагне залучити багатьох нових людей. Згодом Софія починає розуміти, що відкривати душу перед першим зустрічним не варто, тому стає більш обережною в прояві почуттів, більш прискіпливо ставиться до вибору друзів.

Маленьку Софійку обожнюють батьки, адже вона дуже рухлива, цікава і активна. Софія з легкістю вирішує навіть найскладніші проблеми, і не важливо, чим вона керується при їх вирішенні: розумом чи інтуїцією. І те, і інше в Софії досить розвинене.

Якщо ж вам пощастило мати в друзях жінку з ім’ям Софія, то можете бути впевненими в тому, що вона завжди вислухає, порадить, підкаже оптимальний вихід навіть із, здавалося б, безвихідній ситуації. Проте тут є один суттєвий нюанс: Софія хоче, щоб її не просто вислухали, але і обов’язково врахували її слова. Ніколи не сумнівайтеся в розумі Софії або в раціональності її порад, бо можете не просто втратити друга, але і нажити ворога.

Софія – жінка активна і цілеспрямована, яка, однак, вміє йти на компроміс. Вона досить розумна для того, щоб вміти постійно змінюватися і при цьому зовсім не боятися змін. Якщо виникає необхідність, то Софія цілком здатна змінити професію або сферу діяльності. І знову домогтися успіху. Жінка, що носить це ім’я, ніби запрограмована на успіх, тому все, за що вона береться, обов’язково доводить до логічного і переможного кінця.

Жінка з ім’ям Софія уважна до людей, відкрита, щира, готова дати конструктивний рада і обговорювати чужі проблеми, тому навіть в малознайомій компанії обов’язково знайде приємного співрозмовника.

Сімейні та любовні стосунки Софії

Софії зазвичай дуже красиві і помітні, завжди привертають до себе увагу і зовнішньою красою, і внутрішньої неординарністю, тому жінки з цим ім’ям дуже подобаються чоловікам.

Софія розумна, раціональна, і ці якості не залишають її і в особистому житті, особливо при виборі супутника. Софія не схильна до імпульсивних, непродуманих рішень. Все, що вона робить, робить з розумом і відповідальністю.

Софія завжди покладається лише на себе, довіряє виключно своїй інтуїції і логіки.

Зрозуміло, що жінка з таким складом розуму і характеру, до того ж і везуча, рідко буває нещасливою в сімейному житті. При виборі чоловіка в Софії на перший план виступають такі риси його характеру, які зможуть гарантувати їй міцний тил: відповідальність, вміння забезпечити сім’ю, раціональність.

Софія досить темпераментна, хоче, щоб її не просто любили, а захоплювалися. Чоловік, який розгадає таємничу душу Софії, може бути впевнений в тому, що отримає ідеальну дружину: красиву, розумну, помітну, яка одночасно прекрасно готує, підтримує в будинку не тільки ідеальний порядок, але і прекрасний мікроклімат у стосунках. В сім’ї Софія не хоче бути лідером, її повністю влаштовує місце за спиною чоловіка, але, якщо виникає необхідність, вона легко утримує пальму першості.

Софія досить розумна і раціональна, щоб підтримувати хороші рівні стосунки з родичами чоловіка, адже вона розуміє, що від цього залежить її спокій і благополуччя.

Вважається, що ідеальним має всі шанси стати шлюб Софії з чоловіком, який носить ім’я Аркадій, Володимир, Олег, Юрій, Костянтин.

Слід уникати чоловіків з іменами Андрій, Дмитро, Петро чи Станіслав.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Софії

Жінка, що носить ім’я Софія, зазвичай дуже відповідальна та цілеспрямована, вона чітко ставить мету і йде до неї. Софія вміє виділити головне і все свій час, увагу присвятити тільки йому, залишаючи за бортом менш важливі речі.

Якщо взяти до уваги той факт, що Софія дуже легка в спілкуванні, готова допомогти вирішити чужі проблеми, то стає зрозуміло, що з неї вийде відмінний кваліфікований психолог або проникливий журналіст. Софія робить добре все, за що візьметься; її відповідальність і раціональність відкривають перед нею море можливостей, тому ця жінка здатна реалізувати свій потенціал і в гуманітарній сфері, і в області точних наук, фінансів.

Софія зазвичай хороший працівник, який дуже швидко піднімається по кар’єрних сходах і досягає успіху. Вона може бути чудовим керівником, однак їй дуже легко перетнути ту невидиму межу, яка відокремлює власне керівництво від вседозволеності. Часто трапляється, що підлеглі Софію бояться, навіть ненавидять, але в той же час поважають та прислухаються до її думки.

Софії чудово підійде робота, супроводжується численними відрядженнями, адже Софія любить зміни, любить взагалі все нове і незвідане.
Здоров’я Софії

Щодо здоров’я Софії однозначної інформації немає. Різні джерела приписують Софії різні хвороби в залежності від місяця народження і навіть часу доби. Так, вважається, що Софії, народжені вдень, схильні до простудних хвороб і ангін. “Нічні” Софії, навпаки, відзначаються богатирським здоров’ям.

Окремі ресурси вказують на те, що “травневі” Софії надзвичайно примхливі і болючі, “літні” можуть страждати від ожиріння та проблем з бронхами.

Часто жінки, які носять ім’я Софія, відрізняються слабкою нервовою системою, звідси і схильність до стресів і депресій, з яких Софія, як правило, виходить без сторонньої допомоги. Поширені серед жінок із цим ім’ям серцево-судинні, гінекологічні захворювання, нерідкі проблеми з суглобами і щитовидною залозою.

Звичайно, хвороб Софії приписують не так і мало, але пам’ятайте, що правильний спосіб життя, регулярні заняття спортом здатні створити диво.

Ім’я Софія для дитини

Софія – ім’я дуже популярний не тільки в слов’янської мовної середовищі, а й у країнах Західної Європи, Америки та Азії. Як свідчить статистика, в XXI столітті це ім’я впевнено увійшло в десятку найпопулярніших у всьому світі. Такий ажіотаж навколо імені Софія не викликає подиву, адже риси і особливості, які йому приписують, характеризуються виключно позитивно. І дійсно, рідкісний ресурс вказує на наявність у носіїв цього імені негативних рис характеру, а якщо і називають такі, то їх швидше можна назвати дрібними недоліками, а не серйозними негативними особливостями.

Ім’я Софія носили і носять чарівні представниці різних професій та соціальних груп: Софія Очігава (спортсменка), Софія Блювштейн (авантюристка), Софія Гіацінтова (актриса), Софія Шпунт (хімік), Софі Марсо (актриса), Софія Баварська (королева Богемії), Софі Лерен (актриса), Софія Ротару (співачка).

Іменини:

28 лютого, 1 квітня, 4 червня, 17 червня, 14 серпня, 30 вересня, 1 жовтня, 29 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Софійка, Софійка, Софиюшка, Софочка, Софушка, Софонька, Софик, Софьюшка, Сонюша, Сонюшка

Скорочений

Софа, Софка, Софі, Сонька, Сонька

За церковним

Софія

Колір

  • зелений

Планета

  • Сатурн
  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

лазурит, сапфір

Метал

платина

Рослини

липа, любисток, біла лілія

Тотемна тварина

богомол, ластівка

Риси характеру

обережність, нетерплячість, мудрість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Софія Гіацінтова – радянська актриса, а також театральний режисер. Софія Губайдуллина – російський композитор. Софія Перовська – революціонерка, яка керувала вбивством Олександра II. Софія Ковалевська – видатний російський математик. Софія Блювштейн – більш відома як Сонька “Золота Ручка “. Софія Ротару – популярна українська співачка. Софі Лорен – італійська кіноактриса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: