Арсеній – значення і походження імені

Історія походження імені Арсеній

Таке незвичайне і популярне в сучасний час ім’я Арсеній має давньогрецьке початок. Незважаючи на початкове походження від грецького імені Αρσένιος, ім’я згодом тісно пов’язане з християнством. Історики пов’язують ім’я з ім’ям великого монаха-відлюдника Арсенія Комельского, який жив у 4 столітті. Народився і виріс він у іменитої римської сім’ї, яка однією з перших прийняла християнську віру. Він був дуже освіченою людиною і навіть викладав грамоту імператорським дітям. У свідомому віці Арсеній відмовився від свого звичайного життя, він пізнав вчення і вирішив прожити життя в ім’я порятунку. Арсеній пішов у пустелю, де прожив 50 років, не розмовляючи ні з ким і здійснюючи подвиги. Цей дивовижний чоловік міг підпорядкувати собі диких тварин. Чернець заслужив величезну до себе повагу, він став еталоном мужності, сили волі й духу, завдяки йому, ім’я Арсеній отримало широке поширення згодом.

Значення та характеристика імені Арсеній

Ім’я Арсеній в основі своїй має давньогрецьке слово ἀρσεν, що дослівно перекладається як «чоловік», «мужність», «мужній». За своїм звучанням ім’я м’яке, приємне, дуже милозвучна, воно наділяє свого володаря спокійним, добродушною вдачею. Тоді як скорочена форма імені Арсен – тверда і жорстка, надає носію твердості і непохитності, наділяє жорсткими рисами характеру. Таке зіткнення сторін надає імені риси абсолютно суперечливі. Є і жіноча форма – Арсенія (Арсена), але вона зустрічається дуже рідко, а ось скорочена форма імені Арсен дуже полюбилася вірменам, башкирів і татар.

Відмінними рисами, характерними для імені Арсеній, комунікабельність та чесність. Чоловік з цим ім’ям загадка для оточуючих, він позитивний, харизматичний, але в той же час скритний і замкнутий. Навіть у найважчих моментах життя Арсеній намагається не падати духом, жартує і гострить, хоча всередині переживає. Є і не дуже добрі риси, характерні для імені, такі як запальність, постійне прагнення до справедливості. Часом, намагаючись докопатися до правди і довести правду, у Арсениев виникають проблеми з керівництвом на роботі. Але, в будь-якому випадку, Арсенія – дуже яскраві індивідуальності, ось таке поєднання суперечливих рис і робить носіїв цього імені цікавими, такими, що запам’ятовуються, дуже незвичайними людьми.

Риси характеру імені Арсеній

За типом характеру Арсеній типовий меланхолік. Характер його настільки потайливий, замкнутий і незрозумілий для оточуючих, що з ним мало хто спілкується. Невпевненість в собі і закритість – ось ті якості, які зберігаються у Арсениев протягом усього життя. Це натури-мрійники, дуже сентиментальні і чутливі. Арсенія дуже легко образити і він запам’ятає кривдника, але навряд чи буде мстити, оскільки відхідливий і великодушний. Володарі імені егоїстичні, друзів вибирають з обережністю і саме перед друзями можуть розкритися» і вести себе по-справжньому. Арсенія – великі мрійники і фантазери, вони практично живуть у своєму вигаданому, нереальному світі, можуть розповідати нісенітниці і обманювати оточуючих. Попавшись на обмані, можуть зіпсувати думку про себе і будуть сильно переживати, але від цього не перестануть фантазувати. Носій цього імені – це саме той чоловік, про якого кажуть: людина тонкої душевної організації. Навіть зовні великий і могутній Арсеній всередині м’який і невпевнений, що потребує захисту і підтримки, людина. Для того щоб зіпсувати стосунки з Арсенієм досить грубо висловитися на його адресу або пожартувати над ним, що не терпить критики в свою сторону Арсеній зробить все, щоб більше не спілкуватися.

Сімейні та любовні стосунки Арсенія

В силу своєї природної скромності і сором’язливості, Арсенію дуже складно знайомитися з дівчатами, тому у нього дуже довго не можуть зав’язатися серйозні стосунки. Арсеній боїться видатися смішним і захоче піти, так і не познайомившись з сподобалася дівчиною. Свої відносини він вибудовує дуже повільно, довго придивляється до супутниці і вивчає її. Визначившись, він може постати перед своєю обраницею абсолютно з іншого боку – стане романтичним і ввічливим. Арсенія вибирають собі в супутниці життя спокійних, скромних і соромливих натур, для яких на першому місці стоять сім’я і діти, а не робота. Зовнішні дані дівчини не так важливі для Арсенія, більшу увагу він приділить спільності інтересів і взаємної душевної гармонії. І якщо він знаходить таку людину, то зробить багато для того, щоб їхній шлюб був міцним, довгим і щасливим. У шлюбі він вірний, дуже любить своїх дітей, приділяє багато часу їх вихованню. Але дружині приділяє мало уваги. Жінка Арсенія повинна розуміти, що головою в сім’ї стане вона, так як Арсеній сам потребує тепла, турботи і ласки, як маленька дитина.

В інтимному житті Арсеній не так сором’язливий як у звичайній. Він дуже добре у всьому розбирається і завжди зробить те, що потрібно його партнерці.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Арсенія

Арсенія – не кар’єристи, вони дивляться у своє майбутнє, але не підуть «по головах», домагаючись поставленої мети. Арсенія, в принципі, й не досягають великих успіхів протягом життя займаючи другорядні посади. Для того щоб Арсеній досяг великих висот, його постійно треба підштовхувати до цього і всіляко підтримувати. Навіть якщо Арсеній стане начальником, його близьким потрібно уважно стежити, щоб його не обдурили колеги та підлеглі, оскільки Арсенія довірливі і наївні. Для носіїв цього імені вкрай важлива матеріальна складова в роботі, їм важливо, щоб їх праця була оплачена в термін і належним чином.

Прекрасними для реалізації себе професіями для Арсенія стануть: медичний працівник, спортивний тренер, кухар в ресторані, архітектор або дизайнер, репетитор, письменник. Багато Арсенія присвячують своє життя служінню Богові.

Здоров’я Арсенія

Володарі імені Арсеній зовсім не відрізняються міцним здоров’ям. Особливу увагу їм слід приділяти травній системі, так як велика ймовірність виникнення захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту (гастрити різного ступеня, виразки). За життя у Арсениев виникають проблеми зі сном. Існує велика ймовірність виникнення проблем зі зоровим апаратом, зір може різко погіршитися, тому не можна халатно ставитися до профілактичних оглядів фахівцями раз на рік. Через безсоння може страждати і нервова система, необхідно запобігати нервові зриви.

Ім’я Арсеній для дитини

Дітки по імені Арсеній дуже доброзичливі і добрі. У батьків практично ніколи не виникає з ними проблем. Арсюши слухаються батьків у всьому, але трохи ліниві. Діти – носії імені, активно спілкуються у колективі однолітків, не соромляться, пропонують нові ігри, хороші організатори. Діти старанно вчаться в школі і практично не мають проблем з успішністю та поведінкою. Арсенія шалено люблять тварин, з радістю приймуть в подарунок кошеня чи цуценя, будуть бачити в ньому свого маленького друга, але не люблять за ними доглядати і прибирати.

Зимові Арсенія – дуже кмітливі, інтелектуально розвинені, але вперті і непосидючі діти. Арсюши, народжені навесні – навпаки, кмітливі діти, вони можуть довго займатися якоюсь справою, дуже сконцентровані, що невластиво для дітей.

Літні володарі імені – малоразговорчивые діти, воліють слухати, ніж говорити, покірно виконають будь-яке прохання, чим можуть скористатися недобросовісні однолітки.

Осінні діти – хитрі, працьовиті, дуже акуратні. Вони великі мрійники, можуть придумати нереальні історії і самі в них повірити.

Виростають Арсенії образливими і ранимими, багато в чому, їх майбутнє залежить від того, як їх частіше називають, Арсени стають жорсткими і холоднокровними людьми, Арсенія – добрими, ніжними та чуйними.

Іменини:

1 лютого, 19 лютого, 28 лютого, 13 березня, 15 березня, 12 травня, 21 травня, 25 червня, 15 липня, 25 липня, 13 серпня, 6 вересня, 10 вересня, 12 вересня, 10 листопада, 19 листопада, 3 грудня, 26 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Арсеньюшка, Арсеня, Арсюта, Арсюша, Сенюшка, Сенечка

Скорочений

Арсен (Арсен), Сеня, Сенька

За церковним

Арсеній

Колір

  • коричневий

Планета

  • Місяць
  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яшма, аметист

Метал

олово

Рослини

ясен, ірис

Тотемна тварина

гагара, ластівка

Риси характеру

обдарованість, емоційність, нерішучість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Арсеній Мещерський (живописець-пейзажист), Арсениуш Романович (польський архітектор), Арсеній Ларіонов (російський радянський і російський письменник), Арсеній Бібіков (російський актор театру і німого кіно, автор віршів і оповідань).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: