Світлана – значення і походження імені

Історія походження імені Світлана

Існує кілька версій, пов’язаних з історією виникнення імені. Є припущення, що це жіночий варіант рідкісного старослов’янської чоловічого імені Світлану («світлий»). Також деякі вчені припускають, що ім’я має давньогрецькі корені, в грецькій мові йому співзвучне ім’я Фотіна або Фотинія, що означає «світло». Саме цим ім’ям Світлану нарікають при хрещенні. Цікавий той факт, що Російська православна церква офіційно визнала ім’я Світлана тільки в 1943 році, коли воно вже було досить поширеним в Росії і в Україні.

Популярним ім’я стало завдяки А. Х. Востокову, який вперше згадав його у 1802 році у своїй поемі «Світлана і Мстислав», тим самим відродивши красиве ім’я. Пізніше, ім’я Світлана було використано Ст. Жуковським, який назвав головну героїню своєї відомої однойменної балади. Ім’я швидко увійшло в побут і не втрачає популярності досі.

Коротка форма імені: Светик, Світланко, Свєтуля, Світла, Лана, Вета, Светуся.

Іменини: 26 лютого і 2 квітня.

Значення та характеристика імені Світлана

Світлана – напрочуд тепле і ласкаве ім’я, означає «світла», «промениста», «чиста». Ім’я має багато закордонних аналогів. Наприклад, в Італії воно звучить Кьяра, в Німеччині – Клара, Клер, у Вірменії – Лусинэ і означає «світло». Незважаючи на світле і чисте значення імені, характер Світлани суперечливий і непередбачуваний. З одного боку це яскрава і енергійна кокетка, з іншого боку – образлива і вразлива, здатна принести себе в жертву, часто на шкоду своїм інтересам. Світлана може бути доброзичливою до людей, але також може і заподіяти їм біль. Будучи за натурою сильною і цілеспрямованою, у життєво важливий для неї момент може здатися і проявити нерішучість. Вона – дипломат, хороший і вірний друг, але любить займати лідерську позицію і «покерувати».

Ім’я володіє потужною енергетикою і наділяє свою власницю невичерпною енергією, емоційністю та імпульсивністю. Світлана не може плисти за течією або стояти на місці, вона завжди в пошуку, в русі, сповнена сил, наполегливо йде до мети. Якщо буде потрібно, Світла може різко змінити своє життя і переглянути життєві пріоритети. Нерідко Світі не дістає далекоглядності і розважливості, вона беззахисна перед інтригами і підступністю, здатна цілком довіряти людям, і залежна від чужої думки. В складній життєвій ситуації завжди знайде вихід, здатна витримати важкі моральні навантаження.

Жінка і ім’ям Світлана від природи кокетлива і приваблива для чоловічої статі. Віддає перевагу чоловіче суспільство і прекрасно себе почуває в чоловічому колективі, з жінками їй складніше знаходити спільну мову. Але, до чоловіків ставиться з певною недовірою, виною всьому перший невдалий досвід у коханні.

Світлана аристократична, інтелігентна, наділена відмінним почуттям смаку, легка в спілкуванні. Благотворно впливає на оточуючих її людей, вселяючи в них тепло і світло, вони тягнуться до її енергетиці. Цінує духовну близькість, з нею завжди цікаво і весело.

Риси характеру імені Світлана

Світлана повністю виправдовує «світле та чисте» значення імені. Це добра натура, схильна до альтруїзму і жертовності. Завжди готова прийти на допомогу друзям і тим, хто її про це попросить. Світла легка, товариська, незлопамятна, швидко забуває образи і вміє прощати. Іноді занадто довірлива і наївна, вона з тих, хто двічі наступає на одні й ті ж граблі.

Жінки з цим ім’ям хороші організатори, вміють згуртувати колектив, колеги її люблять за позитивний життєвий настрій, оптимізм, а думка цінують. Життєрадісність Світлани зовсім не означає її легковажність або бездумність.

Світлана схильна перебільшувати свої здібності, завжди високої думки про себе, любить, коли останнє слово залишається за нею. Вперта, переконати її в тому, що вона вважає правильним, просто неможливо. Природна імпульсивність іноді грає з нею злий жарт, здатна швидко відмовитися від прийнятого рішення, тому часто робить помилки. І тільки з віком стає більш розсудливим і спокійніше.

Сімейні та любовні стосунки Світлани

Жінка з ім’ям Світлана – кокетлива і загадкова, справжній магніт для чоловічої статі. Вона акуратна, любить красиво і модно одягатися, підкреслювати свої апетитні форми. Світлана любить подобатися, купатися в чоловічій увазі, обожнює компліменти та знаки уваги. Життя без чоловічої уваги їй здається сірим і нецікавим. Світла ніколи не бігає за чоловіками не нав’язує своє спілкування. Але, якщо вона впевнена в щирих почуттях чоловіка, готова віддатися йому повністю. В партнері більше цінує духовні якості та життєві позиції, ніж зовнішність. Її обранець повинен бути гідний її. Світлана дуже вимоглива до вибору супутника життя, вона повинна бути впевнена не тільки в його почуттях, але й матеріальної можливості забезпечувати майбутню сім’ю. Це прекрасна мати і вірна дружина. Її природна гнучкість і лагідність дозволяє зберегти гармонійні стосунки з чоловіком, і зі свекрухою. В її домі завжди панує чистота, затишок. З віком вона стає зразковою господаркою, мамою та бабусею, яку обожнюють всі домашні.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Світлани

Світлана – працьовита і віддана своїй справі. Не боїться труднощів, впевнено рухаючись до мети. Але по натурі Світла не трудоголік і рідко досягає вершин кар’єрних сходів. Схильна вибирати ту професію, яка їй до душі. За все життя може поміняти безліч робочих місць.

В молоді роки Світла не любить вчитися, вважаючи освіта не найважливішою річчю в житті. Але, стаючи старше, може зайнятися самоосвітою і освоїти нову професію. Світлані підходить професія кулінара, продавця, бухгалтера, оператора, менеджера. Її організаторські здібності та вміння маніпулювати людьми дозволяють займати керівні посади. Будучи творчою та аристократичним особистістю, Світла може успішно проявити себе в ролі письменника, музиканта, актриси. А от бізнесу Світлані краще уникати, так як вона здатна швидко приймати вірне рішення і доводити справу до кінця. Нею рухають почуття, емоції, а не здоровий глузд.

Здоров’я Світлани

Ім’я Світлана наділяє життєвою енергією та активністю, тому в жінок із цим ім’ям практично немає проблем зі здоров’ям. Головним чинником для Свєти є її моральний і психологічний стан. Нервові зриви, тривога або хвилювання можуть стати причиною сильних головних болів і навіть мігрені. Світлані необхідно зберігати внутрішній спокій, добре висипатися, харчуватися і дотримувати режим дня. Всі Світлани обожнюють солодке, тому схильні до повноти і ожиріння. Також можливі алергічні реакції на певні продукти.

Ім’я Світлана для дитини

Називаючи дитину Світланою, батьки вінчають її з добротою, світлом і кришталевою чистотою світу. Народилися навесні, це ім’я додає м’якості характеру, дарує весняну активність і життєву енергію. Річні дівчатка – веселі, грайливі, товариські, готові дарувати всім свою любов. Осінні і зимові Світлани – активні, цілеспрямовані, хоча зовні можуть бути скритними, в душі – яскраві та позитивні.

Маленька Світла – справжнє сонечко в будинку, що випромінює щастя, радість і тепло. Вона не сидить на місці, цікава і активна. Любить рухливі ігри, веселощі, в будинку завжди чути її заразливий сміх. Дуже наполеглива, не терпить заперечень, буває примхливою. На її суперечливий характер великий вплив робить оточення, де вона росте. Світлана – мамина помічниця, любить акуратність, з задоволенням возиться з молодшими братиками і сестричками, любить тварин, природу.

У шкільні роки трохи прохолодно ставиться до навчання, але це не позначається на її успішності. У Свєти відмінна пам’ять, живий розум, вона швидко засвоює матеріал, але не намагається глибоко засвоїти інформацію. Але, якщо її щось дійсно захопить чи зацікавить – готова повністю вивчити тему або предмет, можливо, це стане її майбутньою професією. Любить бути в центрі уваги в колективі, але іноді буває невпевненою у своїх силах.

В юні роки Світлана дуже ретельно ставиться до свого зовнішнього вигляду, стежачи за модними тенденціями. Любить красиво одягатися і привертати увагу. В підлітковому віці починає проявлятися її суперечливий, мінливий характер. Володіє унікальною здатністю змінюватися на очах: з приємною і доброзичливою дівчата, розташованої до приємного спілкування може перетворитися в уїдливу особу, здатну образити і принести біль людині. Таке мінливість характеру створюють проблеми із спілкуванням і псують стосунки з друзями, колегами та близькими людьми.

Навіть такий непередбачуваний характер не заважає їй бути популярною і мати багато друзів. Вона готова прийти на допомогу друзям. Як правило, Світлана має багато прихильників і швидко закохується. Перша закоханість може принести їй розчарування, про який вона буде пам’ятати все життя і перестане довіряти протилежної статі. Світлана – вірний друг, цікавий співрозмовник, спілкування з нею приносить тільки позитивні емоції.

Іменини:

26 лютого, 2 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Светик, Світланко, Светушка, Светонька, Світланко, Светланочка, Светланушка, Ланочка, Гілочка

Скорочений

Світла, Свєтка, Светуся, Светуша, Вета, Лана

За церковним

Фотинія

Колір

  • блакитний
  • зелений
  • червоний

Планета

  • Нептун
  • Меркурій

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

гірський кришталь, яшма

Метал

залізо

Рослини

береза, лілія

Тотемна тварина

заєць

Риси характеру

суперечливість, довірливість, працьовитість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Світлана Варганова – радянська спортсменка, заслужений майстер спорту СРСР, Світлана Рожкова – артистка естради, заслужена артистка Росії Світлана Федоренко – російська льотчиця, авіатор, заслужений майстер спорту

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: