Злата – значення і походження імені

Історія походження імені Злата

Злата-слов’янське ім’я з єврейським корінням. Історія походження імені зародилося в епоху раннього Середньовіччя.

Воно з’явилося в сім’ях євреїв-ашкеназов, у їх трактуванні звучало, як Голда, в перекладі з їдишу- “золото”.

За іншою версією, ім’я має давньогрецькі корені, з’явилося слово “хріса”, перекладається, як “золотко”.

У православній церкві ім’я відоме завдяки святої великомучениці Златі Могленской. Приголомшливо красива дівчина проживала у Болгарії в 16 столітті. На той момент країною керували турки. Один з них викрав дівчину, силою намагався одружити на собі і схилити до ісламу. Злата вибрала смерть у муках, понівечена дівчина, була повішена на грушевому дереві. Вона була відважною, і не зрадила власних переконань. Злата Могленская залишилася в історії церкви, як взірець незламної віри, волі та рішучості.

Найбільш популярне ім’я Злата в Польщі, Україні, країнах Балтії та Румунії.

Значення та характеристика імені Злата

Значення імені символізує красу і магнетизм, а так само запорука щасливого життя її власниці.

Злата не терпить буденності і одноманітності, для неї важливо проводити кожен день насичено з шиком і блиском.

Вона має багато хороших знайомих, з якими весело проводить час. Але у виборі близького друга обережна, на початку перевірить людини в різних життєвих ситуаціях, і тільки потім зможе відкрити йому душу. Справжня дружба для неї дуже важлива, зруйнувати зв’язок зможе тільки підлість і зрада.

Природа не обділила дівчину красою, вона має ставну фігуру і правильні риси обличчя. Вона вміє ефектно себе подати. Яскраву зовнішність підкреслює вмілим макіяжем. Має гарний смак в одязі, носить тільки оригінальні та якісні речі.

Звучне ім’я подарувало їй любов до ювелірних прикрас. Слабкість до благородного металу вона перетворює в даний колекціонування.

Златі подобається виїжджати природу, з дитинства вона бере участь у шкільних походах, вибирається з друзями на дачу. Дівчина обожнює возитися з домашніми вихованцями. У вільний час може стати волонтером у притулку.

Їй подобається плавати, ходити в тренажерний зал, із задоволенням займається ігровими видами спорту. Відвідує культурні заходи.

Особливе місце в житті дівчини займають книги, вона любить історичну літературу, дамські романи, сучасну прозу.

Риси характеру імені Злата

Характер Злати досить непередбачуваний. Її цілеспрямованість і тяга до пригод не знають перешкод. Дівчина намагається завжди бути в курсі всіх значущих подій світу.

Обожнює бути в центрі уваги, щоб заслужити суспільне визнання піде на багато що.

Злата тактовна, навіть якщо їй щось не подобається в людині, вона намагається висловити свою думку обережно, щоб не образити. Ніколи не буде хвалитися досягненнями, і звеличувати себе в найкращому світлі.

Бажання захоплювати і бути першою робить золоту дівчину егоїсткою. Але вона вміє співпереживати людям, почуття самопожертви їй не чуже. Все залежить від мінливого настрою Злати.

Злата любить роздавати обіцянки, але завжди стримує їх. А її надмірне бажання сунути ніс не в свої справи іноді негативно позначається на стосунках з іншими людьми. Вона щиро вірить у все містичне і незрозуміле наукою. Любить заглядати в майбутнє.

Дбайливість Злати оберігає її від зайвих витрат, вона вміє з малого зробити красиве.

На жаль, життєві труднощі викликають у дівчини страх, вона докладає зусиль, щоб подолати його і знову знайти життєву гармонію. А рідні люди повинні з розумінням ставитися до перепадів настрою, бути поряд з нею в потрібний момент.

Позитивні риси характеру:

 • Комунікабельність;
 • Цілеспрямованість;
 • Працьовитість;
 • Відповідальність;
 • Пунктуальність;

Негативні риси характеру:

 • Невпевненість;
 • Бридливість;
 • Пасивність;
 • Недовірливість;
 • Цікавість;
 • Егоцентризм;

Сімейні та любовні стосунки імені Злата

Виходити заміж рано Злата не поспішає. В юності вона тяжіє до веселого життя і пригод, не думаючи про серйозні стосунки. Зате вдосталь нагулявшись, хоче тривалих відносин. Товариськість, ефектна зовнішність і легкість вдачі дозволяють дівчині бути завжди в центрі уваги чоловіків. Шанувальників у неї хоч відбавляй.

Сімейні відносини Злати складаються щасливо. У чоловіка вона шукає не матеріальний достаток і становище в суспільстві, а схожість світоглядів, життєвих принципів та інтересів. Дівчина цінує в дружині турботу, теплоту і довіру, відповідаючи йому тим же. Але не зможе пробачити чоловікові зраду, для неї це принизливий вчинок.

Злата любить іноді сперечатися по дріб’язках, але в цілому її шлюб дуже міцний.

Прекрасна мама, вона обожнює своїх чад. Але дітей воліє виховувати в строгості.

Відмінна господиня, Злата може створити свято з звичайного події, домочадці завжди ситі, а в квартирі порядок. Крім того, Злата вміє ощадливо і планомірно вести сімейний бюджет. Але не відмовиться, якщо чоловік візьме частину домашніх турбот на себе.

В її родині панує гармонія і ідилія, адже союз був створений щиро під керівництвом душі і серця.

Вибір професії, бізнес, кар’єра імені Злата

Злата постійно шукає різноманітності в трудовій сфері. Дівчина не розташована працювати на державній службі, нудна офісна робота їй швидко набридає. Вона чітко виконує поставлені завдання, але не прагне злетіти по кар’єрних сходах.

Артистичність Злати найкраще реалізується в шоу-бізнесі. Їй постійно потрібно створювати щось яскраве і феєричне, давати виплеск енергії.

Злата шукає впливових людей і спонсорів своїй справі. Покровителі сприяють розвитку її проектів. Дівчина не потребує грошей, але заради них жертвує багатьом. Працювати на альтруїстичних засадах не для неї.

Захоплююча робота, постійне самовдосконалення – це те, що може захопити золоту дівчину. Вона може стати журналістом, теле або радіоведучої, стюардесою, перекладачем, фрілансером, тренером з танців або фітнесу, організатором заходів, тамадою.

Здоров’я Злати

Злата володіє міцним здоров’ям, вона підтримує його регулярними заняттями спортом. Але її психо – емоційний стан не завжди стабільно, труднощі та надмірне навантаження можуть піддати Злату депресії і зневіри. Крім того, слабке місце дівчини – шлунково-кишковий тракт, правильне харчування допоможе уникнути цієї проблеми.

Ім’я Злата для дитини

Маленька Злата росте не по роках серйозним дитиною. Вона зовсім не вміє лукавити, говорить тільки правду. На відміну від інших дітей у цьому віці, Злата не пустує і не шкодить, а просто виконує всі правила. Дівчинка дивує дорослих своїх розважливістю і раціональністю. Вона не літає в хмарах, а мріє про цілком досяжних речі.

У школі Злата отримує гарні оцінки, вона старанно вчиться. Всі доручення виконує відповідально і грунтовно, але зірок з неба не хапає. Має поганий посидючістю, яка не дає вибитися їй в лідери класу. Вчителі характеризують її, як чесного і прямолінійного дитини.

Сильні риси характеру успадковує з батьківського боку. Дівчинка відрізняється акуратністю і крайньої гидливістю. З-за цього у гостях не може їсти, тому краще залишиться вдома, ніж піде на свято. Але не дивлячись на це якість любить пікніки і розваги з друзями.

Завдяки привітності та активності вона набуває багато приятелів у дитячі роки і намагається підтримувати відносини з ними все життя.

По мірі дорослішання її характер починає змінюватися, з’являється нерозумна тяга до пригод, цікавих подій. А її дитяча зібраність і самостійність поступаються місцем нерішучості і страху перед труднощами.

Скорочене ім’я: Златонька, Златушка, Златуля, Златик, Латті, Лата, Златочка.

За православним календарем іменини відзначаються 13, 18, 26, 31 жовтня.

Іменини:

13 жовтня, 18 жовтня, 26 жовтня, 31 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Златочка, Залатушка, Златонька, Латочка, Латушка

Скорочений

Лата, Латті, Латка

За церковним

Злата

Колір

 • фіолетовий

Планета

 • Юпітер
 • Уран

Стихія

 • вода

Камінь-талісман

алмаз, гірський кришталь

Метал

золото

Рослини

мімоза

Тотемна тварина

електричний скат, слон

Риси характеру

серйозність, обов’язковість, нерішучість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Злата Зарецька – театрознавець, доктор мистецтвознавства, Злата Дзарданова – співачка Злата Буличова – солістка оперної трупи Маріїнського театру, Злата Огневич – українська співачка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: