Іван – значення і походження імені

Історія походження імені Іван

Ім’я виникає з середовища древніх євреїв. Неодноразово зафіксовано в Танах – Старому Заповіті, усному переказі семітських народів. Спочатку звучало як Йоханан або Йоанан. Поступово з національного перетворилося у міжнародне, перейшло в Малу Азію, Грецію, Рим. В античному світі змінилося до Йоан, Йоанес, Іван. У старослов’янську мову проникло в цій же формі.

Популярним його зробило поширення християнства, оскільки ім’я носили Предтеча Христа, апостол Богослов, десятки святих вчителів церкви: Дамаскін, Златоуст, Лествичник. В окремих регіонах формувалися культи місцевошанованих праведників, ім’я видозмінювався. Наприклад, в Англії, Ірландії трансформувалося в Айвен, Шон Джон; в іспаномовних країнах – Джуан, Хуан; в Скандинавії – Йоханес; у Франції – Жан; у Німеччині та сусідніх районах – Ганс, Ганс, Йоганн; в Італії – Джованні; у Східній Європі – Ян, Яніс, Іво, Іван. Далеко не повний список варіацій говорить про справжнє народне визнання. З давніх часів застосовувався жіночий аналог.

На Русі офіційне звернення Іван спростилося до звичних – Іван, Ваня, Иваша, Іванко, Ванюта, Верба. Їм наділяли фольклорних героїв, князів, бояр і селян. Мода на нього не проходила: у часи Другої світової війни було загальним для українців. У минулому столітті після налагодження дипломатичних зв’язків між СРСР і латиноамериканськими державами прийшло в Латинську Америку.

У сучасній Україні не втратило лідерської позицій, входить у двадцятку чоловічих імен.

Серед відомих персон, які володіли ним: цар Грозний, першодрукар Федоров, винахідники Ціпків, Повзунів, Кулібін, живописці Шишкін, Айвазовський, поет Тютчев, байкар Крилов, письменники Гончаров, Тургенєв і багато інших.

Значення та характеристика імені Іван

Перекладається з давньоєврейської прислівники як «Благодать Божа», «Помилуваний Всевишнім», дослівно – «Яхве змилостивився», «Господь великодушний». Як і Богдан могло використовуватися для наречення довгоочікуваних спадкоємців або синів, на яких покладалися надії, в тому числі в духовній сфері.

Існує версія, що ім’я зобов’язане своєю появою предків русичів – индоариям. Слов’янські міфи оповідають про першу людину, отпрыске богині Деваны – Вані. Його ім’я на санскриті тлумачиться як «особистість», «рід», «плем’я».

Звучання імені розкриває лаконічну красу, доброту, легкість, велич, радість, оптимізм і світло. Вимова не різке, не грубе, викликає натхнення, асоціюється з благословенням, благополуччям. «Ваня» містить нотки мужності, відваги, могутності. У нього сильна позитивна енергетика.

Астрологи вважають, що воно пов’язане з Сонцем, Юпітером, сузір’ям Стрільця; талісман – алмаз; відтінки – білий, синій, червоний, помаранчевий; символи – кінь, сонечко; рослина – береза; квіти – ромашка, шипшина; стихія – вода.

Риси характеру імені Іван

Ваня – натура суперечлива, у ньому загадково поєднуються добродушність і запальність, безстрашність і нерішучість, імпульсивність і спокій.

Як правило, він чуйний, відкритий, вольовий, товариський, цінує дружбу, відданість. Здатний пробачити приятелів, але образа ранить його. Надмірно довірливий, наївний. Вірить у вищу справедливість, не мстить, але в гніві непередбачуваний.

Івани відрізняються швидкою реакцією, не ліниві, розважливі, відповідальні. Ретельно обмірковують кожен крок, бажають, щоб все складалося по-справедливості. Надмірна боязкість заважає їм самоствердитися.

Означеного особі не подобається підкорятися, але і влада його не вабить: влаштовують лише незалежність і повагу в соціумі. Успіху досягає не відразу.

Хитрість і гнучкість у носія імені змінюються впертістю і безкомпромісністю, особливо якщо мова йде про інтереси рідних або його власних пріоритетах.

Щедрий, готовий допомогти, вміє співчувати. Його доля нелегка, наполегливо бореться з обставинами, гідно переносить випробування. Наполегливо домагається мети, а наблизившись до неї впритул, може несподівано відректися від неї. Змінює захоплення, хобі, допитливий, кмітливий.

Бездоганна моральність утримує його від поганих вчинків. Інтуїція розвинена погано, помиляється в людях, приймає необачні рішення, йому важко визначитися з поведінкою в ключових ситуаціях.

Прихильник традицій, перевірених цінностей, разом з тим виступає проти рутини, активний і діяльний.

Сімейні та любовні стосунки імені Іван

Родина, рідне вогнище – ось основа життя для Вані. Йому приємно суспільство чарівних дам: останні відповідають йому взаємністю, хоча закохується тільки в одну дівчину, зберігає їй вірність. Почуття цього залицяльника глибокі, стабільні. Обраницю не обманює і сам не стерпить брехні, зрад.

Шукає надійну, порядну, лагідну дружину. Ефектна зовнішність – другорядний критерій відбору наречених, вітряні красуні дратують його. Йому по душі проста, щира дружина, зразкова господиня. Від домашніх обов’язків Іван далекий: іноді щось лагодить. Однак, порядок і затишок в оселі, на його думку, неодмінний атрибут щастя. Запрошує гостей: часом родичі, знайомі ночують, живуть у його будинку. Супутниці даного суб’єкта доведеться змиритися з занепокоєнням.

Серйозний недолік імені власника – відсутність поступок благовірної. Якщо шлюб складеться невдало, не поспішає зв’язувати себе узами Гіменея знову, залишаючись холостяком. До кінця намагається зберегти сімейний союз, переживає розлучення гостро.

Іван – зразковий сім’янин і батько. З задоволенням присвячує себе підростаючому поколінню, бере участь у його вихованні, згоден усиновити дитину або одружитися на жінці з дітьми.

Сексуальність Івана яскраво виражена, але душевна близькість більш істотна для нього. Віддає перевагу сталість, зміна партнерок і експерименти не для нього. В міру розкутий, ніжний, прагне доставити насолоду коханці, за що винагороджується відповідної ласкою.

Гармонійна пара з Аллою, Валентиною, Катериною, Аделиной, Василиною, Дариною, Іриною, Єлизаветою, Клавдією, Марією, Зоєю.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Івана

Вражає той факт, що Вані по плечу будь-яка робота: чоловік справляється з важкою фізичною працею, піднесеним творчістю, науково-дослідницькою діяльністю, ремеслами і військовою справою однаково сумлінно. Причина криється у природженому працьовитості, наполегливості, енергійності. Якщо у нього трапляються проміжки неробства, то розглянутий індивід проводить їх за обмірковуванням подальших перспектив.

Зіставляє вакансії, як за принципом престижності, так і просто доглядаючи «тихе місце.

В колективі користується авторитетом – його невимушеність, веселі жарти, контактність імпонують колегам. Як підлеглий старанний; в ролі начальника вимогливий, неупереджений, турбується про зручність співробітників, хорошому психологічному кліматі.

Підприємництво принесе йому удачу в тандемі з досвідченим напарником, пропонує раціональні рішення, адже Іван коливається, йому бракує непохитності, властивої бізнесменам. У фінансових питаннях ощадливий.

Заробіток – не самоціль, хоча достаток значущий для Івана, він жадає значного доходу. Нерідко відкриває цех кустарного виробництва: «майстер – золоті руки» – це про нього. Численні прикладні таланти оберігають його від статусу безробітного.

Здоров’я Івана

У дитинстві Ванюша кволий і хворобливий, але подорослішавши, загартовується, стає міцним, витривалим. Ближче до старості і при занедбанні до здоров’я страждає від хвороб хребта, серця, легенів, нервової системи, шлунка і нирок.

Йому слід уникати підйому надмірних тягарів, правильно харчуватися, пити достатньо рідини, відмовитися від шкідливих звичок, не перебувати в сирих холодних приміщеннях. Важливо своєчасно відвідувати лікарів, ухилятися від стресів, перебувати в стані психічного комфорту. Звичайно ж, необхідний повноцінний відпочинок, прогулянки і рухова активність.

Івану підійдуть різні види спорту: силові, командні, єдиноборства. Вправи не тільки впливають на самопочуття, але і дозволяють зняти емоційну напругу без алкоголю і нікотину. На жаль, носій імені часто курить і зловживає спиртним, з-за чого загострюються хронічні патології, зростає травматизм, ймовірність зараження туберкульозом.

Зриви часом призводять до дерматитів та псоріазу – не зайвим буде оволодіння навичками розслаблення, здійснення аутотренингов, розслабляючий масаж. Доцільні курси фітотерапії, лікування електромагнітними полями, водні та грязьові процедури.

Ім’я Іван для дитини

Іванко здається самостійним малюком, але відчуває колосальну потребу в батьківській любові і турботі. Не отримуючи їх, зростає несміливим або, навпаки, хуліганом. Це милий, пустотливий хлопчик.

У школі зрідка числиться в рядах відмінників, йому не вистачає посидючості, тому важливо навчити його концентрувати увагу.

Охоче відгукується на прохання старших, незмінний помічник для мами і тата, бабусь і дідусів, обожнює, коли його залучають до обробки городу, прибирання. Рано освоює ази ремонтно-будівельних операцій. Йому приємно, коли його беруть на рибалку, довіряють «дорослі» доручення.

У підлітковому періоді чутливий до насмішок: потрібно привчити його ігнорувати подібні випади на свою адресу.

Ім’я радять давати народженим під різними знаками зодіаку, крім Риб, Козерога і Лева.

Милозвучно доповнюється по батькові Артемович, Андрійович, Максимович, Павлович, Романович, Іванович.

Іменини відзначаються понад ста разів у році, найбільш знаменні припадають на 20 січня, 9 березня, 7 липня та 9 жовтня.

Іменини:

2 січня, 11 січня, 27 січня, 13 лютого, 17 лютого, 23 лютого, 13 червня, 20 червня, 25 червня, 2 вересня, 7 вересня, 12 вересня, 2 грудня, 10 грудня, 30 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Іванко, Івашка, Іванко, Іванко, Ванюшка, Ванюша

Скорочений

Івасик, Івася, Иваша, Ваня, Ванька, Ванюха, Ванек, Ванечек

За церковним

Іван

Колір

  • білий

Планета

  • Сонце
  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

алмаз

Метал

срібло

Рослини

береза, ромашка, шипшина

Тотемна тварина

кінь, божа корівка

Риси характеру

дружелюбність, чуйність, довірливість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Іван Ситін (книговидавець, просвітитель), Іван Петровський (математик), Іван Барков (поет, автор еротичних, «сороміцьких од»), Іван Бассо (італійський велогонщик), Іван Білка Отяев (родоначальник дворянського роду Белкиних), Іван Варавва (радянський поет), Іван Капніст (таємний радник), Іван Лут (Герой Соціалістичної Праці), Іван Рівна (трековий і шосейний велогонщик)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: