Аеліта – значення і походження імені

Історія походження імені Аеліта

Аеліта – рідкісне і красиве ім’я, яке має кілька цікавих версій свого походження.

За першою версією ім’я з’явилося в Греції, воно утворилося від двох слів – “аерос”(повітря) і “літос”(камінь).

Друга версія найбільш цікава, вона свідчить про те, що ім’я придумав Олексій Миколайович Толстой. Він написав однойменний фантастичний роман, в якому Аеліта – королева Марса. Твір отримав захоплені відгуки і навіть вийшло на екрани.

Якщо вірити третьої версії, то ім’я Аеліта має англійське походження.
Аеліта не відзначає іменини, так як ні в православ’ї, ні в католицтві у неї немає святих покровителів.

Зменшувально-пестливі форми: Аля, Еля, Ляля, Алла, Аліта, Алечка, Алюша.
Синоніми імені: Еліта, Эйлита, Аліта, Алета, Алета.

Значення та характеристика імені Аеліта

У грецькій мові ім’я Аеліта складається з двох слів і означає “повітряний камінь”, “повітряна”.

У перекладі з англійської мови Аеліта означає “благородна”.

Якщо вірити версії про те, що ім’я вигадав Олексій Толстой, то сам письменник придумав переклад з марсіанського мови. За його словами, ім’я Аеліта означає “видимий востаннє світло зірки”.

Аеліта – дівчина, яка володіє такими якостями як надійність, вірність, доброта. Вони ніколи не відмовить у допомозі ближньому, буквально зніме з себе останню сорочку. Аеліті довіряють найпотаємніші секрети і не даремно, дівчина ніколи не видасть їх іншим.

Аеліта вірна своїм принципам і рідко змінює свої переконання. В цьому і є її недолік – вона настільки впевнена у своєму переконанні, що готова з піною у рота доводити співрозмовникові. На цьому ґрунті у Аеліти можуть відбуватися конфлікти, але навряд чи серйозні, адже від дівчини виходить доброта і беззахисність. Аеліта і сама розуміє, в чому полягає її неправоту і намагається викорінювати в собі недоліки. Вона може бути до себе надмірно сувора.

Аеліта тяжіє до точних наук, вони даються їй досить просто. Вона може вибрати собі роботу в цій галузі і обов’язково доб’ється успіху. У цьому їй можуть допомогти інші важливі якості – обов’язковість і працьовитість. Для дівчини буде страшним ударом, якщо вона підведе колег або начальство, тому намагається всіма силами цього не допустити.

У сімейному житті у Аеліти безсумнівно все добре. Аеліта не бореться за місце лідера, вона довіряє бразди правління своєму чоловікові. Але і зовсім покірною вона не стає, адже у неї завжди власний погляд на різні ситуації. Вона цінує щирість і не терпить обману навіть у дрібницях. Якщо чоловік підходить по всім критеріям і відповідає їй любов’ю, то цей чоловік точно буде щасливий. Для Аеліти немає нічого важливішого за сім’ю і вона зберігає вірність чоловікові, глибоко поважає його і шалено любить.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Аэлиточка, Аэлитушка, Аэлитонька, Литочка, Літушка, Литонька, Литуня, Литуша, Литуся, Литуська

Скорочений

Аля, Ляля, Ала, Ела, Еля

За церковним

немає

Колір

  • блакитний

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

яшма

Метал

свинець

Рослини

фінікова пальма

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

товариськість, енергійність, доброта

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аеліта Чобанян (керівник проекту в ESPA GROUP), Аеліта Долуханян ((нар.1942) вірменський літературознавець, філолог, професор і викладач, завідувач кафедри древнеармянской і середньовічної вірменської літератури в АГПУ їм.Х.Абовяна. Автор багатьох статей, що перекладалися на різні мови. Також перекладач, володіє п’ятьма мовами. Володарка різних медалей і нагород.), Аеліта Юрченко ((нар.1965) радянська, а потім українська бігунка, спринтер, володарка срібла на чемпіонаті світу 1987 року в естафеті 4х400 метрів), Аеліта Ажибекова (казахська модель, учасниця конкурсу 2008 року «Міс Модель світу»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: