Алексія – значення і походження імені

Історія походження імені Алексія

Гарне, звучне ім’я Алексія стає все більш популярним на території нашої країни. Це парне ім’я, з прийняттям християнства в українській мові спочатку поширилася його чоловіча форма — Алексій. Так вимовляли це ім’я кілька століть тому. Його широко використовували в церковному середовищі, часто його носили представники вищого духовенства країни. Це давньогрецьке ім’я, відбулося від слова «алексо», що означає «захищати». Ім’я Алексій означає «захисник», Алексія — «захисниця».

У XVIII столітті чоловіче ім’я в українській мові змінює звучання і написання. Воно вимовляється і пишеться як Олексій, стає ближче звичайним людям, набуває велику популярність. Жіноче ім’я Алексія стало затребуваним нещодавно, у зв’язку з модою на рідкісні імена. Лінгвісти пророкують йому популярність, оскільки гарне ім’я наділяє жінок цінними якостями. Його носительки відрізняються рідкісним безстрашністю, неймовірною щедрістю душі. У православних святцях імені Алексія немає.

Значення та характеристика імені Алексія

Алексія — надійна, стійка особа, при цьому вона не терпить одноманітності, дуже любить зміни. З раннього віку носій цього імені відрізняється недитячою розважливістю. Алексія доброзичлива, товариська і допитлива. Дівчинка легко заводить друзів, під її чарівність потрапляють не тільки маленькі, але і дорослі.

Алексія вперта, вона не терпить, коли її змушують щось робити проти волі. Однак впоратися з дитиною неважко. Треба спокійно пояснити їй, навіщо потрібно поступати саме так, а не інакше, і проблема буде вичерпана. В деяких питаннях їй краще надавати свободу вибору, дівчинка обов’язково це оцінить. Алексія — блискуча учениця. У неї чудова пам’ять, домашні завдання вона виконує швидко і якісно.

Дружелюбна і смілива дівчинка користується заслуженим авторитетом серед однолітків. Вона — справжній лідер, якому не потрібно інструменту придушення, однокласники її слухають і поважають. Це відповідальна, чесна, надійна дівчинка, якій можна довірити саме важка справа. Доросла Алексія — витримана особа. У критичних ситуаціях вона не втрачає самовладання. Миттєво, спокійно і тверезо Алексія прийме правильне рішення. Вона діє як шахіст, заздалегідь прорахувавши всі ходи, ніколи не ризикує даремно.

Ця жінка вміє тримати слово, ніколи не дає завідомо неправдивих обіцянок. Алексія — цікавий, розумний співрозмовник, що володіє тонким гумором, чудовими манерами. Спілкуватися з нею — одне задоволення, жінка любить обзаводитися новими знайомими. Розважлива і практична, вона захищає і оберігає слабких, знедолених. Негативна риса її характеру — впертість, якого вона в собі не помічає.

Алексія любить подорожувати. Заміж вона не поспішає, в чоловікові цінує розум і щирість, він не повинен занадто обмежувати її свободу. Їй слід обирати професії, де знадобиться розум, кмітливість і швидка реакція. Педагогіка, медицина, бізнес — в цих сферах Алексія обов’язково доб’ється успіху.

Іменини:

немає в святцях

Зменшено-лагідний варіант

Леля, Алечка

Скорочений

Алекса

За церковним

немає в святцях

Колір

  • темно-синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір, місячний камінь

Метал

олово

Рослини

каштан

Тотемна тварина

акула

Риси характеру

надійність, дружелюбність, упертість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алексія Сінклер, австралійський фотограф, цифровий художник; Алексія Паганіні, швейцарська фігуристка-одиночниця

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: