Йосип – значення і походження імені

Історія походження імені Йосип

Йосип – український варіант давньоєврейського біблійного імені Йосеф, яке означає «буде доданий», «додасться» або «нехай Бог винагородить». Це ім’я дало досить багато варіантів, які використовуються у різних народів. У східних слов’ян з’явилися такі народні форми цього імені, як Осип, Есип, Есиф, Езеф.

У мусульманських народів використовуються варіанти Юсуф і Юсуп, Жусип і Жусуп, Йософ і Йосоп. В Англії ім’я Йосип звучить як Джозеф. В Італії використовується форма Джузеппе. У Польщі поширений варіант Юзеф, а в Іспанії – Хосе.

Значення та характеристика імені Йосип

Для Йосипа характерна схильність до безперервного руху і любов до зміни місць. Він не вміє цінувати стабільність і тому часто буває самотній. Проте самотність його не обтяжує, він сприймає його як свободу.

Йосип має досить стійким і впертим характером, він самолюбний і потайливий. Його скритність призводить до того, що він постійно носить всі образи в собі, переживає з цього приводу і стає дратівливою. Тому Йосипу слід виховувати в собі відкритість і дружелюбність, він повинен навчитися дивитися на світ простіше, тільки так він зможе стати більш щасливим. По природі він добра людина, тому часто йому вдається стати відкритим і приємним у спілкуванні. Це високоморальна, дуже моральний і порядна людина. Він завжди допомагає друзям.

У Йосипа розвинені аналітичні здібності, які дають йому можливість глибоко аналізувати ситуації і виважено приймати рішення. Він терплячий і посидющий. Йосип здатний дочекатися слушного моменту для успішного досягнення своєї мети. Він володіє прекрасною пам’яттю. Йому байдуже на думку оточуючих. У Йосипа на першому місці завжди розум, хоча він дуже емоційна людина.

Ідеальною професією для Йосипа стане тільки та, яка буде корисна суспільству. Ім’я Йосип дає шанс чоловікові досягти кар’єрних висот у творчих сферах або у громадській діяльності. Він може стати талановитим скульптором, актором, художником, музикантом, інженером. Він також може досягти успіху в підприємницькій діяльності. З Йосипа вийде хороший священик чи учитель.

Йосип красиво доглядає за вподобаної йому дівчиною. Для нього ідеальним буде союз з вольовою дівчиною, яка вміє правильно організувати побут. Вона також повинна надихати Йосипа і бути його музою. З Йосипа виходить непоганий чоловік і батько. Він любить смачну їжу, але до спиртного байдужий. Однак у нього є схильність до депресій. Навіть маючи кошти і можливості, Йосип живе просто.

Іменини:

8 січня, 17 січня, 18 січня, 24 січня, 27 січня, 4 лютого, 5 лютого, 8 лютого, 17 лютого, 7 березня, 15 березня, 13 квітня, 17 квітня, 7 травня, 20 травня, 22 травня, 24 травня , 27 червня, 30 червня, 6 липня, 11 липня, 13 серпня, 21 серпня, 10 вересня, 22 вересня, 28 вересня, 29 вересня, 4 жовтня, 20 жовтня, 24 жовтня, 30 жовтня, 31 жовтня, 12 листопада, 16 листопада, 22 листопада, 3 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Осенька, Осічка, Ося, Осик, Иося, Иосенька, Иосечка

Скорочений

немає

За церковним

Йосип

Колір

  • бузковий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сердолік

Метал

мідь

Рослини

маслина, астра

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

доброта, чуйність, терплячість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Йосип Прекрасний – один з 12 синів старозавітного патріарха Якова; Йосип Аримафейський – таємний учень Христа; Йосип Праведний – обручник Пресвятої Богородиці; Йосип Флавій – давньоєврейський історик Йосип Франц Габсбург – імператор «Священної Римської імперії»; Франц Йосиф – австрійський імператор; Йосип Гофман – польський піаніст, композитор; Йосип Волоцький (Іван Санін) – російський богослов-схоласт, церковний письменник-публіцист; Йосип Емін – діяч національно-визвольного руху вірмен; Осип Бове – російський архітектор; Йосип Поджио – декабрист, відставний штабс-капітан, учасник війни 1812 року; Йосип Паульсон – російський педагог, методист початкової освіти; Йосип Сталін – один з керівних діячів КПРС, Радянської держави, міжнародного комуністичного і робочого руху, теоретик і пропагандист марксизму-ленінізму

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: