Раїса – значення і походження імені

Історія походження імені Раїса

Жіноче ім’я Раїса має кілька варіантів походження. За першою версією, воно походить від давньогрецького слова, що перекладається як «легка, легковажна, безтурботна». За іншою, ім’я Раїса є усіченою формою грецького імені Іраїда, яке має значення «героїня». З арабської мови «раїса» перекладається як «начальниця». По-четверте, сербське ім’я Раица є скороченим варіантом імен Радмила або Радослава. Нарешті, ім’я ніби походить від назви місцевості Раифа, що знаходиться в Аравійській пустелі. В татарській мові є синонімічні імена: Рашида, Райся.

Покровителькою жінок, які носять це ім’я, вважається мучениця Іраїда Олександрійська. До 19 століття ім’я Раїса було поширене лише в чернечому середовищі. Після приходу до влади більшовиків воно стало асоціюватися зі словом «рай» і набуло популярності. У другій половині 20 століття його стали використовувати лише в сільській місцевості. У 2000 році вчені відзначили в Україні лише поодинокі випадки використання імені Раїса.

Значення та характеристика імені Раїса

Раю росте слухняною, але рухливою дитиною. Раїса обожнює батька, хоча і з матір’ю в неї спокійні і доброзичливі відносини. Вчителі хвалять дівчинку за допитливий розум і таланти, за нестандартність мислення. Вона в усьому досягає висот: зазвичай школу закінчує з відзнакою. Саме з цих причин у Раїси у колективі багато ворогів.

Вона вміє знаходити справжніх друзів, спілкування з ними приносить їй насолоду. Проте зазначають, що жінка робить спроби маніпулювати ними. Серед її оточення більше чоловіків, так як слабкої статі вона не довіряє. Ця впевнена в собі жінка дуже мстива, тому краще з нею не ворогувати. Раю має чоловічими рисами характеру: вона тверда і принципова. Деяких відштовхує її деспотичність: Раїса любить, щоб люди слухалися її беззаперечно. Хоча вона доброзичливо ставиться до оточуючих, будучи цікавим співрозмовником. З дитинства вона непохитна у судженнях і оцінках. Раю відрізняється працьовитістю. Вона — обов’язковий і організований співробітник. Кар’єристка по натурі, Раю часто займає керівні посади. Колеги люблять її за відмінні організаторські здібності. У Раїси багато хобі, які також приносять їй прибуток.

В сексуальних відносинах вона розкута і безсоромна. До чоловіків Раїса ставиться агресивно, хоча це їх не відштовхує. До заміжжя вона часто має одразу кілька партнерів. Раїса аж до дрібниць чесна з чоловіком, з яким вона створює міцний шлюб до кінця життя. Роль лідера в родині жінка покладає на себе. Для дітей Раїса — беземоційна й сувора мати. Стороннім жінка здасться владної і вимогливою, однак діти знають, як беззавітно вона їх любить. Раїса часто хворіє, тому їй потрібно берегти себе від переохолодження, також їй варто стежити за станом зору.

Іменини:

18 вересня, 6 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Раїсочка, Раїсонька, Раїсушка, Раєчка, Раюшка, Раюля, Раюня, Раюся

Скорочений

Раїска, Райка

За церковним

Раїса

Колір

  • сизий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

сапфір

Метал

олово, електрум

Рослини

сосна, тюльпан

Тотемна тварина

жайворонок

Риси характеру

практичність, об’єктивність, рішучість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Раїса Олександрійська (мученик), Раїса Горбачова (дружина Президента СРСР М. Горбачова.), Раїса Етуш ((нар.1955) радянська і російська актриса театру і кіно, заслужена артистка Росії), Раїса Стручкова ((1925 – 2005) російська радянська артистка балету, народна артистка СРСР (1959), Раїса Кириченко ((1943 – 2005) відома українська співачка)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: